АНТИДЕПРЕСАНТИТЕ

  • 7 841
  • 14
  •   1
Отговори

Анкета

Помогнаха или ви навредиха антидепресантите?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 01 фев 2010, 18:44

Антидепресантите и ползите и вредите от тях са широко дискутирана тема в последните години. За едни са спасение а за други кошмар. Надявам се, че тази анкета ще помогне на всички нас, които поради една или друга причина сме взимали такъв тип "лекарства" да придобием по - ясна представа отностно това какъв е процента на хората, на които те са помогнали и какъв е той на тези, на които са навредили. Надявам се да споделите какъв е вашият личен опит. Благодаря ви предварително.  Hug

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Тежка форма на следродилна депресия имах.Предписаха ми Ципралекс.Изключително бързо подейства.Направих си един експеримент да го спра по-рано от нужното - пак влезнах в дупката.Започнах пак да го пия, постепенно го намалих и сега всичко си е на мястото!
Успех  Hug
Моят отговор е - да, помогнаха

# 2
  • Мнения: 397
С времето наистина помогнаха на първоначалното ми състояние,но от продължителната употреба после ми навредиха.Моя позната получи токсична полиневропатия

# 3
Какво точно означават тези странични ефекти, за които ти говориш. За първи път ги чувам честно казано, повечето, за които знам са по скоро промени в функционирането на нервната система. Твоята приятелка също ли ги пи дълго време? На мен освен тежък синдром на отнемане и влошаване на депресията ми докараха много тежка умора, която ме съсипва. Това е основната вреда при мен специално. Трябваха ми две години, за да се отърва от тях, като през цялото време бях в ада. И то само за три месеца прием. Какво беше това чудо, просто не знам, такава силна реакция от страна на организма ми. Питам се дали са малък процент случаите като моя или по голям. Ако е по голям наистина трябва да се вземат мерки. Да се изписват по стриктно, а не като в момента все едно са бонбонки.

# 4
  • Мнения: 397
и тя ги пи с години,заедно с бетаблокери и отд.за щитов.жлеза.Влезе в болница,там я лекували с по 3гр. ривотрил на ден и 150 мгр.антидепресант.След известно време не можеше да стане от леглото-невролог и диаг. токс.полиневропатия.Това озн.токсично поражение на всички нерви.Колкото до внезапната умора и преди,и сега а имам.понякога нямам сили да кача 3 етажа-сърцето ми ще изхвръкне.А пък лекарите-какво да ни правят като идем да се оплакваме,то друго няма.Аз първо пробвах с баячки,билки ,хомеопатия и какво ли не ,но нищо не ми помогна.Просто не трябва да се прекалява с тези силни химии,макар че ми казаха:антидепресант се пие 6 м. и се спира;ако пак се влошиш пиеш 1.5г. и спираш ако пак нещата се влошат-доживот.Но пък от друга страна ако постоянно си в депресия пак ти се уврежда здравето.Нали си чувал ,че повечето болести са на нервна почва.

# 5
# 6
Благодаря ти за информацията, наясно съм какво е депресия. Искам да си отговоря на друг въпрос, но явно това няма да стане, за жалост...

# 7
  • sofia
  • Мнения: 404
На мен ми помогнаха.

# 8
  • Мнения: 222
На мен ми помогна, но веднъж забравих да го пия 3 дни и се почувствах ужасно-паника,стана ми страшно лошо и сега се опитвам да го спирам,но трудно...

# 9
  • Мнения: 13
Помагат ми докато ги пия и ха да ги спра,обратно в гьола. smile3515

# 10
Аз се чувствах ужасно от тях и затова положих големи усилия да ги спра. Не знаех, че има синдром на продължителното отнемане, с други думи не знаех, че има абстиненция която може да продължи с месеци, в моят случай 10 месеца. Най страшното при мен е, че загубих две години и половина от живота си и в момента съм с по лоша депресия от първоначалната. И именно затова пуснах анкетата. Абе с други думи съм тотално отчаяна... Дано анкетат да ми даде някаква надежда, че има изход и за мен. Сега разбирам какво е да си в задънена улица и като ти тръгне на зле да няма край... Никога не съм предполагала, че живота ми ще се стече по този начин, да стана жертва на лекарства и депресия... И в най лошите кошмари не съм си го преставяла... Винаги търся изход, но сега не намирам.

# 11
  • Мнения: 81
Пред и след родилна депресия имах,пих ципралекс,депакин и сега пароксат,на мен много ми помагат,а бях в дълбока депресия сега, понеже качих кг ги спряхме,за сега съм добре  WinkУспех на всички с разклатена психика,много сме Hug

# 12
  • Мнения: 378
Започнете Йога в Замундата има хубаво филмче,аз вече играя 2 ден а от 6 дена пия Стимулутон,но мисля да ги пия 2 месеца а йогата е много хубава зареждаме с положителна енергия всяка сутрин след ставане ефекта чух,че е след 4,5 ден. Peace

# 13
# 14
  • Мнения: 245
      Момичета, и аз съм в депресия и няма да се оправя, докато детенцето ми не се върне. Моята приятелка пие антидепресанти и ми предлага 2- 3 вида, но аз отказвам. До мен е годеникът ми и ме подкрепя, макар и да се усещам, че понякога знае, че когато говори никой не го слуша.
     Не искам да вземам такива неща, защото и без тях съм цъфнала. Ако не попаднеш на свестен доктор, може и зависимост да развиеш.
     Съветвам те да направиш всичко възможно да се пребориш и без тези медикаменти. Не си слагай допулнителни проблеми- просто прави неща, които те ощастливяват и опитвай да правиш и близките си щастливи, така ще имаш по- малко време да се отчайваш.

     Прегръщам те  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт