Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 088 291
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 11 895
  • Мнения: 13 682
Как е правен ремонт без ел. инструменти? Канго, бормашини, дрелки, машини за циклене, шлайфане? Те също харчат ток и то много! Майсторите не се ли топлят?
Втори вариант - таксуват ви като небитови абонати.
Трети - някой ползва ваш ток.

# 11 896
  • Мнения: 21 207
11-01-2017 до 10-02-2017 - 263.27 лева

# 11 897
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Как е правен ремонт без ел. инструменти? Канго, бормашини, дрелки, машини за циклене, шлайфане? Те също харчат ток и то много! Майсторите не се ли топлят?
Втори вариант - таксуват ви като небитови абонати.
Трети - някой ползва ваш ток.
Работата беше по ел инсталация, от таблото в апартамента изключен тока. Разбиване също не е имало, циклене и т.н. Дейностите бяха по монтаж на осветление, шпакловане, боядисване, ламинат, кухня, лепене на камък. Работата беше в светлата част на деня. Климатикът ни беше чисто нов сменен през лятото и демонтиран по време на ремонта. Както писах сме с К стъкло и предвид изложението и топлото време тогава, в помещението беше17 градуса. След работата по ел инсталацията, пуснахме тока. Ползването му се заключаваше в лед крушки за час вечер, докато чистя.
Нормално е да има потребена енергия, но не колкото с два конвектора, климатик, бойлери и прочее. И 80-100 лв да е, няма да се усъмня, но да повтаря сметките от нормално ползвано жилище, това не е Ок!

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 10:35 от flufi

# 11 898
# 11 899
  • Мнения: 68 368
Миксера, с който разбъркват лепилото за плочките, работи на ток. Също трябва нещо за рязане на ламината....ток се е ползвал вероятно някакъв, но чак пък такава сметка да навърти, не е реално...

# 11 900
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Това визирам и аз. След като може външно лице да манипулира електромера в наша полза, то това определено може да се случи с лице от енерго дружеството!
Някой има ли със същия казус с частен трафопост и да е издействал по съдебен ред редуциране на таксите за пренос?

# 11 901
  • Мнения: X
След като може външно лице да манипулира електромера в наша полза, то това определено може да се случи с лице от енерго дружеството!
Външно лице не Ви манипулира електромера, а Ви краде.
Включил се е на Вашата фаза.
Токът е изконсумиран, но не само от Вас.
Това са частноправни отношения и енергото не го касае.
Наемете си правоспособна фирма/лице за откриване на такива вмешателства.

# 11 902
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Имах предвид потребители, които си плащат на бивши/настоящи служители на енерго дружествата, за да не се отчита цялата консумирана енергия.

# 11 903
  • Мнения: 5 920
За пореден път съм приятно изненадана - 178 лв само, а вече работят три климатика нон-стоп, поддържаме по-висока Т  -през деня 23/24 гр., бойлерът си е постоянно включен, миялна и пералня почти всеки ден, инцидентно сушилня. Повече от доволна  Heart Eyes

# 11 904
  • Мнения: 46 437
Имах предвид потребители, които си плащат на бивши/настоящи служители на енерго дружествата, за да не се отчита цялата консумирана енергия.
За мен това са градски легенди, а ако не са, то са много малко случаи, които обаче минават за загуби, не отиват на друго лице.

По скоро някой съсед се е закачил и тегли.

А при майсторите бяхте ли непрекъснато или сте ги оставяли сами?

# 11 905
  • Мнения: 745
Хайде и аз пак тук. За декември две седмици до 23 .12 сметката за 3 климатика, хладилник, бойлер само на нощна, без фурна и два лаптопа  и един телевизор , на  70 кв.м. е 180 лева. След това се изнесохме от това жилище. За януари ЕДИН климатик настроен на 18 градуса и хладилник без обитаване на дома 108 лева.
В жилището където се пренесохме без отопление / на пелети сме/ рядко е включван бойлер, 4- 5 перални седмично, фурна / котлоните са на газ/ , 3 тв 48 лева.
Ами не ми се връзват двете сметки, ама хич.

# 11 906
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
сравнително доволна - 160 лева за януарския сибирски студ, нямаме ТЕЦ и всичко е на ток

# 11 907
  • Мнения: 11 558
Януарската е 130 лв., като през деня намалях климатика на 18 градуса, нонстоп работеше и нощем на 29 градуса. Не го вярвах това за неспирането на климатика, но го практикувах този месец за да не замръзне.
Миналата сметка беше 123 лв.
За останалите уреди почти не харча ток- бойлер 2 часа на ден, хладилник, тв няколко часа, готвене- час на ден, пералня- 3 пъти седмично.
Мноого доволна.

# 11 908
  • Мнения: 11
Здравейте,
Моля някой да ми изясни какво да очаквам ако пусна жалба за сметката ни.
Какво проверки, колко време се точи и изобщо всякаква информация по темата ще ми е полезна, стига да е на база личен опит.

Обяснявам и защо.
Сметката ни да декември 410лева.
Сметката ни за януари, в който седмица бяхме на почивка е 670!

Място не мога да си намеря.
Потреблението ни е било по-малко, а сметката двойна!
Живеем в къща, отопляваме се на ток и разликата в сметките от миналата година също е осезаема.
Потресена съм и едва ли скоро ще се успокоя.
Чудя се дали има смисъл от обжалване и ще съм благодарна, ако намеря отговор тук.

С жалби, най-вероятно нищо няма да постигнеш. Доколкото знам, ако подадеш жалба, дори и да не си платиш дължимата сума, от енергото нямат право да ти спират тока, докато не получиш отговор на жалбата.
Според мен, най-добре е да провериш дали електромерът ти работи правилно. Това може да го направиш като прочетеш мнение #11263 на страница 751 от тази тема.
Ако установиш голяма разлика в отчитането на електромера, отиваш в офис на енергото и искаш да ти направят техническа проверка на електромера, за която се плаща такса от 50лв. Ако проверката покаже, че наистина електромерът ти отчита повече, следва да го пратят на метрологична експертиза за установяване на грешката. След като от метрологията излезнат със становище (в срок от пет месеца), би трябвало да ти коригират месечните сметки и да ти върнат 50-те лева, които си дала за проверката

# 11 909
  • Мнения: 46 437
...
Ами не ми се връзват двете сметки, ама хич.
Описаното е напълно реална сметка, кое не се вързва?

Общи условия

Активация на акаунт