проблем със изпраните дрехи!

  • 25 682
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ако переш с течен препарат, то той трябва да се слага в дозатора направо при дрехите в барабана, а не в отделението за прах за пране. Ако си слагала в отделението за прахообразен препарат, нищо чудно от там да идва миризмата. Дрехите трябва да се вадят веднага, щом свърши перилнят цикъл. Да се простират на място, където да съхнат бързо.

# 16
  • Мнения: 4 400
Ползвам една и съща пералня повече от 10 г.Никога не съм имала такъв проблем макар да не пера на повече от 60 градуса.Аз обаче никога не затварям люка.

# 17
  • Мнения: 5 207
Ползвам една и съща пералня повече от 10 г.Никога не съм имала такъв проблем макар да не пера на повече от 60 градуса.Аз обаче никога не затварям люка.

Ако переш редовно на 60°, нищо чудно, че нямаш проблем. Тук става дума за непрекъснато пране на ниски температури - 30° - 40° и/или ползване само на течни препарати (или прахове за цветно).

На останалите съветите са точно в десетката. thumbsup

# 18
  • Мнения: 6 301
Ползвам една и съща пералня повече от 10 г.Никога не съм имала такъв проблем макар да не пера на повече от 60 градуса.Аз обаче никога не затварям люка.

Мисля, че това с образуването на тиня от течните препарати е само при новите перални. Не знам защо Rolling Eyes И аз със старата не съм имала проблеми Peace

# 19
  • Мнения: 721
аз имах проблем точно със старата  си 15 годишна пералня въпреки че от близо 5 години  ползвам течни прахове само от Германия и Швейцария. бялото задължително пусках на 60 градуса и пак. просто си трябва прах с избелващи вещества от време на време

# 20
  • Мнения: 57
Аз имам няколко памучни тениски които са ми завкъщи  те си понамерисват гадно сигурно защото вече са стари ,няма да ги хвърлям ще си правя коламаска с тях  Peace

# 21
  • Мнения: 35
И аз го имам този проблем с миризма на някои дрехи.Ще взема да пусна пералнята с белина на 90 градуса,па да видим дали проблема ще изчезне.

# 22
  • Мнения: 57
Едва ли е от пералнята

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... мухъл в пералнята.  ТОгава много хора я посъветваха да пусне пералнята на 90гр. с прах за бяло пране и проблема се оправи.
От 1 г. имам  и аз нова пералня и за всеки случай периодично я пускам без дрехи на 90гр. с прах за бяло пране.  ....

За този вариант не се бях сещала, благодаря!
Иначе на 90 градуса пера изключително рядко.

# 24
  • Мнения: 2 259
И на мен ми бяха дали подобна идея ,че даже и  оцет да сложа.
За мен не е нормално да се пуска празна! Naughty
Първото нещо за което се сещам е разпределението на тежеста от дрехите.
Винаги са ме предопреждавали да спазавам указанията по програми за да и дам по дълаг живот.
Това ще рече за различните програми  сухо дрехи или друго от 2,5 кг до 6 кг.
Лагерите са едно от първите неща ,които се разбиват след неправилна експлоатация!
Може и да не са ме осведомили правилно  ,но и на мен не ми се вижда нормално.
Все едно да оставя прахосмукачката да върви ей така и да се изчисти торбичката с прах  Crazy!

# 25
  • Мнения: 721
сравнението с прахосмукачката е неуместно.тук говорим за еднократно пускане на пералнята по този начин за да се почисти от образувалите се вече мухал и плесен.от там нататък периодично трябва да се ползват прах за бяло пране(не течни) и програми с по високи градуси от 40гр. дори самите производители препоръчват   перални и миялни машини първия път да се пуснат празни с цел прочистване.

# 26
  • Мнения: 57
Че къде ви мухлясва пералнята вътре барабана ли ?Оставяите я отворена като изперете да изсъхва Peace

# 27
  • Мнения: 4 965
1. Ако миризмата се усеща след прането, проблемът е в пералнята - имала съм такъв и смених пералнята.
2. Ако проблемът е при или след съхненето - проблемът е в самото сушене. Сушенето вътре в стаята пречи на пълното изсушаване и спомага за образуване на мухъл (и в дрехите, и в помещението). Ако сушенето се прави на открито - проблемът е в материите - има някои изкуствени материи, които след намокряне се вмирисват. Ако сушиш в сушилня - проблемът може да е от непълно изсъхване (т.е. пак се развива мухъл и подобни). Peace

# 28
  • Мнения: 721
Че къде ви мухлясва пералнята вътре барабана ли ?Оставяите я отворена като изперете да изсъхва Peace

в моя случай нямаше видим мухъл никъде, просто в един момент всички изпрани и изсъхнали(на открито)дрехи почнаха да миришат на спарено.дълго време(близо 2 години някъде) бях ползвала само течни прахове(и за бяло и за цветно), те не съдържат избелващи вещества(които предотвратяват появата на мухал и плесен) както прахообразните за бяло пране и въпреки че перях и на 60гр  се появи тази неприятна миризма.
за да отстраня проблема първо пробвах с препарат за почистване на перални машини, но той не помогна.после пробвах и с празна пералня на 90гр. и прах за бяло- пак нищо, накрая я пуснах празна на 90гр. с белина и проблема изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт