До мамите, родили със секцио

  • 1 616
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, родих преди четири месеца, но на мястото под и над белега ми е доста твърдо. Това нормално ли е? Докторът ми обясни, че ми била много тънка коремната стена и затова са се получили такива втвърдявания - щяло да изчезне от само себе си. Но ето - вече четири месеца и няма никаква разлика!

# 1
  • Мнения: 176
 Wink аз родих преди 8 месеца и още се осеща леко твърдо а първите месеци и аз се шашках но отмина нямя проблем не се притеснявай

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не се притеснявай и аз имам уплътнения, казват,че след година ще се махнат сами!

# 3
  • Мнения: 1 685
Аз нямам втвърдявания,но чуствителността на кожата над разреза е минимална.Това нормално ли е?А,и от едната страна ми е вдлъбнато,като че ли са ми рязали месо.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 550
Всичко ще ви мине, не бойте се. на мен даже и белег вече не ми остана  Mr. Green.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 974
Не се притесняавй и при мен е така, и е удебелено и е нечуствително, нормално защото са рязани нерви. Всичко ще се оправи въпрос на време е.

# 6
  • Мнения: 2 672
твърдо не ми е  , а по-скоро леко се усеща белега и най-гадно ми е че е намалена чувствителността

# 7
  • Мнения: 5 246
И аз да ти кажа Wink Не се притеснявай, всяко нещо с времето си. И моя белег почти не се вижда вече, върна ми се и чувствителността   Peace

# 8
  • Мнения: 2 498
Такива уплътнения нямам, но и чувствителност нямам....

# 9
  • Мнения: 287
До една година всичко ще изчезне, не се притеснявай smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 83
Миличка Теа,
не разчитай на 100%, че след първата година всичко ще се оправи и че ще ти се върне чувствителността. При мен мина вече година и почти три месеца, но още нямам кой знае каква чувствителност там. Отгове на всичкото белега ми е доста удебелен (и то от едната страна). Гадна работа! Ходих скоро на преглед при лекарката, която ме оперира и тя каза, че това е в резултат, че операцията е била непредвидена и тежка. Аз 12 часа раждах нормално ... и накрая се наложи да ме срежат, тъй като Марти не искаше да излезе. Кошмар някакъв! Лекарката ми предписа един гел, с които се маже белега и с течение на времето избледнява - CONTRACTUBEX.
Засега няма някакъв поразителен положителен ефект smile3506, но надеждата остава  newsm10

# 11
  • Мнения: 11
Tea, вече 2 г и повече имам по-слаба чувствителност около белега. На всичкото отгоре е крив и прихлупен - операцията беше по спешност. Явно така ще си остане, за съжаление.

# 12
  • Мнения: 1 685
 
Лекарката ми предписа един гел, с които се маже белега и с течение на времето избледнява - CONTRACTUBEX.
Засега няма някакъв поразителен положителен ефект

Той действа,но ако се използва след операцията.При теб след толкова време надали ще се получи.
Съпруга ми преживя тежка катастрофа,маза се след изписване от болницата,има огромен ефект.
Между другото мислите ли,че мога да използвам отворен от преди 1 година мехлем,който е почти неизползван?

# 13
  • Мнения: 733
Цитат

Цитат на: neo в Петък, 30 Септември 2005, 12:34
Лекарката ми предписа един гел, с които се маже белега и с течение на времето избледнява - CONTRACTUBEX.
Засега няма някакъв поразителен положителен ефект


Той действа,но ако се използва след операцията.При теб след толкова време надали ще се получи.
Съпруга ми преживя тежка катастрофа,маза се след изписване от болницата,има огромен ефект.
Между другото мислите ли,че мога да използвам отворен от преди 1 година мехлем,който е почти неизползван?
Да това е вълшебен крем. Аз не сам след секцио, но имам бая по-голям разрез от пъпа та до... EmbarassedКакто и да е този мехлем има поразителен ефект,но ако се почне до месец след рязането, ако сега се мажеш с него надали ще има ефект. Може да прикрие малко грапавините, но няма да е както найстина действа.
А това, че е отворен ако не му е изтекъл срока на годност няма проблем. Просто най-много да е изветрял иначе няма страшно kamy7 възползвай се от това чудо. Найстина е много добър. Аз лично след секциото живот и здраве ще си взема от него.  Wink

# 14
  • Мнения: 1 555
Няма проблеми аз също се бях стреснала, че ми е подуто, че нямам чувствителност, но важното е, ти и бебчо да сте добре, всичко друго сте премине и ще го забравиш

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт