как да живеем легално в чужбина

  • 4 987
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Издържате ли на хаоса в нашата държава?Аз лично вече не.И моля всеки който може да помогне с някакво инфо относно това как може човек да си вземе детето и замине в по цивилизована държава да пише.Интересът ми към заминаване  е голям.Дано някой който вече е минал по пътя ,каже стъпките.Предварително благодаря.И се надявам темата да е на подходящото място.

# 1
  • Мнения: 60
ами как- просто взимаш детето и отиваш, там теб те чакат и са се подготвили да ти осигурят всичко необходимо, само трябва да пристигнеш ...


по-подходящ форум е в Българи в чужбина

# 2
  • Мнения: 4 138
в цялото ЕУ живееш легално, като гражданин на държава, членка на ЕУ.
трябва да имаш адресна регистрация, специално за германия отиваш в съответната служба за чужденци и възоснова на адресната регострация, осигурена медицинска застраховка и достатъчно доход за покриване на разходи по живота, получаваш разрешение за постоянно пребиваване, което обаче не ти дава автоматично право на работа. то се взима отделно и от друга служба.
за различните държави има различни условия за получаване на разрешение за работа.
специално за германия има ограничения за българи, но имаш право на ЕООД, май това беше съкращението за едноличен търговец.
другите подробности са
начален капитал, за застраховки, жилище и първите няколко месеца
владеене на езика на много добро ниво

криза е, работа се намира трудно. жилище се наема трудно, без договор за работа, който да е поне отпреди 6 месеца и таканататък..

# 3
  • Мнения: 1
в общи линии е това, което го пише в постта преди мен.
съкращението за еднолични търговци е ЕТ
в Англия е селфемплойд( тоест самонаемаш се) не е точно като българското ЕТ, но  няма нещо по - близко.
Не разчитай на фирми, които организират заминавания и не познаваш никой, който да ги е ползвал, защото разочарованието ти от фирмата може да е още на летище София, като разбереш, че нямаш билет.С две думи не разчитай на българи нито тук нито където отидеш.Не работи за българи и не живей с такива, тесногръди сме и при чест контакт ти се насажда битовизъм, който ти пречи да оцениш възможностите на държавата, в която си.
Относно разрешението за работа... всичко е алабала .... гледай под някаква форма да се регистрираш в данъчното и да си плащаш данъците навреме, плащаш ли ги проблеми нямаш.
Никой нищо друго не иска от теб освен парите ти:)

 

# 4
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Така както си поставила въпроса, едва ли някой ще седне да ти обяснява на дълго и широко стъпка по стъпка какво да направиш и как да се устоиш.
Държавите от ЕС, в които не се изисква разрешително за работа и нямат специални изисквания към българи и румънци са: Гърция, Дания и Испания.

# 5
  • Мнения: 364
Ако питаш мен, по-добре пусни темата в чужбинския форум. Там има хора, които конкретно могат да ти дадат примери и обяснят за конкретни държави. Успех!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 746
В Канада, казват, се живеело прекрасно. Наше познато семейство, преди година замина за Канада. Казваха, че в никакъв случай не искат второто им дете да се роди в България и по-точно "аз на тая държава няма да родя още едно дете".Сякаш държавата е длъжна да им гледа детето, но това е друга тема. Понеже не сме много близки и не съм срещала скоро наши общи познати, не зная как са се устроили понастоящем в Канада. Но поне приказките им бяха, че в канадско е раят на земята. Simple Smile

И наистина, пусни си темата в чужбинския форум, ще ти дадат много полезна информация. Peace

# 7
  • Мнения: 31
Можеш да сключиш брак с чужденец (ако не си семейна)
 И преди да са ме нападнали съфорумките да кажа, че не се шегувам, нито приемам темата като подбив. Просто знам за такива случаи и в крайна сметка това също е начин за легално пребиваване в чужбина, въпреки че гражданство вече не се получава веднага след брака, а след няколко години

# 8
  • Мнения: 563
И в чужбинския да я пусне , все тая, защото темата звучи несериозно.... Авторката, дай повече информация за себе си - напр. говоря еди какъв си език, имам незнам си какво образование, опит и т.н. Без тия подробности малко хора ще ти дадат полезен отговор поради простата причина, че да заминеш и се устроиш в чужбина не е толкова лесно. Ако ти кажа примерно, че Швеция е супер, би ли могла да заминеш утре? Сигурно не. Да не говорим, че всяка страна има собствени изисквания за емигранти. За САЩ например има зелена карта, за Канада - точкова система, за Австралия и Нова Зеландия мисля също има класиране някакво, в Европа сигурно е съвсем различно....Пиши накъде си се насочила, за да получиш адекватен отговор.

# 9
  • Мнения: 1
И в чужбинския да я пусне , все тая, защото темата звучи несериозно....
пак казвам не се занимавайте с българи и с техните форуми, в бгхепла само чакалят за някой нов да му исмучат париците за документи или да го наемат да им свърши работа и да не му платят.Ползвай чуждестрани източници за информация относно държавата .Ако не знаеш езика, по - добре наблегни първо на това преди да предприемаш каквито и да било действия.Ако питаш само за държава - Англия си е супер.Само не се забивай в Лондон, а по - скоро се насочи към Южна Англия.Климатът е ..... отвратителен.Задължително ОТВОРЕН БИЛЕТ ЗА ЕДНА ГОДИНА.

# 10
  • Мнения: 364
И в чужбинския да я пусне , все тая, защото темата звучи несериозно....
пак казвам не се занимавайте с българи и с техните форуми, в бгхепла само чакалят за някой нов да му исмучат париците за документи или да го наемат да им свърши работа и да не му платят

VGA  звучиш много негативно и сигурно имаш своите причини. Но има много теми в чужбинския и момичетата помагат с каквото могат. Не са човекоядци, а нормални хора! Някой размахват с пръст, други се усмихват- не е нищо страшно!

stefanova, първо изясни дали искаш да останеш в Европа. Важно е колко и какви езици владееш и каква квалификация имаш. Първо пробвай сама, а стъпиш ли си на краката, вземи детето. Аз не бих те съветвала да се омъжваш за паспорт. Не знам дали в Европа изобщо има страни, където автоматично получаваш гражданството на съпруга си. Мисля, че след някоя друга година трудовият пазар за българи ще бъде отворен за целия Европейски съюз.

# 11
  • Мнения: 563
И в чужбинския да я пусне , все тая, защото темата звучи несериозно....
пак казвам не се занимавайте с българи и с техните форуми, в бгхепла само чакалят за някой нов да му исмучат париците за документи или да го наемат да им свърши работа и да не му платят.Ползвай чуждестрани източници за информация относно държавата .Ако не знаеш езика, по - добре наблегни първо на това преди да предприемаш каквито и да било действия.Ако питаш само за държава - Англия си е супер.Само не се забивай в Лондон, а по - скоро се насочи към Южна Англия.Климатът е ..... отвратителен.Задължително ОТВОРЕН БИЛЕТ ЗА ЕДНА ГОДИНА.

Извинявай, ама глупости говориш. Не знам кой форум имаш предвид, в чужбинския на Бг-мамма момичетата са безкрайно услужливи. За толкова години не съм запомнила да са отказали помощ на някого. Как ще помогнат чуждестранните източници за една по-субективна информация за държавата? За процедурните въпроси - да, но на всеки му се иска да знае и нещо повече, и то от сънародници. Не е същото да питаш италианец и българин харесва ли им Канада, просто защото идват от различни страни със собствена култура и различен манталитет. А и масата от хората имат съвсем конкретни въпроси като сравняват стандарта си в БГ с този на новата държава. Нали се сещаш, че един швед например трудно би им направил сравнението поради простата причина, че никога не е живял в България.

# 12
  • Мнения: 1
И в чужбинския да я пусне , все тая, защото темата звучи несериозно....
пак казвам не се занимавайте с българи и с техните форуми, в бгхепла само чакалят за някой нов да му исмучат париците за документи или да го наемат да им свърши работа и да не му платят.Ползвай чуждестрани източници за информация относно държавата .Ако не знаеш езика, по - добре наблегни първо на това преди да предприемаш каквито и да било действия.Ако питаш само за държава - Англия си е супер.Само не се забивай в Лондон, а по - скоро се насочи към Южна Англия.Климатът е ..... отвратителен.Задължително ОТВОРЕН БИЛЕТ ЗА ЕДНА ГОДИНА.


Извинявай, ама глупости говориш. Не знам кой форум имаш предвид, в чужбинския на Бг-мамма момичетата са безкрайно услужливи. За толкова години не съм запомнила да са отказали помощ на някого. Как ще помогнат чуждестранните източници за една по-субективна информация за държавата? За процедурните въпроси - да, но на всеки му се иска да знае и нещо повече, и то от сънародници. Не е същото да питаш италианец и българин харесва ли им Канада, просто защото идват от различни страни със собствена култура и различен манталитет. А и масата от хората имат съвсем конкретни въпроси като сравняват стандарта си в БГ с този на новата държава. Нали се сещаш, че един швед например трудно би им направил сравнението поради простата причина, че никога не е живял в България.
аз си пиша от личен опит.

# 13
  • Мнения: 5 710
накъде си се запътила, света е широк, правилата сигурно различни.

# 14
  • Мнения: 19
Аз съм малко далечко....но на много,много красиво и спокойно място...можеш да ме питаш всичко каквото те интересува...

Общи условия

Активация на акаунт