Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 635
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Не съм писала от цяла вечност, време не стига, а и се върнах на работа, та съвсем се сдухвам  Crazy
Иначе ние сме добре, Коко се опитва вече да ходи, но все още го гони шубето да се пусне и ходи залепен за мен или баща си. Който докопа, изправя се и се запътва. Много се надявам скоро да започне да пълзи, хем за него по-добре, а и за нас Laughing

Ето и една снимка, да ни видите: http://picasaweb.google.com/dilianch/EcnUQC?authkey=Gv1sRgCPy-tK … 28545790196183506


Целувки от насSimple Smile

# 721
  • Мнения: 35
Здравейте Hug
Да взема да се разпиша и аз, че тези дни само чета. Днес ми беше доста интензивен ден и да се похваля - сдобихме се с столче за кола Чико от продавалника. Много съм доволна, че успях да се вредя, Алек много го хареса, направо като кресло му е, не искаше да става от него Rolling Eyes
Много стиснати палци и от мен за Яна Hug ЧРД на близнаците от темичката ни, ама наистина много са пораснали, големи бонбони са с тези къдрици (аз се надявам и Алек да се накъдри)
За времето във форума - разтоварвам така, не мисля че ощетявам някой, но определено е много зарибяващо и много време се губи.
За приятелите - при нас положението е много тежко, че нали скоро се преместихме и трябва нови контакти да създаваме. От моите приятелки само аз съм с бебе и въобще обвързана и както се изрази веднъж сестра ми - станала съм много скучна - само за бебета говоря. Та не че няма за какво да си говорим, просто вече не е същото - аз имам едни интереси, те други. В Плевен имаме една двойка с бебче, с която излизаме и до там...ама има време.
Разглеждах снимките - ама Биба е истинска принцеса с тази рокличка, много е сладка (сещам се как веднъж с 22 въздишахме по едни сладки миниатюрни роклички в мола в Плевен) Hug
Алек от няколко дни започна да прави опити да седи прав, без да се държи. Но много самостоятелно ще излезе моето дете - като ви слушам вашите как ви разхождат хванати за ръчичка - моето така не иска. Крачки прави сам с уолкъра или хванат за леглото- от единия до другия край. Като го хвана за ръцете или се набира, или се дърпа да сяда на земята Има ли друго дете като него? И друго се сетих - в момента в който се усети, че е гол и започва да си дърпа пишока - ама като ластик го разтяга. Не го боли, защото аз като го пипна и се залива от смях, по-скоро за играчка го мисли newsm78
Хайде, стига толкова от мен, лека нощ на всички Hug

# 722
  • Мнения: 6
Здравейте.
При нас също няма нищо ново, затова и не пиша.
Също сме в неядящ период и е много неприятно. Купувам пресни продукти, готвя, замразявам, размразявам, сервирам и след 2-3 лъжици край! Това е просто ужасно. Вече изневерявам на принципите си и и разрешавам да играе с играчки, пея, само и само да хапне повече. Знам, че не е правилно, но ми е притеснено като виждам колко малко яде. И вода пие насила... Като гледам другите бебета колко тежат и им се радвам. Алекс вчера на 10 месеца тежеше 7,710кг  Sad .
Ходих да се интересувам за една ясла, но чак септември ще се реши дали има шанс. И това е само за 2 половинки от ден на седмица (примерно 1 сутрин и един следобед на седмица). От март ще кандидатствам и в 2 други, но нямам голяма надежда...
Получи се тъжен пост, но какво да се прави?
Шу, стискаме палци!  Praynig

# 723
  • Мнения: 645
Здравейте момичета.
Тони много мерси че писа от мое име Hug
Момичета мерси за стиснатите палци.
Наистина се надявам да имам добри новини, и ще останем събота и неделя в Лондон при моята приятелка и се надявам да се развеселя и да си прекарам добре, че те като дойдат покрай бебетата и големите не можем да се видим като хората.

Не съм чела нищо, но ако утре Яна вземе че заспи през деня ще се опитам да попрочета по сериозно.

Сетих се че преди дни Мънки беше паднала от коня, как си мила Hug

Деси и на теб от доста време се каня да ти отговоря на въпроса за парченцата, но или забравям  или .....
Та и Яна не ги искаше в началото, особено картофи. Затова почнах да и давам пюрета с кускус или спагети вътре (на хип) или ориз, така че да е много меко и да може да го смачка като го допре с език до небцето. До скоро само такива искаше и категорично отказа картофи. Наскоро обаче след като доста време пояде спагети и ориз, я пробвах и се справи. Не знам дали ще ти е от полза моя опит, но дано Hug

Момичета оставям ви за сега ако не преди това то най късно в понеделник живот и здраве ще се включа.
Много ви прегръщам Hug

# 724
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен! Тия дни само успявам да ви прочета малко по диагонал, че моите се тръшнаха и двете с някакъв гаден вирус. Пък на голямата и синузит й откриха... Абе да пази господ децата да са здрави...

За приятелите - ние сме кажи-речи последните от приятелите с деца, така че нямаме проблеми с общуването. Само дето стресовото ни ежедневие доста е поразредило контактите. Рядко вече намираме време да се събираме някъде, повече през лятото, като е топло, на неутрална територия, че да не се обременява някое от семействата да чисти, приготвя и разтребва.
За форума - тук се разтоварвам, то и без това докато спи малката друго не мога да правя, че много лесно се буди. А успявам обикновено да пиша вечер.
Вили ст, моята Михаела е същата - от два-три дни се съгласява да я държа за ръка, за да ходи. Иначе - с проходилката, по таблата на леглото и на четири крака. В последния вариант е неудържима... Grinning Пък за пишока - тъкмо няма да имате проблем със забелването  Joy
А обличането при нас е цяло шоу - дакато я сложа на спалнята и съблека дрешките горе долу е добре, след това настава истинския купон - пада голяма гонитба и на моменти голямо пищене.
Хайде лека нощ за днес!

# 725
  • Варна
  • Мнения: 58
Много много стиснати палци за Тони и за Шу! Дано всичко се нареди  Praynig

Още от първия момент, в който успя да посегне към очилата ми, Калин получи строгото "Очилата на мама не се пипат!" и леко пляскане по ръчичката. Беше на няколко месеца само. Много бързо се научи. Но аз очилата си свалям само в банята и докато спя, та вече сигурно не му и правят впечатление, де  Mr. Green

Е, точно ей така бяхме и ние  допреди седмица, но изведнъж принцесата бе обхваната от нов неистов ентусиазъм. А аз си мислех, че сме приключили с въпроса  Wink  red girl, недей така! Моите са за смяна, но нарочно изчаквам заради мераците на малката. Че то не са 5 лв.

22, къде ще ни видиш, то нас ни няма  ooooh! 28 см. сняг и сме на прага на бедствието. Гери, май срещичката по-нататък ще остане.

За обличането - още сме на повивалника и давам играчка, пакетче от мокри кърпички или пея, или се правя, че кихам (мнооого смешно). Иначе е абсурд.

Ния вчера застана за пръв път сама, днес пропълзя - мотивация й трябвала. Като си свалих лаптопа на земята и това като хукна  Mr. Green ooooh!  И сега няма спирка вече Simple Smile

# 726
  • Мнения: 3 379
Бухта, айде да не си последна както всеки път Simple Smile

Шу, стиснати палци и от мен. Дано всичко е наред с Яна.

Вероники, Окич, ето рецептата за тортата (копирам я от ЛС-то от майката):

Захраних с масло и орехи през 12-тия месец, точно заради тортата Simple Smile Направих смес за таралежки - масло, смлени обикновени бисквити, смлени орехи, малко стафиди, канела и малко вода - всичко на око, да стане достатъчно гъста смес. От нея си моделираш произволна форма - аз избрах заек. Направих го на 2 етажа - нещо като 2 блата, с банани по средата.  Кремът го направих по идея от Ива - сварени на пара и пасирани ябълки - оказа се много добра идея, много вкусен крем Simple Smile Отгоре украсата е от плодове, кокосови стърготини, смлени орехи и сладко от шипки - с много фантазия Simple Smile Андреа хареса тортата и си хапна порядъчно от нея. Отзивите от гостите бяха също добри, ама те не са показателни Simple Smile

В тази връзка, аз въведох с Гого орехите на 11 навършени месеца - смлени, в овесени ядки с плодове. По принцип се дават за въвеждане на 12 месеца, но аз ги въведох примерно две седмици преди РД.

