Инхалатор (неубилизатор)

  • 40 780
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Мами искам да купя инхалатор... но ми се зави свят то модели и чудо..

Хайде помагайте!
Нека всяка от вас която ползва да каже марката, размера на частиците и цената ( тя си е доста важна)
Както и мнение от действието на инхалатора.

# 1
  • Мнения: 479
OMRON, model NE-C28-E, големина на частиците буквално "approximately 3 Mm"

Миналата година го купих за около 100 лв, големината на частиците е перфектна за проникване в бронхите. Недостатък - малко е шумничък, но се издържа.
Иначе Омрон са добра марка за мед. техника. И мисля, че ми го доставиха безплатно, като го поръчах директно от представителството. Има и гаранция, но сега не ми се рови да ти кажа колко време е.

Абе, добра инвестиция е според мен.

# 2
  • Мнения: 471
oxyjenia
я ми обясни за "въздушните" филтри   Simple Smile
че не мио е ясно Blush

# 3
  • Мнения: 471
намерих нещо интересно ...
В ноемврийския брой на Ann Allerg Asthma Immunol е публикувано интересно проучване, което поставя въпроса за безопасността при употреба на небулизатори при деца с астма.
Проучването е извършено поради предходни публикации на случаи с наличие на антигени от хлебарка в резервоарите на небулизатори.
Още...

При анализиране на небулизаторите включени в проучването, е установено, че при 29% се откриват измерими нива на между 1 и 5 алергена. 66% от небулизаторите в домове с котка, са имали измерими нива на Fel d 1 в резервоара, и 50% от домовете с куче са били с наличен Can f 1.
Заключение: Алергени от битовата среда често попадат в резервоарите на небулизатори ползвани от децата с астма, поради което съществува значим риск от неблагоприятни последици и допълнително алергизиране при ползването им. Възможни стратегии за снижение на риска биха били държане на небулизаторите в херметично затворени съдове или вакумирани пластмасови опаковки, когато не се употребяват.

# 4
  • София
  • Мнения: 346
Нашият е такъв, ползваме го от 2 год. и съм доволна.Шумен е,да,но май всички марки са шумни PeaceСтрува 109лв.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 1 391
Имаме на Чико и съм доволна

# 7
  • Мнения: 346
Нашият е такъв, ползваме го от 2 год. и съм доволна.Шумен е,да,но май всички марки са шумни PeaceСтрува 109лв.

и ние сме с такъв  Peace

# 8
  • Мнения: 752
Нашият също е на Омрон, дори мисля същия модел като на oxyjenia. Доволната съм от него. Лекарката ми каза, че е важно размера на разпръскваните частици, а този отговаряше на условието. Ползваме го повече от една година. Струваше към 120 лв.

# 9
  • Мнения: 451
Нашият е такъв, ползваме го от 2 год. и съм доволна.Шумен е,да,но май всички марки са шумни PeaceСтрува 109лв.

и ние сме с такъв  Peace

А това каква марка е  newsm78 че не се вижда

# 10
# 11
  • Мнения: 137
Omron C28
Купихме го миналата година на промоция за 131 лв. с подарък дигитален термометър

# 12
  • Мнения: 451
Разгледах в ибея го има за около 100лв с доставката Peace

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Така звъниш тук или пишеш мейлhttp://eruditabg.com/ и търсиш маг.фармацефт Антон Вълев.Казваш какво е заболяването или за какво го искаш и той ти препоръчва.Той пише и тук някъде мисля в здравния подфорум,но аз се свързах по телефона.На другият ден инхалатора беше у нас.Аз исках един по -скъп модел,но той ми каза,че просто няма смисъл и взех каквъто той ми препоръча.Невероятен професионалст и симпатяга/видях по телевизията/

# 14
  • Мнения: 1
Нашият е такъв, ползваме го от 2 год. и съм доволна.Шумен е,да,но май всички марки са шумни PeaceСтрува 109лв.

и ние сме с такъв  Peace
Ние също. Единствен недостатък - няма чупене в зоната между накрайника и резрвоара. Когато преди повече от две години бяхме интензивното отделение в Педиатрията - там имаше много по-стари модели, но с въпросното "чупене" - то дава възможност резрвоара да е под ъгъл спрямо накрайника - така дори детето да спи/лежи - може да се използва без да изтича лекарството/разтвора. Определено е предимство.

Общи условия

Активация на акаунт