Агресията у Маша Илиева - бившата прима балерина

  • 13 018
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Уважаеми майки,

искам да споделя с Вас болката и разочарованието , което изпитах вчера /22,12,2009г./ на една от репетициите в балетната школа на Маша Илиева.
Вчера тя си позволи да удари моята 5 год. дъщеря по лицето в препълнена зала с деца и преподаватели и след разговора с нея днес по телефона тя въобще не се чувства виновна и дори останах с впечатлението , че това е правилния метод за работа с деца, според нея.
Според мен не това е начина и при положение ,че детето пречи в залата редно е да бъде наказана,изгонена  или да се разговаря за това с родителя на детето. Искам само да спомена , че всички родители вчера , а и по принцип стоим пред врата на залата за репетиции и винаги може да се осъществи контакт с нас , ако има нередност.
След като дъщеря ми вчера излезе плачеща и трепереща от унижението , което е изпитала , след като разбрах какво се е случило влезнах в залата с нея да потърся обяснение и да си изясна случая .Маша Илиева ме видя ,но не дойде да разговаря с мен .Изчаках да свърши танца на децата и повиках помощничката на Маша - Катя/ изключително добър човек/ и тя ми потвърди ,че Маша найстина е ударила детето и започна да ми обяснява ,че Маша е много изнервена .
Днес се обадих на Маша с намерението ,че е размислила и ,че ще се извини за наглата си постъпка, но уви!Тя е безчуствен и безочлив човек ,който се е самозабравил и явно има проблем с нервите!!!Съжалявам ,че и се доверих и й поверих детето си и в замяна получих истински шамар. Късмет на всички Ви!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
много съжалявам за това, че детето ти е било ударено  Confused
Никой няма това право, камо ли пък Маша Илиева. Не я познвам (и слава Богу, като те чета), но само лоши отзиви чувам от майки.

Опитай в някоя балетна към руския културно-инф. ц-р.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 309
То не че има връзка, но тази жена винаги ми е била адски антипатична.
Не знам струва ли си да продължаваш да търсиш някаква справедливост, но очевидно от дебил като нея не можеш да очакваш разкаяние.  Sad

# 3
  • Мнения: 2 353
  Безобразно поведение на самозабравил се човек.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 019
Ще е безочлива докато не и кажеш, че ще я потърси адвокатът ти, тогава много бързо ще смени тона. Съжалявам за това, което е преживяло детенцето ти.

# 5
  • Мнения: 3 423
Божичко ужасна случка.
Потърси адвокат.
Подобно отношение не би трябвало да остава безнаказано, защото утре може би ще удари и друго дете.

# 6
  • Мнения: 93
Прекалено кротко си реагирала. Ако беше ударила моето дете пред всички /пък и да не е пред всички/ и аз щях да и отвъртя един.  Откъде накъде ще удря детето ми. А междувпрочем не разбрах защо си е позволила тази волност? Какво е направило детето?

# 7
  • Мнения: 4 578
много съжалявам че детето ти е преживяло това, постъпката и е недопостима ,какво обяснение дава тази маша илиева за това когато говорихте по тел?

в тази връзка се сетих  за един концерт на който присъствах детски , в препълнената зала преди представлението да започне излезнаха на последна репетиция  балет от момиченца между 4-6,7г някъде бяха , цялата зала ги гледаше , но хореографката има явно не виждаше, що ли изобшо не и пукаше  ,защото то беше едно тропане с крак , викане , дърпане на дете което е сбъркало , определено имаше много страх в лицата на момиченцата , а някой направо стояха със замръзнали усмивки.  когато погледнах мъжът ми който трудно се впечатлява той стоеше със  зяпнала уста и като го побутнах само каза оле горките деца , ясно трябва да имат респект , и за да се организират да усвоят толкова сложни съчитания..... но незнаех че става по този начин #Crazy

# 8
  • Мнения: 4 187
Много неприятно е меко казано , за това което разказа ! В крайна сметка НЕ получихте извинение и обяснение , така ли ? Защо не потърсиш правна помощ ? Какви са вариантите в такава ситуация ? Не е ли наказуемо това деяние ?

# 9
  • Мнения: 413
какво е наравило детето?

# 10
  • Мнения: 6 206
Само да вметна, че навремето който е тренирал - и балет, и худ гимнастика и каквото и да е,  ще си спомни колко шамари и викове сме изяли.
Ей, ни на живи сме...
Не знам спортист, който да не е отнасял шамарите. Те са необходими като блъскане в стената, като рестарт, когато някой се самозабрави.

Разбира се, не знам какъв е случая, нито Маша Илиева каква е като педагог.
Но ако някой удари детето ми, със сигурност няма да влезна да се разправям с детето...
Или пък ако влезна няма да говоря с помощничката.

Но всеки си знае за себе си
Не твърдя с горното, че е нормално, въобще дори
Просто да кажа, че в истинския спорт, което се съмнявам, че е случая, психическото и физическото натоварване е много

# 11
  • Мнения: 804
Не защитавам боя на деца, но не и много честно да се правите на ощипани. Вие очевидно отлично знаете коя е Маша Илиева. Знаете, че е подготвила най-добрите ни професионалисти и че това не е станало на сладки приказки. Няма да Ви повярвам ако ми кажете, че за първи път чувате за нейния маниер на работа - невъзможно е да станеш най-добрия без да платиш възможно най-високата цена за това. Ако не страдате от амбиции момиченцето Ви да стане най-добрата защо я записахте в школата на Маша Илиева? Има безброй балетни школи за деца в София, където децата са забавляват, не се натоварват толкова и се отнасят към тях като към деца, а не като към бъдещи звезди.
Много е грозно да се опитвате да прехвърлите собствената си вина върху друг. Всеки знае коя е Маша Илиева, как работи тя и т.н. Ако имате малко достойнство поне сменете името на темата.

Божичко ужасна случка.
Потърси адвокат.
Подобно отношение не би трябвало да остава безнаказано, защото утре може би ще удари и друго дете.
Да ще удари всяко дете, което не се справя добре, което не се отнася сериозно към балета но това е известно на всички, които имат телевизор вкъщи, затова всеки си преценява къде да запише детето си, а както виждаме често децата ни плащат скъпо за болните ни амбиции.

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Само да вметна, че навремето който е тренирал - и балет, и худ гимнастика и каквото и да е,  ще си спомни колко шамари и викове сме изяли.

Даааа, и аз така съм чувала. Confused Децата, които тренират художествена гимнастика в нашия град, неминуемо подлежат на подобно отвратително отношение. Не знам от какво чак толкова се изнервят треньорките им, но това наистина е позорно и нетърпимо! В крайна сметка, те са, или поне би трябвало да бъдат и педагози, освен треньори?!

# 13
  • Мнения: 3 034
Какви болни амбиции, какви 5 лв.?
Много често в днешно време човек записва детето си в най-близката школа, защото воденето е меко казано изпитание за всички.

Аз не съм записала дъщеря ми във въпросната школа, защото не ми е удобно да я водя, но принципно бих я записала и без да искам да става звезда в областта на балета. Даже предпочитам да не става.
И честно казано, за първи път чувам за "методите на Маша Илиева".

Играла съм като дете худ. гимнастика, но шамари не съм яла. Сигурно, защото бях злояда.

Не мисля, че шамарът е добър педагогически подход.  И хич не ме интересува от кой точно е ударен. Ако се случи на някое от децата ми, ще прекратим заниманията си във въпросната школа.

И все пак с какво детето се е провинило толкова?

# 14
  • Мнения: 148
Така щях да я ударя,че щеше да ме запомни.Ама без да разговарям с нея,без да се обяснявам,направо щях да й разбия грозната зурла.Мърла с мърла #Cussing outАма,че се ядосах!

Общи условия

Активация на акаунт