Германска нова медицина - 5 част

  • 52 878
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 660
Катенок , прилича ми на атопичен дерматит . Особено с допълнителното описание .

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 529
Жалко.
Надявах се на друг тип отговор в тази тема, иначе щях да попитам в съвсем друга Tired

# 737
  • Мнения: 4 150
Какьв отговор?
Кожният обрив в случая е в решена фаза.Имало е раздяла с нещо на това място и само за памперси се сещам,защото нищо друго не казваш.Как да гадае човек?
Най лено ще по спрете с кортизонов крем,но това ли искаш?
Колко време го имате вече и колко смяташ да го оставиш да расте?
Какво е станало преди да започне обривьт?
А да сте го пляскали от тази страна по често?

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 529
Кое да пляскаме, Christian, дупето ли  Laughing Не сме я пляскали по нищо досега Peace

Написах вече, че обрива е на около 3 седмици (започна с 2-3 малки пъпчици), памперса го махнахме преди 4 нощи. Не се е разделяла с никой, не сме губили нищо. Преди да се появи обрива изкара гнойна ангина, която много бързо и лесно излекувахме с хомеопатия (ходим при клас.хомеопат).

Какво значи, "колко време ще го оставиш да расте?" ? Не съм му фенка на обрива. Но откъде да знам какво да правя, като не знам откъде и дойде. За крем и временно спиране и объркване на организма изобщо не съм си и помисляла.

Щом е решена фаза на някакъв конфликт, значи нищо не трябва да правим, така ли?

# 739
  • Мнения: 4 150
Значи има подробности и то важни.Гнойна ангина.
Хайде сега си спомни за някакви играчки или желание на детето да сяда на нещо,а вие да не сте му дали...точно преди ангината.
Тук не сьветваме никого какво да прави по ГНМ.По ГНМ сьстоянието ви е в решена фаза и е вьпрос на време да мине от само себе си!
Дали ти ще избереш нещо друго е тове решение.
Аз при ангина и на хомеопат не ходя,а чакам да мине сама.Ако много се влошава прибягвам кьм АБ (без значение каква е фазата по ГНМ).
Но това е само мое решение.
 

# 740
  • Мнения: 660
Преди да се появи обрива изкара гнойна ангина, която много бързо и лесно излекувахме с хомеопатия (ходим при клас.хомеопат).


Това е верният " тип " отговор за вас .

 

Аз при ангина и на хомеопат не ходя,а чакам да мине сама.Ако много се влошава прибягвам кьм АБ (без значение каква е фазата по ГНМ).
Но това е само мое решение.
 

Ааа , тук много бъркаш Peace. С правилно подбрано лекарство ангина минава за няколко часа или не се развива изобщо до пълна картина . Grinning

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 529
Благодаря ти, Christian!
По ГНМ сьстоянието ви е в решена фаза и е вьпрос на време да мине от само себе си!
и аз така разсъждавам, затова много ме учуди въпроса ти от предишния пост, колко време ще го оставя да расте Thinking
А за преди ангината - абсурд е да си спомня нещо, хич не бивам с паметта Embarassed

nice, писах на хомеопатичката мейли, пращах снимки, не знам защо, но изобщо не бърза да я види...

# 742
  • Мнения: 936
Ааа , тук много бъркаш Peace. С правилно подбрано лекарство ангина минава за няколко часа или не се развива изобщо до пълна картина . Grinning

Не е добре да даваш преценки за нечие решение - това, което е добре и правилно за теб, за другия може и да не е!
От изказването ти става ясно, че не си много наясно с ГНМ...

Когато започне един биологичен процес  е най-добре да го оставиш да свърши сам докрай, за да бъде оптимален резултатът.
Когато се намесиш и го прекъснеш, ще си помислиш, че всичко е свършило по-бързо (ама не е) или изобщо го няма, но това не винаги е добре да се случва!!!

# 743
  • Мнения: 3 869
....писах на хомеопатичката мейли, пращах снимки, не знам защо, но изобщо не бърза да я види...


Предполагам, че е защото е по кожата, а други оплаквания няма. "отвътре навън" е принципа на изчисване от болестта, затова не се шашкат много от обриви и подобни прояви на АД, освен ако не пристенвята детето/човека (сърби, боли, тече и пр...)

# 744
  • Мнения: 4 150
Цитат
и аз така разсъждавам, затова много ме учуди въпроса ти от предишния пост, колко време ще го оставя да расте


Катенок,
Питах защото аз бих го изчакал още време,а не с умисьл да те обвиня,че прекалено дьлго чакаш вместо да отидеш на лекар.

Найс,
Опитвал сьм хомеопатия за облекчения на симптоми.При ангина сьщо.За сьжаление не ми помогна.Не знам дали е било правилното лекарство,но понеже сьм колекционер на ангини (често не получавам това,което искам и очаквам-конфликт ) сьм пробвал всичко хомеопатично,което ми е препорьчвано от специалист хомеопат(класик).Не сьм имал подобрение.Лечението на ангините ми винаги е било тьрпение и почивка.

# 745
  • Мнения: 660
Ааа , тук много бъркаш Peace. С правилно подбрано лекарство ангина минава за няколко часа или не се развива изобщо до пълна картина . Grinning

Не е добре да даваш преценки за нечие решение - това, което е добре и правилно за теб, за другия може и да не е!
От изказването ти става ясно, че не си много наясно с ГНМ...

Когато започне един биологичен процес  е най-добре да го оставиш да свърши сам докрай, за да бъде оптимален резултатът.
Когато се намесиш и го прекъснеш, ще си помислиш, че всичко е свършило по-бързо (ама не е) или изобщо го няма, но това не винаги е добре да се случва!!!

Мисля , че е очевидно , че коментара ми е приятелски и добронамерен . ... но явно за някои не е .

Смятам , че си ненужно злъчна . Peace Мислех , че хората занимаващи се с холистика избягват подобни /отровни/ настроения .

Никога не съм твърдяла ,че разбирам ГНМ . Мислех , че в темата има място и за НЕразбиращи на твоето ниво . ... но само мислех .

От твоя коментар на мен ми става кристално ясно , че нищо не разбираш от идеите и принципите на хомеопатията . Тя цели бързо , трайно и леко излекуване , без да причинява страдания на пациента .

Да оставиш един конфликт да се "развие докрай " би причинило /доста често / ненужни такива . Така или иначе организмът вече е подал нужните сигнали , за да му бъде помогнато . ... но , нейсе . Явно принципа Primum non nocere  за някои е трудносмилаем.

Бях до тук в тази тема .
Останете със здраве .



Цитат
и аз така разсъждавам, затова много ме учуди въпроса ти от предишния пост, колко време ще го оставя да расте


Катенок,
Питах защото аз бих го изчакал още време,а не с умисьл да те обвиня,че прекалено дьлго чакаш вместо да отидеш на лекар.

Найс,
Опитвал сьм хомеопатия за облекчения на симптоми.При ангина сьщо.За сьжаление не ми помогна.Не знам дали е било правилното лекарство,но понеже сьм колекционер на ангини (често не получавам това,което искам и очаквам-конфликт ) сьм пробвал всичко хомеопатично,което ми е препорьчвано от специалист хомеопат(класик).Не сьм имал подобрение.Лечението на ангините ми винаги е било тьрпение и почивка.

и на
Крис , радвам се , че поне си опитвал . Понякога е нужно да попаднеш и на точния хомеопат .

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 19:32 от nice

# 746
  • Мнения: 936
Мисля , че е очевидно , че коментара ми е приятелски и добронамерен . ... но явно за някои не е .
Смятам , че си ненужно злъчна . Peace

Много погрешно си ме разбрала....... Не съм показала никаква жлъч.
Явно си се засегнала - извинявам се! Това е големият недостатък на писмената кореспонденция - не чуваш интонацията и не виждаш изражението...


п.п. Аз също съм ползвала хомеопатия за детето си...

# 747
  • Мнения: 2 176
Цитат
и аз така разсъждавам, затова много ме учуди въпроса ти от предишния пост, колко време ще го оставя да расте


Катенок,
Питах защото аз бих го изчакал още време,а не с умисьл да те обвиня,че прекалено дьлго чакаш вместо да отидеш на лекар.

Найс,
Опитвал сьм хомеопатия за облекчения на симптоми.При ангина сьщо.За сьжаление не ми помогна.Не знам дали е било правилното лекарство,но понеже сьм колекционер на ангини (често не получавам това,което искам и очаквам-конфликт ) сьм пробвал всичко хомеопатично,което ми е препорьчвано от специалист хомеопат(класик).Не сьм имал подобрение.Лечението на ангините ми винаги е било тьрпение и почивка.



Крис, ако се даде точното хомеопатично лекарство, ангините престават да се повтарят. Хомеопатията, при млади хора без физически недъзи и дълбоки психични увреждания, може да направи чудеса. Облекчаване се практикува при възрастни с много ниско енергийно ниво и редица хронични болести. Не че не е възможно излекуване, но то може да е само на острото състояние. Такива хора не могат да бъдат здрави, както когато са били деца. И не само заради физическите болести, а заради закостенялото, втвърдено мислене и възприемане на околния свят - липсата на всякаква гъвкавост.

Хомеопатията, като холистичен метод, въздейства върху цялото същество, включително върху психиката. Има редица случаи на разводи след лечение с хомеопатия. Колкото и пошло да звучи, подтиснатият в семейството, след добре подбраното лекарство, намира сили да обърне внимание на собствените си нужди, престава да се държи като изтривалка и сам поставя края. Незаслужените обиди и лошото отношение вече не се премълчават и преглъщат. Човекът изглежда и се държи съвсем различно.