Лека нощ от мен!

# 727
  • София
  • Мнения: 659
 Хайде да не пропусна да се отчета и днес.
 
 Радвам се, че ви е харесал новия ми аватар. Отдавна му се бях наканила да го сменям, но все не ми оставаше време.

 Стискам всички налични палци за Шу и малката Яна сладурана  Praynig

 Rila, аз много мразя да прибягвам до хитринки, особено по време на хранене, но от около месец ми се налага да го правя ако искам Тео да хапне поне част от храната си. От няколко дни си играе с металэ
на лъжичка и ме храни с нея, докато аз го храня него. Много актуално в момента е и завиването на капачки на шишета. В началото се хранеше гушнат в скута ми, а сега само в столчето си (там няма къде да мърда особено Laughing)
 С обличането понякога нямаме проблеми, а друг път пея песни, давам кутийки и тубички с крем и други интересни неща. Като му сменям гащичките, също се е научил да си изпъва краката надолу и пак се налага да му измислям занимавки, за да имам успех в начинанието.
 Като споменах гащите, я кажете по колко пари горе-долу давате за памперси на месец.

 vily_st, Тео е същия и топките си ги тегли яко ooooh!, как не го боли, не знам. На гърнето като го сложа и пак почва да рови и да търси "играчката"

 Ха-ха-ха  hahaha Бухта, е дала чудна идея за това как да накарате децата да пропълзят

 На фризьор и аз не съм ходила от доста отдавна, а определено имам нужда, но мъжо се прибира късно и все няма кога да отида.

 SZА, благодаря  Hug Със сигурност ще я направя, щом сместа позволява да се моделира  Peace

 Отивам да лягам, че днес ми беше доста натоварено и и се доспа.
 Лека нощ
 

 

# 728
  • Мнения: 0
Аз напълно забравих да ви почерпя,ч е днес Радостина става на 10 месеца.



Шу,дано всичко е наред Praynig
Поздрави на всички който са имали повод.Болничките да оздравяват. Маймунке,дано да си добре,много луд кон е бил.
Ели,мила ще пробвам кекса.
Що се отнася за приятелите малко са верните в днешно време.За маса всички идваха,когато почнахме да престройваме всеки си имал работа,абе като се сетя ми иде да ги #2gunfire имаги всякакви.Сега се събиреме с с малко но семейни и такива където разчитаме на тях и те на нас.Но в трудем момент би разбрал кои са истински приятели.Нашите съседи са на възрастта на родителите ни та много не се събираме.
Цял ден вали сяг без да спира.
Лека нощ на всички Hug

# 729
  • София
  • Мнения: 4
Крачки прави сам с уолкъра или хванат за леглото- от единия до другия край. Като го хвана за ръцете или се набира, или се дърпа да сяда на земята Има ли друго дете като него?

Вили, и Бибата е така - изобщо не иска да върви като я държа за ръчичка - направо си посядва. Иначе пълзи доста бързичко и това й е предпочитания начин за предвижване. Не че не се придвижва по мебелите, но за по-бързо разчита на четирите си лапички. Днес, обаче, ми направи впечатление, че на няколко пъти използваше уолкъра за да се предвижва от мебел до мебел... и сякаш е една идея по-стабилна права без да се държи.

Иначе роклята за РД и аз много я бях харесала само се притеснявах, че ще й е малко голямка, но май я беше поизпълнила.

