Кашлица след АБ ....

  • 1 719
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Дъщеря ми беше с ангина и сополи преди около сдмица и нещо.Пи Аугментин,изпи си шишенцето,някъде за около 8 дни.Всичко беше нормално,нямаше кашлица, но преди да свърши Аб започна такава/кашлица/и вече седмица не спира.Водих я на лекар 2 или3 пъти.УЖ от нослето било.Ама много се притеснявам.Като легне да спи и почва.Една суха кашлица,денем почти не кашля,чак и се догажда.Лекаря първо каза ,че е от носа,и е алергия.Изписа Зиртек,ако се наложи да дам 1 хапче кортизон.Дадох едната вечер Зиртек,затишие 1-2 часа и същото.На другата вечер дадох Зиртек преди да легне,но тъй като кашляше доста дадох и кортизон 1 хапче.Пак същата работа.
Заведох я пак на лекар вчера.Изписа капки Виброцил и каза една ампула Метил Преднизолон да разтворя и да я изсипя във Виброцила.Да капя в нослето 3 пъти на ден по 2 капки.Ама сега спи и пак кашля доста.
Какво е това нещо?Вирус ли е,някой минал ли е подобно нещо.Помогнете ми майчета,много съм притеснена!От Коледа сме на гости при баба и дядо и в стаята която спим е доста влажно,дали има вероятност да  е от това.?Има изсушител но явно не може да смогне.Но пък два дни си бяхме в апартамента,и кашлицата не спря!
Помагайте момичета че ще полудея  Cry

# 1
  • Мнения: 2 521
Една приятелка е много доволна от мехлемче Хустагил.И нейното детенце е на същата възраст като твоето,и доста време кашляше упорито.Похвали се,че само това е помогнало.Можеш да се обадиш на лекаря на детето и да попиташ дали можеш да го ползваш.Не се прилага при температура,но доколкото разбрах детето ти е само с кашлица.Чай от лайка предполагам,че даваш.
Много здраве през новата година и всички болести надалече Hug

# 2
  • Мнения: 1 820
Нямаме Т да,тя спря още на втория прием на Аб  PraynigЩе питам личния за това кремче още утре.Той беше изписал миналият път Пулмекс бебе,мазала съм я само снощи ама ефект няма и от него.Но предполагам че не става с един път де.
Иначе чай не иска ии да види,така че с тази лайка ми е адски трудно  ooooh!

Благодаря ти,Galina* пожелавам ти и аз на теб и твоето семейство много здраве през новата година и много усмивки! Hug

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Уф, и малкият кашля така вече втора седмица Confused.
Уж беше поспрял и тази нощ като се почна - също както ти описваш. Следобяд - същото. Легнах с него и със сигурност твърдя, че е от секрета - стича се назад и го дразни.
И аз вече незнам какво да давам - пи първо Стодал, после Солволан, Тими, от днес - Синекод-капки.
Мазах с Пулмекс - бебе, но се изрина, иначе той при баткото чудна работа върши. А, и Кларитин пие.
Ще взема да спра всичко и май ще си отмине, писна ми вече...

А за чая  - звънях на личната днес - по-добре да не си правя експерименти, че и без това кашлицата е ларингиална и явно вече на алергична обръща - не се знае коя билка как ще действа...

# 4
  • Мнения: 1 820
mari_eta като мажеш с Пулмекс бебе колко дни след това има ефект,защото аз снощи я намазах и като не видях ефект,мислех тази вечер хич да не я хлепам  Confused
И още нещо доста като слой ли нанасяш,че нещо ме е страх да не надвиша и едвам едвам я намазах  newsm78

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маже се задължително преди сън, целта е детето да легне и да се затопли - ако спите следобед - и тогава.
Ами изстисквам около 1 см от тубичката, маже се хубаво гръбчето и гърдичките отпред без областта на сърцето.
Задължително е детето да няма температура, защото загрява. При баткото помагаше след 3-4 намазвания, но явно Дребо е алергичен към някоя от съставките...но меи се изрина само отпред, та май довечера ще му намажа гърба, пък каквото ще да става...

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Пулмекс и Хустагил действат на един принцип. Ама аз от тях файда не съм виждала.

# 7
  • Мнения: 1 820
За много години момичета!Да са ни живи и здрави дечицата и болестите да са останали миналата година! Hug
Снощи я намазах преди да си легне.Малко се понакашля някъде около половин час,и това беше.Сутринта пак започна,но явно има ефект,защото определено не беше като предната вечер.Тази вечер пак ще мажа,но и със Зиртек продължавам.
Явно при всяко дете е различно действието, а може и да зависи каква е кашлицата и от какво.Не знам и аз вече! ooooh!

# 8
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз намазах снощи с Пулмекс, спрях всички сиропи, давам само Калций глюконат лактат 3х5 мл и сме по-добре. Снощи спа непробудно, изобщо не е кашлял, днес кашля значително по-малко и определено отхрачва... дано скоро съвсем спре...

# 9
  • Мнения: 1 820
дано  PraynigМоже вече да ви минава просто mari_eta  Hug

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Дай боже наистина болестите да са останали в миналата година! Praynig
За такъв стичащ се секрет в гърлото педиатърката ни изписа Коларголови капки да ги редуваме с Виброцил. За кашлицата Проспан.

# 11
  • Мнения: 204
   От този гаден АБ Аугментин преди година детето ми започна да кашля също, дори съпроводено с обструкция. До този момент не беше пил никакъв АБ. Докторите, какви ли не, вкл и Куфарджиева в София го обявиха за астматик, а иначе е див и с високи показатели при спирометрия- за измерване обема на белите дробове.
  Вече една година продължава да си покашлюква от време на време, но в интерес на истината не съм го блъскала с противоалергични. Започнахме Боаронска хомеопатия, вече втора година.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз имам усещането ,че вирусите са такива.За един месец моя дребния хвана два вируса и така и не се възстанови.Закрепи се за два дена и пак започват сополите и съответно кашлицата от време на време.Преди нова година беше с ужасна кашлица и силно възпалено гърло.Ходих до спешното и щях не щях дадох АБ,няма доктори.Изпи го всичко беше ок.След два дни сополите пак тръгнаха.Е не може отново да е лепнал вирус,почти никъде не излиза.Това топло време ни изиграва лоша шега,пълно е с вируси.

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Това топло време ни изиграва лоша шега,пълно е с вируси.

Да това каза и личният ни лекар , като ходихме на преглед и ние бяхме след Коледа със същият вирус. И сега още кашля и има сополи. Не ми се мисли за сезонният грип , който очакват в края на януари. Не беше боледувала малката година и половина освен от варицела , но от 15 октомври до сега трети вирус.

Общи условия

Активация на акаунт