За другото съм съгласна - човешкия организъм винаги реагира максимално щадящо и в посока излекуване.
Случващото обаче се проектира на всички нива,  също и на физическо - при това в адекватната на проблема степен.
Това е причината да няма преживяемост при някои много тежки констелации.
Наистина е трудно в такива ситуации човек да се  пребори сам, без помощ.

Може да прозвуча по сектантски, но смятам, че трябва да се развиваме във всяко едно отношение, да бъдем гъвкави и да се научим да приемаме съществуването ма негативите, без да ги преживяваме. Да работим усилено, за да им се противопоставяме, без да го приемаме твърде насериозно.

Всеки човек прави грешки и тъкмо те ни връщат в изходната позиция.
Не е нужно обаче те да се повтарят. Simple Smile

# 748
  • Мнения: 2 652
В тази връзка (хомеопатията) от доста време се чудя как да си обясня действието й като знам за ГНМ. Значи, от една страна имаме ясен биологичен конфликт с 2 фази. Какво прави хомеопатията и как го прави в 2-те фази? Крис, мислил ли си над това?

Аз не съм много надълбоко с хомеопатията, но знам, че в някои случаи има лечебни кризи, в други не. Само си разсъждавам. Да не би да има лечебни кризи, когато се прилага х. лечение в активната фаза? Т.е. Х. помага по някакъв начин човекът да си разреши сам конфликта и да мине (евентуално по-леко) през лечебната фаза, които те (хомеопатите) в случая наричат лечебна криза?

И друго много силно ме тревожи - ако имаме конфликт, който не трябва да бъде разрешаван. Тогава Х. би навредила може би? Защото помагайки по неразбираем начин на решаването на конфликта, пациентът не би могъл да мине през лечебната фаза.

# 749
  • Мнения: 4 150
Моля ви,не се карайте!
Това е защото не се познавате лично!

Мулти,Благодаря ти за дьлгото обяснение.Хареса ми  bouquet
Не сьм отричал никога хомеопатията(често сьм взимал за какво ли не) ,децата ми сьщо са само на хомеопатия и народни методи при нужда.
Особено полза не сьм видял.За едно нещо признавам,че го пресече на деня за около 6 месеца.После пак се вьрна обаче.

  I see you  

Не само сьм мислил,а и сме дискутирали много с Пилхар и други.
Хомеопатията не може да повлияе в нито една от фазите.Биологичните програми са толкова силни,че нищо не може да ги спре (освен рязане на главата).И най силната химиотерапия не може спре рак в активна фаза.
Ако имаме конфликт,който НЕ ТРЯБВА да бьде решаван,има много по лесни методи от хомеопатия.Постоянно си напомняме с нещо за този конфликт и си оставаме да висим в него.Ако обаче проблемният сьсед (например) се премести и реши конфликта ни по този  начин,или трябва да носим негова снимка с нас или да намерим начин,който да ни напомня постоянно за него.
При условие,че конфликтьт е териториален и е бил по дьлго от 9 месеца (след решението му инфарктьт е фатален).
Епилептоидните кризи на много малко конфликти са фатални.Затова,когато знаем кои са можем там да се опитаме да действаме с хомеопатия на жизнено ниво.Това са най вече конфликти от ектодерма (червено) и са сравнително нови!

Мисля, (но това е само моя мисьл и от опит),че хомеопатията действа по някакьв начин на психиката.Дали е плацебо ефект или "енергията",не мога да кажа.Затова е вьзможно хомеопатията да има ефект при превенция на дадени конфликти,т.е. да ни прави психически по устойчиви и подобни конфликти да не ни влияят по начин,по който бихме получили тежка травма.
За най старите архаични конфликти (като територия,смьрт на дете и глад) не мисля,че психиката може да бьде изльгана.
Освент това биологичните конфликти не са психологични конфликти,от което следва,че хомеопатията трябва да действа на биологично ниво,не на психично.
Т.е. ако изобщо помага,то тя омекотява симптоми.Действие подобно на психотерапия,което се прилага при някои конфликти с цел трансформиране на по ниско ниво и омекотяване на симптомите (когато реално и доживот конфликтьт не може да бьде решен).

Моля ви само не се обиждайте от мнението ми за хомеопатията.
Мулти,изобщо не звучи сектантски,че трябва да се развиваме вьв всяко едно отношение.Аз сьщо мисля така.Ще се радвам да разбера скоро ,че хомеопатията е едно лесно и безвредно лечение на тежки нерешаеми конфликти.Не сьм спрял да я ползвам в нужда,нищо,че сьм скептичен.Все пак тая надежда. Hug
 

 

Общи условия

Активация на акаунт