А с каква вкусотия спечелихте мъжа/гаджето си?

  • 2 498
  • 27
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Питам, защото днес се сетих, че моят съпруг все повтаря на познатите ни, че съм му "завладяла" сърцето  newsm78 с моята лазаня. Тя не че е кой знае какво, ама в студентските години, като си гладен, всичко ти се вижда вкусно.   chef

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Вита баница със сирене Laughing

# 2
  • Мнения: 3 154
Пиле върху сол Grinning

# 3
  • Мнения: 4 298
Пица. Много се впечатли, че аз си замесих тестото Blush.

# 4
  • Мнения: 1 399
Ох, направо ме е срам да се разпиша Embarassed Embarassed Embarassed, ама хайде, нещо ме избива на откровения Rolling Eyes
Първо, ще започна с един лаф на баба ми, дето само повтаряше, с повод и без повод: "тя сега не може, ама като се омъжи, ще се научи"  Laughing Laughing /да не би да се откаже да ме вземе мъжът ми, случайно/. Та, слава богу, така и стана Peace
Обаче, ако трябваше да го завладея с готварски умения...ами....стара мома щях да си остана Wink
Напротив, преди да станем още гаджета, нещо стана въпрос, че не мога да готвя и той изтърси "ако можеш да свариш яйца и да нарежеш хляб, проблем няма!"
Ей с това, завладя моето сърце Laughing Laughing /шегичка/
След това, почнаха издънките. Още гаджета, нещо ми беше засегнал гордостта и го излъгах, че все пак мога да правя чудесни палачинки Outta Joint Ами кой да се досети, че ще ме накара да демонстрирам. И от смес, с над 10 яйца, почти пакет брашно и не помня вече колко мляко, сътворих скромните четири палачинки Embarassed Но пък поне бяха вкусни hahaha
Месеци след това, обзета от някакъв готварски ентусиазъм, реших да му наготвя Попска яхния, "припомнила си", че това му е любимата манджа. Само че, се оказа, че той вообще не я обичал и чак тогава ми проблесна в мозъка, че това, всъщност, беше любимата манджа на едно старо гадже Blush 
И така. В последствие се научих, пък по някое време, дори взе и да ми харесва да готвя Simple Smile Сега си го глезя вече.
А иначе, първото нещо, с което го впечатлих, след като се взех в ръце    chef, беше Банска капама.

# 5
  • Мнения: 4 244
Беше впечатлен когато успях да ми сготвя една типична за техния край манджа, която е много трудоемка и си играх без полуфабрикати да я измайсторя.
Каза че била много вкусна и наляво и надясно разправя каква съм кулинарка
А аз да си призная честно се научих да готвя като се омъжих  Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Когато заживяхме заедно, той дори не знаеше че мога да готвя- такава ми беше работата,че нямах време. Rolling EyesСлед една година, остана очарован от първото ми готвене за него-славянски гювеч. Wink

# 7
Ами аз съм като Стелето Laughing Laughing. Ама точно по думите на баба й  Crazy Половинката знаеше и в началото май той ме завладяваше с уменията си - първото нещо, което ми направи е Китайско ястие - и сега го тормозя той да го прави.......Е, с годините нещата се попромениха. Де ще ходя Whistling Mr. Green

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Чак да съм го спечелила с някоя вкусотия не мога да кажа Wink, но определено беше впечатлен като направих реване. Първия ми опит беше пълен провал Embarassed, а това е от любимите му сладкиши, но аз съм упорита и два дни след първото реване направих второто и като се прибра в къщи му казвам "Затвори очи и отвори уста Wink". Не можеше да повярва, че съм опитала толкова скоро след провала и съм го направила, цитирам "Фантастично" Wink

# 9
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Тъкмо преди няколко дни щях да пускам ама точно същата тема. Сега да отговоря. Според моя любим съпруг ако не бяха пълнените чушки с кайма и ориз(задължително с бял сос) и крем-карамела, едва ли щяло да се стигне до сватба Wink

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пуешки (или патешки - веч' нямам спомен Crazy ) бутчета с картофи.    chef

Това ми бе 1-вата манджа, а мъж ми  bowuu(тогава все още гадже и то прясно  Heart Eyes) бе 1-вия ял от моя гозба.

# 11
  • София
  • Мнения: 718
Спагети.Той страшно обича италианска кухня и може да яде спагети постоянно. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 980
ами боб чорба. Аz сготвих както прави мама- да има и zа утре, а той омете цялата тенджера наведнъж и на другия ден беШе накупил продукти za oЩe bob сякаШ искам да иzхранвам втора девиzия на трети полк Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 183
Лазаня, спагети, супа топ4ета

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Стела, ти си голяма сладурана, разсмя ме много! Laughing Laughing Laughing

Аз на моя си любим не помня да съм му готвела нещо като гаджета...той живееше на квартира с доста съквартиранти и повечето време аз киснех у тях. Картофи съм пържила, салата съм рязала...но нещо по-специално цъ...

Казвал ми е, че много ми се радва като ме гледа как готвя, самото действие как го извършвам. А! кефи се и на моята манджа с картофи...мен не ме привлича вкусово, но той изяжда по половин тенджера...Абе обичам да готвя и това си е! Да взема да се цаня за готвачка...но съм мнооогооо бавна  Confused Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт