Таен клиент

  • 29 716
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Попаднах на една обява за работа като допълнителен доход. Професията се нарича "таен клиент", т.е. обикаляш магазини, ресторанти и др. и после попълваш или даваш информация някъде. Някой запознат ли е какво е това и дали може да се спечели някой лев?

# 1
  • Мнения: 1 192
Не знам, ама съм идеална за целта, никакво подозрение не будя... Wink

# 2
  • Мнения: 700
Ето част от обявата:„Тайният клиент” има гъвкаво работно време (това означава, че сам избира кога да се включи в проект, спрямо постоянната си трудова заетост) и получава допълнителен приход за отделните задачи. Колкото по-добре се справяте, толкова по-често ще Ви включваме в проекти и ще взимате по-високи хонорари.

В зависимост от текущите ни проекти Вашите задължения ще включват:

•Посещения на търговски обекти, ресторанти, хотели, автосалони и др., приемайки ролята на реални потребители
•Проверки по телефона
•Отразяване на впечатленията си в обективен on-line въпросник в рамките на 24 часа

За да станете „таен клиент” Вие трябва да:

•Обръщате внимание на детайлите и да имате добра пaмет
•Спазвате определени срокове
•Умеете да се изразявате писмено
•Имате ежедневен достъп до компютър и редовно да проверявате електронната си поща
•Да сте коректни и отговорни

Важно е да вземете под внимание, че работата на тайния клиент е изключително отговорна!

# 3
  • Мнения: 1
Важно е да вземете под внимание, че пари от това няма да изкарате!
На хората от най - виоките нива( тоест мотаят се по магазините и пишат тапотии след това от много години)им осребряват касови бележки до 10 - 20 лева, от заведения, в които са ги пратили.
при почвече свободно време си е добра занимавка.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Важно е да вземете под внимание, че пари от това няма да изкарате!

и на мен така ми се стори.

# 5
  • Мнения: 5 647
Ежедневно ми заливат мейла с такива предложения за нашата фирма. Така като гледам ние ще платим на организатора, ама наетия човек може да си пише каквото си иска и в крайна сметка няма да получим реална представа за ситуацията. Не, благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 192
ама наетия човек може да си пише каквото си иска и в крайна сметка няма да получим реална представа за ситуацията. Не, благодаря.
Да, това наистина не знам как го избягват  newsm78, освен таен агент на тайния агент  Laughing

# 7
  • Мнения: 1
.
[/quote]
Да, това наистина не знам как го избягват  newsm78, освен таен агент на тайния агент  Laughing
[/quote]
ами много просто не го избягват за това и не ти плащат
всяка фирма ако сметне, че има нужда от проверка ще си я направи лично по - простата причина, че ще иска да се раберат точно определени неща, които ги няма в лексиконите.

# 8
  • Мнения: 5 647
Да, това наистина не знам как го избягват  newsm78, освен таен агент на тайния агент  Laughing
[/quote]
ами много просто не го избягват за това и не ти плащат
всяка фирма ако сметне, че има нужда от проверка ще си я направи лично по - простата причина, че ще иска да се раберат точно определени неща, които ги няма в лексиконите.

[/quote]

Именно. И аз смятам за безсмислено да наемам някой, който да ми следи хората.

# 9
  • Мнения: 1 192
Аз, доколкото разбирам става въпрос за гарантиране правата на клиентите( с цел подобряване обслужването) или евентуални злоупотреби към държавата...нещо от сорта, а не за интересите на самите фирми.

# 10
  • Мнения: 5 228
Повечето фирми плащат много мизерно. Точно обявата, която имаш предвид, е на една от добрите фирми в бранша, сериозни са, но хонорарите в повечето случаи са ниски.

Относно това, че оценителят може да пише каквото си иска, няма такова нещо. В доклада си пишеш точен ден и час, пишеш с кои служители си бил в контакт, така че всеки един факт може да бъде проверен. Тайният клиент е много добър инструмент за повишаване на качеството на обслужване, ако се прави както трябва.

# 11
  • Мнения: 2
Тайният клиент се използва от фирмите-вносители/производители, за да проверят какво е отношението на продавачите в магазините към тяхната стока. Системата е изключително ефикасна, но няма смисъл вносителят да възлага тази дейност на външен изпълнител, ако иска да е сигурен какво точно става. Познавам западни фирми, които имат такава практика в други държави, но за България има по-удобни методи.

При всички положения в България говорим за ниско заплащане на тайния клиент, поради разбирането на фирмите, че това всъщност е нискоквалифициран труд - ходиш до магазина, гледаш дали пробутват твоя продукт или на конкурентите и после докладваш.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Преди няколко години бях оценявана от такъв таен клиент. Не знам колко са платили на въпросният клиент, но той не беше служител на фирмата в която работех по това време и оценката си беше крайно обективна. Това помогна и на мен и на работодателя ми да си изясним доста неща. Та мисълта ми, че има фирми, които ползват този вид услуги за да разберат как в реални условия се справят техните служители. Не вярвам заплащането да е много добро, но пък в крайна сметка става въпрос за допълнителен доход.

# 13
  • София
  • Мнения: 146
         Преди няколко години работих на бензиностанция Шел, тогава за нас тайнствения клиент беше като баба Яга, Торбалан и Кумчо Вълчо за децата, но и тримата взети заедно.  Twisted Evil Всички знаехме че съществува, но никой не го беше разпознавал като такъв. Thinking Обаче всеки месец пристигаше доклад от неговото посещение. Ако нещата не бяха изпълнени на не си спомням колко процента нямаше бонуси, между 80-100 % изпълнение бонусите варираха нагоре. Мисля че даже под някакви проценти имаше и глоби. Беше доста ефективно, защото всеки се стараеше да си изпълнява задълженията, а и кофтито беше че ако се издъним пред него всички угасват с бонусите.
          Какво му се плаща на него не знам, но може би в такъв тип организации, с така регламентирани проценти и бонуси би имал ефект.
          А човек, на който пък работата му е свързана с движение, това може да е един дори и минимален доход, който надали е излишен.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 767
Къде ги намирате тези обяви? Току що пуснах търсене в джобс-а, не излиза такава позиция.

Общи условия

Активация на акаунт