Какво да правя, когато се дави и повръща?

  • 1 157
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте, изкарах кошмарна нощ с малкия, като тръгне да повръща и се дави много страшно и аз не знам какво да правя в този момент Cry Моля ви посъветвайте ме. Цяла нощ не смея да заспя, да не му стане нещо Tired обаче не съм сигурна, че няма да заспя все пак в един момент и.....
Много се изплаших

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Болничко ли е? По добре го заведи на лекар или повикай лекар у вас. Може да има много причини за повръщането.
Докато лежи му повдигни възглавничката на 30 градуса за да не се задуши.

# 2
  • Мнения: 6 243
Първо да ти кажа, че това се израства. Не ми се вярваше, мислех си,че цял живот ще съм на тръни, ама наистина до третия месец спря да го прави.

Какво да правиш: повдигни леко самото креватче (с дебела книга, например). като се задави, не го дръж изправен, защото повърнатото/секретите/водата, които са го задавили, се връщат обратно към трахеята, а не могат да излязат. Вместо това го вземи в ръце хоризонтално, обърнат с коремчето надолу, зада може каквото е в устичката и нослето, да изтече.

Ужасно е, знам колко си притеснена и не мога да ти кажа да спреш да се притесняваш, защото това ще стане чак като спрете да седавите. Просто някои деца да така. Но минава. А дотогава не го оставяйте сам - ако имаш възможност, за да може да реагираш, ако задяването е сериозно.

(аз имах бебешка кошница за кола, с нея я мъкнех навсякъде по стаите. не се притеснявай, няма да се разглези)

# 3
  • Мнения: 5 228
Както и сладка ти е казала - повдигни матрака на ок. 30 градуса - можеш да сложиш под него книга, одеало, възглавница, списания, каквото ти е удобно. Слагай бебето да спи настрани. За предпочитане е на лявата страна, но все пак не е добре да спи все на една страна. Ако видиш, че тръгва да се дави, го сложи на страна. В никакъв случай не се тупа по гръбчето в изправено положение, както сме свикнали, когато някой се задави или закашля. Ако се задави по-сериозно го обръщаш с главата надолу върху ръката си (не във вертикално положение, а просто главата да е на по-ниско ниво от тялото), като с дланта подкрепяш главата, като държиш брадичката.
Нас още в родилния дом ни бяха наплашили, че има рефлукс и може да се задави, и не съм спала изобщо първите дни вкъщи.
Важното е ако не дай си Боже се задави да си подготвена и да запазииш самообладание, за да можеш да помогнеш на бебо.
Успокой се и се опитай да не се притесняваш, този проблем бързо отминава с времето.

# 4
  • Мнения: 529
Много благодаря, просто се бях отчаяла как да се държа будна непрекъснато ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт