СПЕШНО СЕ НУЖДАЯ ОТ СЪВЕТ

  • 715
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Извинете за големите букви, но съм притеснена. Водих Калоян на консултация и му дадоха 4 капки против детски паралич, казаха един час без вода и храна...Аз обаче съм завеяна и съвсем изключих и след около30 мин. го подкарах със солетки. Изял е не повече от 6-7 солети, а аз идиотката се усетих чак като се прибрахме и започнах да го храня, е тогава беше минал вече час. Питам се опасно ли е това че е ял солети, защо не трябва да се яде по принцип след тези капки и какви са рисковете???Много ли съм сгафила, да го водя ли пак на лекар???

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ами аз си мисля,че не е желателно да се дава вода или нещо за хапване,за да не повърне детето и съответно да не върне ваксината,не заради друго,така че бъди спокойна и според мен няма нужда да го водиш пак на лекар.

# 2
  • Мнения: 3 861
дано да е това Praynig той сега заспа, не е повръщал ама като не съм наясно с нещо и се панирам Embarassed

# 3
  • Мнения: 505
И аз мисля, че не се разрешава заради повръщане, но пък се сещам, че забраняваха и биберона през това време. Така че може и друга причина да има, обади се в кабинета и попитай, за да си спокойна.

# 4
  • софия
  • Мнения: 4 965
здравей,това с ваксината не бива да се подценява,по-добре се върнете при лекаря.Щом сега спи,поне се обади на лекаря.Незная защо точно не трябва да се приема нищо през устата,но съм убедена че не е само за да не повърне.но  не се притеснявяи не е голям проблем,наи-много да повторите ваксината след някакъв период от време,проблем е ако не е ваксиниран

# 5
  • Мнения: 1 320
Проблем няма , спокойно .... не се дава храна , вода , биби .... за да не повърне и за иде ваксината на кино .... всичко е ОК! Wink

# 6
  • Мнения: 3 506
Не е толкова страшно - идеята е ваксината "да действа" известно време на гладно, нещо такова (не ми се мъдрува по-смислено обяснение). Но мисля, че и да се хапне нещо не е толкова фатално - нали е минал половин час. На нас последния път ни казаха 40 минути, а то къде 40, къде 30.... Не се притеснявай, пък и толкова пъти се прави реваксинация, че не е проблем.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не се дава храна и вода, за да не повърне евентуално и ваксината да не може да се усвои от организма, спокойно сега.

# 8
  • Мнения: 46 403
Няма страшно, щом не е повърнал  Peace

# 9
  • Мнения: 3 861
Говорих с лекарката на Калоян, тя каза, че няма страшно след като са само няколко солетите, освен това на него тези капки му се дават вече за 5 ти път и да не го мисля.
Момичета благодаря ви , че се отзовахре със съветите си, добре, че ви има Hug

# 10
  • Мнения: 8 585
Извинете за големите букви, но съм притеснена. Водих Калоян на консултация и му дадоха 4 капки против детски паралич, казаха един час без вода и храна...Аз обаче съм завеяна и съвсем изключих и след около30 мин. го подкарах със солетки. Изял е не повече от 6-7 солети, а аз идиотката се усетих чак като се прибрахме и започнах да го храня, е тогава беше минал вече час. Питам се опасно ли е това че е ял солети, защо не трябва да се яде по принцип след тези капки и какви са рисковете???Много ли съм сгафила, да го водя ли пак на лекар???
Нямате НИКАКЪВ проблем. Дали с храна или без, ако детето не е повръщало ваксината не губи своята ефективност. Храната няма нищо общо тук! Никакви притеснения. Не знам кой още в БГ е в състояние да дава такива "съвети" и да плаши майките...

Общи условия

Активация на акаунт