Забелване на очички?

  • 5 641
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 381
Мамчета, да Ви питам - синът ми от няколко седмици забелва очички - в смисъл, че когато е легнал и явно иска да погледне нещо надолу и зениците му отиват надолу и остава само бяло...педиатърката нищо не каза по въпроса...  Shocked...иначе съм чела, че на тази възраст още може да бягат настрани зениците/да се събират, да се разделят в двата края/...Взехме си направление за очен и ще ходим другата седмица, но да Ви питам...при някой друг случвало ли се е такова забелване? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 329
Настрани са му бягали , но нагоре и надолу не. Hug

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Според мен трядва да посетите по-скоро невролог, а не очен лекар.
Намерете свестен педиатър, той ще ви насочи.
Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 685
Също смятам ,че невролог трябва да види детето.
Успех.

# 4
  • Мнения: 1 536
При мен се е случвало като го кърмех.Много се бях притеснила,но не се е случвало друг път
и така просто го оставихме в миналото.
Не знам ,какво да ти препоръчам,говори с педиатъра на първо време.

# 5
  • Мнения: 7
При нас има подобно забелване, само че както си стои леко ги притваря и очите му отиват в горния ляв ъгъл. Поя ви се около 6 месец, ходихме на невролог, но той не откри нищо обезпокоително. Но сега от около седмица пак започна, като имаше моменти в които го прави няколко последователни пъти. И пак отидохме на невролог, дадени да направим консултация и с очен лекар (постоянно си търка очичките) изписа ни едни хомеопатични хапчета и след прегледа ще се реши какво да правим. Тъй като вече сме по-големи на 9 и половина месеца съществува и вариант да влезнем в болница за изследвания  Sad Това е засега, но като цяло мисля, че трябва да отидете на невролог, той ако прецени дава направление за очен лекар.

# 6
  • GYM
  • Мнения: 814
Задължително преглед при невролог и Транс-фонтанелна ехография Peace

# 7
  • Мнения: 4 335
Настрани са му бягали , но нагоре и надолу не. Hug
И при нас така.
Невролог ще каже най точно.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 673
Прочети из нет-а.
Това се нарича поглед тип "залязващо слънце", което означава, че бебето се опулва, целият му ирис потъва надолу и отгоре остава бяло.
Консултацията следва да е с невролог.
Но не се шашкай - може и да е безобидно - понякога се дължи просто на незряла координация на мускулите, които движат очите и детето се е развива в последствие без неблагополучия.

Общи условия

Активация на акаунт