витамин "Ц" - инжекционен разтвор за орална употреба...

  • 42 218
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 387
питането ми е следното...изписаха на дъщеря ми витамин Ц по една ампула на ден...но по аптеките има амо инжекьионен разтовор...но да си призная не ми се вижда много местно да и го давам...а и една аптекарка ми  каза, че не е много редно да се дава...ако беше за мен щях да пробвам, но не ми се иска да и давам на нея...както се вижда тя е на почти годинка...изписа ми го лекарка от бърза помощ, утре ще отида и при личната да я питам защо се процедира така масово, но ако знае някой ще бъда благодарна...

честита 2010 на всички...много здраве и любов  Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 140
питането ми е следното...изписаха на дъщеря ми витамин Ц по една ампула на ден...но по аптеките има амо инжекьионен разтовор...но да си призная не ми се вижда много местно да и го давам...а и една аптекарка ми  каза, че не е много редно да се дава...ако беше за мен щях да пробвам, но не ми се иска да и давам на нея...както се вижда тя е на почти годинка...изписа ми го лекарка от бърза помощ, утре ще отида и при личната да я питам защо се процедира така масово, но ако знае някой ще бъда благодарна...

честита 2010 на всички...много здраве и любов  Hug Hug Hug Hug


Здравей,аз съм давала поне 5-6 пъти на моето дете витамин Ц инжекционен разтвор и да ти кажа съвсем честно не съм се замисляла дали е редно.На нас винаги ни го изписват като е болен или профилактично ако ме притеснява нещо?

# 2
  • Мнения: 387
m.mega аз по принцип мразя лекраствата и затова чета внимателно всичко и това, че се прилага мускулно или интравенозно, а не орално ме притесни...пък и когато го изписаха не знаех, че така стоят нещата, затова не попитах...разбрах, чак след като мъжа ми го купи...а това, че на твоето дете му няма нищо от това е хубаво...

# 3
  • Мнения: 140
Ами най добре питай педиатърката си за да си  спокойна.Аз съм лежала много пъти с малкия в болница и да ти кажа когато изписват на бебе вит.Ц винаги е на ампули инж. разтвор,това е мое наблюдение просто.То другия вариант е хапчета ама не съм чувала да дават на бебета от тях.

# 4
  • Мнения: 276
Аз също давам Вит.Ц на ампули.Никога не съм се притеснявала че е инжекционен разтвор.Таблетките са по големи милиграми и затова изписват за бебета ампулките.Има от 2 и 5 мл.Винаги имам в шкафа си вит Ц.Помага ни при някои неразположения.

# 5
  • Мнения: 11 071
И мен ме е зачудвало това, но реално всички лекарства, които се предлагат на пазара в ампули- и за възрастни, и за деца, са именно инжекционен разтвор.
Давала съм на дъщеря ми - единствения път в живота й, когато е имала хрема и температура - само с това "лекарство" мина. И кърмата, де  Wink

Mega е права - вит. Ц се продава само в тези две форми, ампула и таблетки, и фактически няма как другояче да се даде на малко дете, което не може да глътне хап.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 132
Има ампули и за пиене. Давала съм и от двата вида.

# 7
  • Мнения: 387
на майка ми в аптеката са и казали, че не е редно да е дава в тази форма, но другата я били спряли...аз съм взимала витамин Ц в ампула за пиене, но това беше преди почти година...а също така аптекарката е казала, че имала някакъв английски вит.Ц, но те го нямали в наличност...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Ето такива http://vitaminc.bg/ съм взимала преди 2 месеца от аптека в поликлиниката в Борово.

# 9
  • Мнения: 332
Когато някой в къщи е болен, давам на малкия превантивно витамин Ц три дни по една ампула, от 2 мл и пие много вода, не го пазя от болния много. Аз също не обичам лекарства, когато усетя че се разболявам, също се пресичам с Вит Ц, но моите са ударна доза, 3 пъти по 5 кубика. Между другото сега продават по аптеките вит Ц за бебета, перорален р-р, вземам на Гошето от него.

# 10
  • Мнения: 15 379
Витамин Ц в ампули, но за пиене бях купила да си имам резерва, заради сезона на вирусите сега.
Немско производство, препоръчаха ми го в аптеката.
Иначе малките ампули от 2 мл. са ок за прием от бебе за не повече от 5 дни. Това, че е инжекционен разтвор не е никакъв проблем.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз зная, че не е никакъв проблем, но все пак се консултирай с педиатъра си.

# 12
  • Мнения: 239
Здравейте!Може ли да се дава витамин ц на ампули профилактично 2-3 пъти в седмицата?Синът ми е на 2.5.

# 13
  • Мнения: 15 379
Здравейте!Може ли да се дава витамин ц на ампули профилактично 2-3 пъти в седмицата?Синът ми е на 2.5.
Доколкото съм запозната - не, категорично!
Дори и при заболяване не бива да се дава повече от 5-7 дни.
Но пък спокойно можеш абсолютно всеки ден да даваш пресни плодове и зеленчуци, каквито са налични за сезона. Предлагай цитруси - на резенчета или фреш, киви, ябълки и пр., няма по-добра профилактика срещу вирусите от пресните плодове Peace.

# 14
  • София
  • Мнения: 269
Винаги, когато са ни предписвали витамин C, в аптеката са ми давали инжекционния разтвор...Наскоро се наложи да звънна на наша позната педиатърка за консултация и когато се стигна до витамин C-то, изрично каза да взема от Vitamin C-drink, защото инжекционния разтвор бил "нещо си канцерогенен"  за стомаха , когато се пиел... (не разбрах точно, защото главата ми започна да бумка)Shocked
Когато отидох да търся от въпросния витамин C, аптекарят ми каза, че единствената му разлика била, че е стерилен и затова бил и по-скъп ...и че се налагало в изключително редки случаи да се използва за венозна употреба (и то в болнична обстановка), а масово се използвал за пиене...Честно казано не знам доколко тези неща са верни - дали педиатърката рекламира новата фирма или аптекарят се опитва да си продаде стоката....Не ми се мисли, защото като се знам колко инжекционен разтвор сме изпили...Аз лично вече ще търся специално витамин C за пиене (пък и уж бил по-евтин)

Общи условия

Активация на акаунт