Кой лек за зъбки?

  • 67 741
  • 229
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 269
CHAMOMILLA CH15 и КАЛГЕЛ ама май нямат ефект Sad

# 61
  • Мнения: 165
Ползвала съм Калгел, Пансорал и Дентокинд без абсолютно никакъв ефект. От два мес. и половина постоянно се буди нощем и няма нито едно зъбче, а често й се подуват венчетата и много зъбки уж са наболи.

# 62
  • Мнения: 13 512
Няма ефект , защото е хомеопатично лекарство и то не се изписва по този начин. Различните деца могат да се повлияят от различно лекарство. А потенцията въобще пък няма да я коментирам. Когато имате такъв проблем, потърсете хомеопат да определи кое е лекарството, което ще помогне.

# 63
  • Мнения: 651
Тая работа е май като коликите!  Laughing
Сега давам дентокинд!

# 64
  • Мнения: 185
При нас пък точно Дентокинд работеха чудесно. Но трябва да се има предвид, че те са хомеопатични, и за да имат ефект трябва да се приемат по схема. Не става от веднъж...

# 65
  • Мнения: 68
Ние чакаме трето зъбче и до този момент караме само на Панадол и нещо, което мисля че повечето от вас не са чували.
Един аспирин се стрива и към него се добавя същото количество сода. Разбърквате добре и с тая смес се мажат на детето венците. Много успокоява.
И да подчертая , че това го знам от ЛЕКАР.
Надявам се да съм полезна. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 44 084
А този лекар спомена ли ти, че при бебета и малки деца(до 12, а според британците до 16 години даже) аспирина(и вс лекарства съдържащи ацетилсалицилова киселина) е абсолютно забранен, заради риск  от Синдром на Рей....Болестта уврежда фатално черния дроб и мозъка и може за броени дни да доведе до смърт или до пълна инвалидизация на едно дете.

# 67
  • Мнения: 68
 newsm09 Леле не това не го знаех. Но нали знаеш в днешно време никой, нищо не ти казва.
Докато бях бременна от приятелки научих повечето неща от рода: кога се правят изследвания и т.н. И аз бях тази дето подсещаше доктора да ми дава направление за кръв и урина. Да не говорим че само веднъж са ме премерили на кантара и са ми мерили кръвно след това данните са си попълвани на както те си знаят.
Вече няма да си правя такива експерименти. Благодаря ти    bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 2 508
Олеле, дано не е хапнало много от аспирина детенцето. Да, и аз съм чела, че е абсолютно забранен. Ето за тези "лекари" говоря в другата тема. Откъде е този лекар?

# 69
  • Мнения: 13 512
Като малка си спомням,че много обичах да хрупам детския аспирин Байер, еднималки розови хапченца, много вкусни. Това ще да е нещо ново с ацетиловата киселеина и забраната и за деца.Къде е забранен? Гледам, че в Щатите се продава.
http://www.bizrate.com/childrens-health-care/childrens-bayer-aspirin/
ето го тук и за зъби го препоръчват: http://www.otcrx4u.com/product.php?productid=17521&cat=299&a … J8CFQ8eZwodAVOV0Q

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 21:01 от monda

# 70
  • София
  • Мнения: 44 084
Да и като цъкнеш на този  ниско дозиран аспирин изведнъж четеш...
Aspirin is not appropriate for everyone, so be sure to talk to your doctor before you begin an aspirin regimen.

Reye's syndrome:  Children and teenagers should not use this medicine for chicken pox or flu symptoms before a doctor is consulted about Reye's syndrome, a rare but serious illness reported to be associated with aspirin.

Directions

    * drink a full glass of water with each dose
    * adults and children 12 years and over: take 4 to 8 tablets every 4 hours not to exceed 48 tablets in 24 hours unless directed by a doctor
    * children under 12 years: consult a doctor


И това е за деца даже(наистина основният риск е при вирусни заболявания и при варицела, но не само тогава не е безопасен )...не за бебета на няколко месеца...
И предполагам дори да има в случай, в който все пак да кажат, че да може да се даде аспирин, то този случай няма да е за облекчаване на растящият зъб на 6 месечно бебе....До сега лекарите с, които съм контактувала  са ме предупреждавали  да не давам на малкият аспирин...

Както и да е...който иска е напълно свободен да тества...Болестта всъщност е рядка.... е има и риск и от алергични реакции...да кажем те са по-малкото зло....и все пак аз лично не бих рискувала.

# 71
  • Мнения: 4
калкареа фосфорика и колик таблетс и двете са супер при никнене на зъби

# 72
  • Лондон
  • Мнения: 122
Давам му калгел и помага.На Нурофена също пише ,че е  за болки от никненето на зъбки,но засега съм давала 2-3 пъти.

# 73
  • Мнения: 1 558
Оrajel! Действа безотказно и мигновено, поръчвам го от Щатския Ибей.
Този е универсален, а втория е нощен.

 Доста силен е, може да се ползва до 4 пъти в рамките на денонощие.

# 74
  • Мнения: 1 796
Оrajel! Действа безотказно и мигновено, поръчвам го от Щатския Ибей.
Този е универсален, а втория е нощен.

 Доста силен е, може да се ползва до 4 пъти в рамките на денонощие.
И на нас ни помага това гелче най- много Peace

Общи условия

Активация на акаунт