Инхалатор (неубилизатор)

  • 40 781
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 1 305
Нашият е марка pic купихме го преди 2 седмици след едно лежане в болница видях колко помогнаха на детето инхалациите струва 180 лв и се надявам да е добър във формата на панда е. Не знам какво да правя с разтвора от аптеката ми казаха, че трябвало само специални ампули купени от там еднократни защото банките физиологичен разтвор можело да се ползват само 24 часа иначе ставали нестерилни. Какъв разтвор ползвате.Към комплекта има няколко накраиника както и 2 маски за дете и за възрастен мен ме е страх да ползвам маската за възрастен за да не попаднат някакви микроби в резервоара за разтвора.Моля ви да ми помогнете в разясняването на тези въпроси Praynig

# 16
  • Мнения: 137
Здравей, tzvetihc!
Много противоречиви мнения прочетох в предишни теми относно това каква разфасовка физиологичен разтвор да се използва. Аз лично реших да използвам от банките по половин литър, от които със спринцовка отмервам нужното количесво физ. р-р (5 мл.). Но сега не съм забелязала странични реакции.
Нашият инхалатор също е с допълнителни приставки, които със съпруга ми използваме при нужда. Не мисля, че попадането на микроби в резервоара за разтвора трябва да те притеснява, защото той лесно може да бъде почистен и дори стерилизиран.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Нашият е марка pic купихме го преди 2 седмици след едно лежане в болница видях колко помогнаха на детето инхалациите струва 180 лв и се надявам да е добър във формата на панда е. Не знам какво да правя с разтвора от аптеката ми казаха, че трябвало само специални ампули купени от там еднократни защото банките физиологичен разтвор можело да се ползват само 24 часа иначе ставали нестерилни. Какъв разтвор ползвате.Към комплекта има няколко накраиника както и 2 маски за дете и за възрастен мен ме е страх да ползвам маската за възрастен за да не попаднат някакви микроби в резервоара за разтвора.Моля ви да ми помогнете в разясняването на тези въпроси Praynig

Така,аз купих същият по препоръка на маг.фарм.Антон Вълев GrinningДори от аптеката ми бяха пратили 5-6 ампули физ.р-р.След като ми свършиха си купих банка и се тегля със спринцовка.Стерилизирам ги с таблетки за студена стерилизация,но също ги и мия в миялната Crazy

# 18
  • Мнения: 3 157
Стерилизирате разтвор с таблетка?

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Стерилизирате разтвор с таблетка?

Маските стерилизирам така Peace

# 20
  • Мнения: 18
И моят е на Pic- пингвинчето, поръчах го по интернет.Много са сполучливи и като характеристики и като дизайн-за деца.Ползвам го и за двете деца.Струва си парите.При хрема използвам тези малките стерилни ампулки от физ.разтвор или купувам една банка, слагам от нея по 2-3 куб. и като свършим лечението я изхвърлям.Така успяваме без антибиотик да спасим положението.

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 305
Както разбирам няма проблем да използвам големите банки физ. разтвор. Използвате го и при хрема newsm78 аз си мислех, че само при кашлица, ако може да се използва за хрема ще е супер. Сега съм го дала на племеницата ми, че е болна и честно казано малко съм притеснена, като го използвам другия път за сина ми дали ще е достатачно само да го измия, защото аптекара каза да не стерилизирам нищо само с топла вода.

# 22
  • София
  • Мнения: 346
Маската бърша с дизенфектиращи карпи.Ето с тезиhttp://media.snimka.bg/5598/017451166.jpgВършат работа на 100% Peace

И да,използвам инхалатора и при хрема!

# 23
  • Мнения: 137
Използвате го и при хрема newsm78 аз си мислех, че само при кашлица, ако може да се използва за хрема ще е супер.

Обикновено към инхалатора върви и накрайник за нос, който се използва при хрема.

# 24
  • Мнения: 220
Ще следя темата ,за момента като че ли се ориентирам към omron.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 926
Нашият е Medel, купихме го за около 150лв преди около 2 години. При нас е задължитеен, защото дъщеря ми е с астматични пристъпи и така и даваме вентолина, просто спасява положението.

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 305
Kакво ви е мнението за инхалации с лайка newsm78 колко време правите инхалация на детето аз слагам 2.5 мл и не ми стигат за повече от6 минути.

# 27
  • Мнения: 137
tzvetihc, аз слагам по една спринцовка от 5 мл. физиологичен разтвор и ми стига за 10 мин. инхалация.

# 28
  • Мнения: 454
И ние сме с Omron C28, доволна съм но нямам база за сравнение. Шумен е, но май всички които са компресорно са такива. Да попитам нещо -  в болницата инхалатора не помня каква марка беше, но разтвора вървеше много по-бавно от този на Омрона, а някой ми каза, че за да има смисъл инхалацията трябва да стане бавно. Та питам - имащите Омрон за колко време горе-долу има се изпаряват 5 мл.?

# 29
  • Мнения: 137
При мен след десетминутна инхалация в контейнерчето остава горе-долу една трета от 5-милилитровия разтвор.

Общи условия

Активация на акаунт