Как приемат свекървите ви факта,че/още/кърмите?

  • 2 185
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 458
Така.. провокирана от темата на Мира и от постинга на Хапка реших,че ще бъде интересно да прочетем,как аджеба приемат кърменето свекитата Laughing.Ако е имало вече подобна тема,моля да се изтрие,но аз поне нямам такъв спомен. newsm78
Ще се радвам да ме убедите,че дяволът не е толкова черен Wink
Започвам първа.Моята се радва ,че кърмя,или поне така твърди,но казва,че кърменето след годинката не е нормално Shocked и да правя да струвам,но да приключвам като беба навърши 1 година. #Crazy
И тъй като тя за всичко ми е еталон в живота Mr. Green,смятам да се съобразя с нейното безценно мнение. Joy
 Mr. Green

Последна редакция: пт, 30 сеп 2005, 14:09 от Emia

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас е малко като при Джейд - близки отношения нямаме,при това аз съм злата снаха и от опит се знае,че твърдоглаво не приемам никакви коментари и мнения,така че не ми се поднасят такива.С Камен също не ми е казвала нищо за кърменето,а сега е доволна,че кърмя бебата.Тя самата е кърмила до годинка и се е стягала,за да си спре кърмата,защото тогава вече трябвало да се отбият.Та както наближаваме годинката,ще видя какво ще дочуя - зълва ми вече подметна $ама вие докога смятате да се кърмите,айде стига вече$ Rolling Eyes(предполагам,има малко неосъзнато съперничество между нас по темата - защото аз винаги съм била знаещата за отглеждането на децата ни,които са на една и съща възраст,обаче не можах да кърмя Камен,докато тя беше героят на фамилията - това го казвам без ирония,а с абсолютно признаване на къртовския й труд - защото почти 6 месеца се цедеше на 3ч денонощно и даваше кърма от шише,понеже племенницата ми беше недоносена и след няколкото седмици,които прекара в болницата,не можаха да я научат да суче на гърдата независимо от всичките опити.Та един вид - тя е кърмила 6 месеца,аз с бебата вече 10 откарах - айде стига толкова Grinning).

# 2
  • Мнения: 7 106
Моята нищо не ми възразява по въпроса Laughing. Но тя има косвен опит по въпроса с дългото кърмене. Свекър ми е бил кърмен до три и нещо годинки и нейната свекърва най-редовно и разправяла как той си носел едно столче и се катерел да суче прав. Та тя по-скоро се шегува с мен, че ще подари на Ева едно столче за Коледа  Laughing.
Иначе самата тя не е кърмила изобщо и понеже си знае жената, че хал-хабер си няма от кърмене, гледа да не дава много съвети. В началото се опита веднъж-дваж, но беше бързо орязана и май си е взела поука.

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами мойта макар, че не го одобрява много(или по-скоро не е наясно ммного с кърменето, защото е кърмила по 2 месеца Wink) никога не ме нападала директно, но ми пуска някои стрелички от време на време, завоалирано обаче.
Например на рожденният ми ден,ми носи и една бутилка уиски с думите:"Ей, че с т'ва дълго кърмене(като подчертава дълго Wink), едно питие не можеш да пиеш."
Абе, мисли за мен жената Mr. Green.Но аз не й се сърдя, разбирам я, за нея е непонятно, но предполагам вътрешно се радва, че правя "такава жертва" за внучето й. Grinning

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз на втория ден след изписването вдигнах лют, ама много лют скандал, защото свекър ми и свекърва ми се мотаеха у нас уж да помагат, а то повече ми се пречкаха и ме изнервяха... Та като ми изби баланса, а то след раждане лесно става,  Mr. Green разфучах се и се развиках и те си тръгнаха и оттогава не съм чула свеки да ми се бърка нещо за децата, ни за кърмене, ни за друго...
Майка ми се опита да ми дава акъл, за второто, дето ядеше със сонда, че "кърмата е хубаво нещо, ама да си суче бебето, то като не бива да суче, ти що се мъчиш да изцеждаш" Може би това да е било от страх за мен, изцеждането й се виждаше много страшно, тя е кърмила мен и брат ми, но никога не е успявала и капка да изцеди, макар че е имала кърма и сме наддавали много прилично. Аз щото трудно приемах факта, че той горкия иска да засуче дори през дрехите, ама всъщност не може да яде никак и трябва да стои с тия гадни тръбички...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Хихи, Емия, чудесна темичка, сигурна съм, че ще има бисери Mr. Green
А моята може да е голяма змия иначе, но за кърменето не ми се пречка или поне до сега не го е правила. Даже си личи, че е горда от моето кърмене, колкото и да не го показва Mr. Green
Притеснява се само, че зъби няма да и поникнат така, но този и косур мога да го преглътна Laughing...еххх, де да беше само той Mr. Green

Хадра, не я познавам снаха ти, но и две години да е кърмила пак щеше да я водиш по точки Wink

# 6
  • Мнения: 1 722
За моята оптималният срок е 6м., а максимално допустимия - годинка. Аз като добра снаха вече се ориентирам към отбиване  Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 7 837
Не ми се бърка нито в кърменето, нито при отглеждането на детето  Grinning
А и да го правеше, аз съм 4овек с характер. Мъжът ми също.
 Mr. Green

# 8
  • Мнения: 278
Моето съкровище много се страхува от мен. Но явно нещо я мъчи та все ми подмята разни неща. Като за кърменето ме пита много заинтересовано "Стига ли ти кърмата" аз "Дааа, щом спи по 8-10 часа на вечер" а тя "ама като гледам не ти изтича, значи не е чак толкова много  newsm78"
Замълчах си защото този ден и тя и сина и ме бяха ядосали и туку веж съм казала не каквото трябва  newsm34
Та така или иначе говорим, поне да си го кажа да ми олекне - Според нея голямата ми дъщеря която е на 9 години (и не е нейна кръв) била мързелива, защото не затваряла пастата за зъби  #Cussing out а това че мие чиниите не е мярка за това колко е трудолюбива  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 190
Мойта е кърмила до 2г. мъжа ми и е много доволна, че още кърмя Лъчо.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моята не ми се меси , за което съм много доволна. Мъжа ми ги е научил така newsm10. Пък и тя е живяла със свекърва и знае колко е ужасно да ти дават акъл като не го искаш (не че ние живеем заедно). А може би това, че сме в различни градове оказва голямо влияние  smile3501.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Моята свеки е много горда,че кърмя бебчо и само ме хвали насам-натам.Иначе не сме много,много близки с нея и не смее да ми дава разни съветчета и да ме критикува,защото бива отрязана веднага Mr. Green

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Моята както казах в една друга тема не смее директно да ми каже, че прекалено дълго кърмя и ми прави някакви препратки. Разказва ми, че тя била мнооого дълго кърмена - до година и три месеца и казвала"мамо дай зизе(цице)" или пък като види Мими да ми виси на цицата и и вика "Крали Марко"Simple Smile) Подпитва ме от време на време до кога така. Аз и казвам, че докато ни е приятно и мими сама се отбие. И тя не е настоятелна. Отдавна вече знае че не и слушам съветите и не си прави труда да ми ги дава..

# 13
  • Мнения: 4 061
По принцип моята свекърва не е лоша, съвременна жена е, самата тя е кърмила дълго и е захранила късно. Но при нея май важи максимата - абе да кажа аз нещо, да съм контра, пък какво - няма значение - нали 2 деца съм отгледала. Аз имах много проблеми, ако бях слушала съветите й от 3 месеца да не кърмя вече. Нейни са реплики от сорта на "бебето плаче, защото кърмата ти не е хранителна", "бебето плаче от колики, дай й сокче", "кажи какво сухо мляко да купя, стига си чела глупости в интернет" и т.н. Учудващото е, че като цяло знае колко добре е, че се кърмим, радва се затова, но репликите са й ей така, да не е без хич.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
А моята пък мно-о-ого държи да се кърмим дълго. Понеже тя  самата е кърмила до година и нещо, аз също съм длъжна да го направя. Когато реших да дам и адапте, беше много против. Ама иначе- що не яде месце вече. Лично аз не я разбирам #Crazy Лошото е, че тя самата не се разбира Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт