Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 088 856
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 545
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде оставете го човека бре, да не е луд да се обади и да каже "сменете ми електромера, че са ми малки сметките".
И аз звънях да ми проверяват електромера, но ми казаха, че щом отчитал значи е в изправност. Ама сигурно щото сметките са около 200 лв. Ако бяха по 20 лв. сами щяха да дойдат и да ми го сменят.

Аз пък плащам много. Този месец 108 лв. С 18 лв. повече от предния месец, а аз виждам същото потребление.
Цял ден няма никой в къщи, събота и неделя сме извън града... И на тях да им ....

# 13 546
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
За Август 36лв. Една седмица отсъствахме, но през останалото време пък сме пускали климатици

# 13 547
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Моя позната в съседния до нас блок, много години, около 20г може би, плащаше само по 2-3лв и това за голямо семейство с 3 деца. Тя купи апартамента така, нищо не е правила. Обаче по едно време смениха електромерите на всички и келепира замина. Няколко месеца след това ходеше като болна  Grinning
Аз съм сменила всички уреди с нови и осветителните тела са ЛЕД, разлика в сметките нямам, целогодишно са около 150лв, че и малко нагоре. Всичко е на ток, бойлер, климатици също, аз сега съм по цял ден в къщи.

# 13 548
  • Varna
  • Мнения: 1 730
60лв е последната,двама човека.Нормално ми изглежда.Пера само на дълги програми и ползвам сушилня при лошо време.

# 13 549
  • Мнения: 11 565
Обичайната- 40 лв.

# 13 550
  • Мнения: 191
Ние сме със 169 лева. Вече ни пуснаха топлата вода, та очаквам следващия месец да платим по-малко за ток.

# 13 551
  • Мнения: 92
Някой от Редута в ново строителство без ТЕЦ може ли да сподели какви са му сметките и как е отоплението през зимата. В момента сме на ТЕЦ в много топъл апартамент, почти не пускаме и ни предстои да се преместим в жилище в Редута на климатици.

# 13 552
  • Мнения: 13 532
Отоплението с климатик и ТЕЦ е различно. Сградната инсталация също допринася за приятен комфорт в сградата.

# 13 553
  • Мнения: 1 711
На климатици зимата ще си умрете от студ, освен ако не са някакви скъпи хиперинверторни. И пак си има минуси, например в банята ще е студено, тъй като там няма как да се сложи климатик. Съветът ми е зимата да не се изключват климатиците, а да си работят денонощно.

# 13 554
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Това не е съвсем вярно. Топлим се с климатици среден клас, не са скъпи хиперинвертори. Вкъщи е топло в целия апартамент - на спалнята е по-голям от нужното и топли и коридора. В банята също е ОК и не е студ. Не се спират изобщо, само се намалява температурата, ако няма никой вкъщи. Прекрасно си държат 24 градуса - зиморничава съм много и не държа на студ. Не сме в София, обаче. Но смятам, че щом сградата е с читава дограма и топлоизолация, няма да е проблем топлото.

# 13 555
  • Мнения: 1 503
За всеки топлото е различно понятие.
24 градуса чаак толкова топло не е.(за мене)
Аз държа на 26,27 и не ми пука,имам 2,3 блузки с дълго ръкавче,ходя си по тениски.

# 13 556
  • Мнения: 1 711
Явно наистина е относително понятие. Имаше един дето твърдеше, че поддържа “Ок” температура в къщата си зимата - 16, 17 градуса... между другото, когато горе, където измерва градусите достигне зададената от 24 градуса температура, то долу на по-ниското е значително по- гладно (21-22 градуса). И аз съм отоплявал жилище със среден клас климатици и трябваше да ги държа на по 28 градуса, за да докарат Що годе нормална топлина в апартамента.

# 13 557
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Много е относително, да. Зависи дали е вътрешен или външен апартамент, отоплява ли се в съседните апартаменти, първи/последен или среден етаж е, изложението какво е, кой на каква Т е свикнал и т.н.
Навремето имахме един Самсунг, уж среден клас инвертор, но за да е що-годе топло в не много люта зима, седеше на 27-28 градуса. После топлоизолирахме жилището и купихме друг климатик. Тогава разбрах какво е да е наистина 24 градуса вътре при -24 навън. Осезаемо по-топло е от 27-28 на Самсунга.

# 13 558
  • Мнения: 13 755
За всеки топлото е различно понятие.
24 градуса чаак толкова топло не е.(за мене)
Аз държа на 26,27 и не ми пука,имам 2,3 блузки с дълго ръкавче,ходя си по тениски.
Аз при 27 градуса в стаята пускам климатик да охлажда Simple Smile
Освен ако наистина градусите на дисплея не отговарят на градусите в стаята, както предполага Fuckforlife и реалната температура в помещението е 23-24 С.
.

# 13 559
  • Мнения: 1 503
За всеки топлото е различно понятие.
24 градуса чаак толкова топло не е.(за мене)
Аз държа на 26,27 и не ми пука,имам 2,3 блузки с дълго ръкавче,ходя си по тениски.
Аз при 27 градуса в стаята пускам климатик да охлажда Simple Smile
Освен ако наистина градусите на дисплея не отговарят на градусите в стаята, както предполага Fuckforlife и реалната температура в помещението е 23-24 С.
.

ММ е висок(аз изобщо),и казва че горе към тавана не се трае..но пък имахме малки пълзящи бебетата.
Но аз съм по цял ден в къщи,и да стоя като мишка-не.
Със сигурност долу на пода не е нито 26,нито 27.

Общи условия

Активация на акаунт