Мелинда - не се притеснявай за грамчета и килограмчета. И нашата девойка на година и малко е 8.340. Важното е, че е жилка и е жизнена. Лично за мен теглото не е най-важното. Нали си наддава детето, а не слабее и линее...  А за яденето напълно те разбирам, особено днес... Късат ми се нервичките, особено като бях свикнала да си зяпа с охота. И лошото е, че бута и реве... абе грозна картинка. Чак се чудих дали не давам нещо свръх ужасно за ядене...макар че винаги го опитвам... дано да проядат пак тез дечица

Хайде лека и спокойна нощ със спящи дечица

# 730
  • Мнения: 6
Благодаря, TaniaRHug

Опитвам се да го давам по-спокойно, но ми е кофти. Аз също на моменти се съмнявам дали и е гадно на вкус, но и друго да предложа, все тая. Да, важното е да са здрави!  yes

# 731
  • София
  • Мнения: 459
Що не спите бре? Я кое време е станало  Mr. Green

Аз първо да си задам важния въпрос и после ще пиша по другите теми.
Много ще съм благодарна на всички, които имат опит, а и не само, да споделят и ме подсетят какво се пита в една ясла при избор?
Т.е харесала съм една частна ясла в квартала и другата седмица ще ходя на място да я видя и да питам каквото ме интересува. Ама нали нямам никакъв опит в тази сфера и не знам какво да питам  Thinking
За момента знам само, че март месец, ако го запиша Тошко, ще са 2 или 3 деца на неговата възраст и ще са отделно от по-големите деца.
Друго което ме интересува е как, кога и къде ги извеждат на въздух, че нямат двор (май повечето в Младост са така:( )
и друго не се сещам. Дайте идеи моля  Hug

Миналата седмица се заех да  организирам парти за 20 февруари. Тогава  се пада Тодоровден и ще направим кръщене на Теди, пък и мъжо има РД същия ден , та ще бъде троен празник за нас .  Party

Ох и аз много се чудя дали да го кръстим тогава... Иначе и аз съм родена на 20.02:) Голям празник ще е явно!


Танче , ама Бибата много е напред с материала- мести си от ръка в ръка  Hug, браво на сладуртката.

Ааа, и ние го можем този номер. Като обличаме пижамата вечер, той винаги държи я някое кремче, я четката за коса. И като облечем единия ръкав, той мести предмета в другата ръка и обличаме и другия.

За стоенето прав - наш'то гардже нали от скоро го може този номер, обаче голям смелчага! Държи се уж за ръцете ми, ама след 1 мин му писва и се пуска  ooooh! Крачки не прави и няма никакво намерение още да ходи, ама иначе нашия се пуска... пък к'во ще стане, не мисли.

За яденето - за щастие още не е дошла фазата на отказ, даже напротив. Напоследък май си увеличава дозата и не мога да му наваксам... Обаче пък хич няма желание да яде с ръце. Давала съм бисквити, моркови, ябълка - никакъв интерес. Ама виж, ако му ги давам с лъжичка - никога не отказва. Последната седмица, след следобедното вдене към 4-5ч вече не издържа 4 часа както преди, ами трябва да да дам и още нещо междинно. Днес е ял попара с 4 сухара в 5ч, в 6:30 1 банан с 2 бисквити и пак не изкара до 9.

Ох, май ще ходя да спя вече, че утре ще пътуваме. Отиваме за 5 дни на ски  dance. Стискайте палци да не се пребия, че както миналата година пропуснах, може да съм забравила:) Ама дали не уцелихме времето, а?

Стискаме палци за Яна на Шу, Ади на Бодливка също да се оправя бързичко!

# 732
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Като за добро утро пускам новата тема, че докато се прибера ще сте я изписали
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464217.new#new

# 733
  • Мнения: 69
Здравейте.
При нас също няма нищо ново, затова и не пиша.
Също сме в неядящ период и е много неприятно. Купувам пресни продукти, готвя, замразявам, размразявам, сервирам и след 2-3 лъжици край! Това е просто ужасно. Вече изневерявам на принципите си и и разрешавам да играе с играчки, пея, само и само да хапне повече. Знам, че не е правилно, но ми е притеснено като виждам колко малко яде. И вода пие насила... Като гледам другите бебета колко тежат и им се радвам. Алекс вчера на 10 месеца тежеше 7,710кг  Sad .

за твоя Алекс ли приказваш или за моя Теодор  Rolling Eyes направо са 1:1 ooooh! и ние тежим толкова,предния месец също беше толкова,все едно не го храня Tired вчера за първи път (от доста време) си изпапка кремчето и супичката от кухнята,вярно че бях куче,маймуна,ку-ку и какво ли не,но поне хапна Mr. Green но мляко не отказва,дори и количеството да е много  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт