Махане на нощен памперс - кога

  • 6 640
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Привет на всички!

децата ми са на 3,4 г., махнали сме памперса през деня, но през нощта им го слагам. В ДГ от скоро започнаха да им свалят памперса, когато спят, те кога се напикават, кога не, но там смятат, че им е време... А те през нощта доволно си пишкат в памперса, не съм съгласна да не им давам вечер вода, щом искат...Даже сутрин, ако не побързам със слагането на гащи и другата работа я правят в памперса...

До кога е нормално да спят с памперс, според вас? От кога да започна да го махам... Дайте съвет, моля ви.

# 1
  • Мнения: 53
Моето дете е на 2,9м. Преди половин година свалихме дневният памперс,а когато спи все още не. Според мен, еднозначен отговор на този въпрос няма. Когато е готово самото дете тогава. Моята дъщеря много рядко се изпуска докато спи в памперса, но тя си го иска. През денят,когато е будна, сама се отказа от него. Аз й го слагам за сън, за да спи спокойно. Не бива да се пресилват нещата. Аз през нощта ,ако я усетя ,че е будна или неспокойна я вдигам да се изпишка. Това е, следете си децата и не ги изнервяйте излишно с разни остаряли схващания за възраст и умения.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние махнахме нощния памперс на 2 години и 5 месеца, но сам не го искаше. Иначе съм чувала, че ако известно време е сух памперса нощем, детето е готово да му бъде махнат.

# 3
  • Мнения: 2 131
Ще махам нощния памперс догодина напролет. Тоест, тогава малкият ще е на три годинки.
Сега понякога сутрин е сух, понякога - не. Но не ми се рискува да се напиша през нощта, понеже се отвива, а Т в стаята е около 19-20 градуса.

# 4
  • Мнения: 417
Аз още му слагам памперс за през ноща а е на 4г. и 3м. По-спокойно ми е и не ме притеснява това. Рядко има инциденти 1-2пъти месечно се напишква през ноща. Понякога става да пишка, но когато е изморен не става.
Никога не ме е притеснявало това. Предпочитам да му е здрав съня, отколкото да го вдигам за да пишка. Не ограничавам течностите вечер.

# 5
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
И мен ме интересува темата,въпреки че дъщеря ми е малка да и се маха памперса,но нали трябва да съм подготвена.Всъщност тя е с памперс само когато спи наобед и вечер.Понякога памперса е сух,но често е доста тежък Simple Smile

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Махнах го няколко месеца след дневния памперс, към 2 г. и 2-3 месеца.

# 7
  • Мнения: 46 508
При нас беше сух в 90% от дните, малко след като махна дневния, на 2г. и 8м. беше.
Пробвах няколко пъти да не й го слагам, но в тези дни се напикаваше по 2-3 пъти на нощ. Така не спеше нито тя, нито ние, да не говорим, че си беше нон стоп в локва.
Върнах го и я оставих. Памперсът пак стана сух всяка сутрин.
На 4г. и 5м. една вечер каза, че вече е голяма, д ане го слагам.
Това беше преди 10 месеца, за това време няма нито един инцидент.

До кога е нормално - няма правилен отговор. Това решаваш ти или детето, зависи какво е мнението ти по въпроса.
На 5 г. завършва развитието на пикочния мехур и до тогава по принцип се приема за нормално да има изпускания, разбира се при някои деца липсват, при други ги има, децата са различни.

Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 216
махнах го ,когато беше на 2г-окончателно,но при всяко дете е различно-моито само се дразнеше и не го искаше Laughing

# 9
  • Мнения: 2 478
Дневният памперс го махнахме, когато синът ми беше на 2г4м, но нощният няма да е скоро. Понякога има сухи папмерси сутрин, но не искам да експериментирам сега посред зима. Кога е нормално ли? Когато детето покаже, че е готово да стиска цяла нощ.

# 10
  • Мнения: 390
Много ме успокоихте с вашите отговори. Даже днес им казах в ДГ да им оставят памперсите зимата, защото напикани само могат да настинат... А през нощта ще им го оставям, докато не излиза сух, както казвате.

# 11
  • София
  • Мнения: 491
След като спряхме да се кърмим на 2 г. , спряхме и да пишкаме през нощта в памперса. Всяко сутрин си беше сух, но чак на 2г и 6м и го махнах едновременно с дневният. Засега уж няма проблем! Но всяко дете си е различно!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Дневният го махнахме, когато Кало беше на 2 години и 9 месеца. Нощният - три седмици след това. От раз. Не се е напикавал.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, и аз махнах дневния памперс преди повече от половин година. Нощем слагам...Понякога се изпуска. Спи много дълбоко, а и пие доста вода...

# 14
  • Мнения: 306
Преди около 2 месеца. Сега дъщеря ми е почти на 2 год. Но първо забелязах, че няколко нощи подред памперса е сух. А и тя толкова го мразеше тоя памперс, че й го слагах чак след като заспи (използвах от памперс-гащичките на Либеро). Сега почти всяка нощ е суха, но се случва от време на време да се напишка. Но пък спи много по-спокойно без памперс. Без съмнение, всичко си опира до детето и до нагласата на родителя да пуска пералня в 3 през нощта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт