Тумор в главата

  • 8 497
  • 12
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Един приятел от Германия ми съобщи лошата новина преди седмица и от тогава не спирам да мисля за това. Мислех си, че ме лъже ... Възможно ли е при падане с мотор, след като си е ударил главата ... да се образува тумор. Каза ми, че му остават 3-4 месеца.  Cry Докторите щели да правят опит да извадят част от тумора, но дали ще е успешна операцията, ще могат ли да извадят изцяло тумора?  Embarassed
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 120
Sajaliavam za latinitsata, ne vijdam kirilizatora na stranitsata. Vazmojno e da ima tumor ili kista ot udar.
Stiskam paltsi da laje/se sheguva ili ako ne, vsichko da mine uspeshno,kakto i predpolagam che shte stane.
Da kaja za moya opit sega :  Imah 2 ex-gadjeta, koito mi kazaha che imat tumor v mozaka i ne im ostava mnogo vreme da jiveyat. I v dvata sluchaya si izmisliaha, niamam predstava zashto, predpolagam che sa useshtali che shte gi izostavia i sa se nadiavali da ostana s tiah ot sajalenie moje bi. Tova mai e dosta razprostranena laja, shtom na men mi se e sluchilo 2 pati.
Otdelno edin moi poznat naistina imashe tumor v mozaka, predi operatsiata lekarite go biaha predupredili, che moje da ne e sashtia sled tova, zashtoto si e delikatna i slojna operatsia,no slava bogu vsichko mina normalno. Operiraha go nevrohirurzi v Pirogov. Ne moje lekari da sa mu kazali, che mu ostavat3-4 mesetsa. Ako smiataha taka, niamashe da praviat operatsia. Sigurno prosto e uplashen, no nai-veroyatno vsichko shte e nared.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
И мен ме навява мисълта, че може да лъже. Каза, че е паднал преди година и тумора е бил малък, но сега е порастнал ... Незнам и аз какво да мисля. То ще се чуе.  Thinking

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Да, възможна е поява на тумор след травма.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Благодаря, но може ли да се направи операция и възстанови човека, след като са му казали, че му остават от 3 до 4 месеца живот.  Thinking  newsm78

# 5
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
А може и да си е имал този тумор , но да е открит след прегледа при падането.

# 6
  • Мнения: 700
Първо се прави операция и се изследва взетия материал. От удар се образува съсирек, но една година е много време. Би трябвало да не се чувства добре непосредствено след удара, болката е нетърпима и се налага операция за отстраняване на съсирека. А колкото до тумора ... ами и на майка ми й откриха уж тумор, отвориха я, взеха материал за изследване и се оказа "псевдокиста с наслойки от мозъчен кръвоизлив". Отстраниха това и ето че вече 4,5 години си е напълно добре. А ако се окаже злокачествен, следва лъчетерапия и човек може да живее още доста. Другото, за което се сещам - туморите в мозъка не са толкова чести, колкото човек си мисли. Може на ЯМР да се вижда като тумор, но едва след като човек го оперират, се разбира всъщност какво е. И при майка ми - 2 скенера и 1 магнитен резонанс и всички казваха, че е тумор, но не беше.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може и да е тумор, но след като го отворят нещата да се променят. Познавам хора, които след операция на  тумор в главата си живеят. Дано всичко се намести и момчето се излекува. Praynig

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Дано спре да лъже, защото ми казва че ще влиза в болница на 06.01 в Ерфурт. Питам го как се казва болницата, (аз проверих че Хелиос са клиники в цяла Германия и предполагам, че няма в някоя най-обикн. болница да го оперират), а той дори незнае. Като му казах той се очуди и ми казва, че това било хотел. Така.  И колегата му твърдеше същото. "Кога ще те оперират?" Ами незнам. 10,12 ... при което много се очудих. Ако не ме лъже пък, как няма да знае в коя клиника и кога.  Thinking

# 9

с такива неща шега не се прави

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Знам, че не се прави шега, но излъгаха една приятелка, че нейн приятел е починал при самолетна катастрофа а на него нищо му е нямало. Така, че всичко е възможно.  Peace

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ти какво всъщност питаш?
дали лъже? ми питай някоя врачка... егаси!
и ако лъже какво от това, негова си работа. пари ли ти иска?

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
ти какво всъщност питаш?
дали лъже? ми питай някоя врачка... егаси!
и ако лъже какво от това, негова си работа. пари ли ти иска?

Да, бе! Ми като лъже, да лъже! И по- добре да е лъжа. Изобщо не схващам целта на темата ти...

Общи условия

Активация на акаунт