До каква възраст се дава адаптирано мляко?

  • 35 041
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Съжалявам ако вече има такава тема, но моля кажете ми до каква възраст продължихте да давате на вашите деца АМ? Синът ми е на 2г. и вече не иска млякото, което му давам само сутрин като се сабуди в 7ч., защото закусва към 9.00ч.  Благодаря предварително! Hug

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 19:37 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 194
Докато го отказа.
В нашия случай-на година и нещо.
Ако детето ти харесва млякото-давай го, докато го пие. След това може да го заместиш с прясно или кисело.
Всъщност, тройките на млеката (каквато предполагам че даваш вече) не са адаптирани, а пълноценни млека.

# 2
  • Мнения: 1 512
Щом като не иска да пие сутрин мляко не го насилвай.Давай му когато иска.Той е голям за да си каже дали иска да пие или не мляко.Насила хубост не става.Аз все още си давам пълноценно мляко на моята дъщеря .Опитах с кисело мляко но не го харесва.

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Децата ми са на 2г. и още пият АМ - Аптамил 3 - сутрин и вечер. Мисля да давам,докато сами не откажат. Обичат и кисело мляко, но го хапват с лъжичка.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Пихме го до годинка и 3 месеца-вечер.Сга е на четири и половина и не заспива без чаша прясно мляко.

# 5
  • Мнения: 15 379
Оправи си заглавието - млякото е адаптирано, а не адаптивно.
По темата - адаптирано мляко се дава, докато детето го иска. Моето пие сутрин и вечер Лактана 3.
Моята кръщелница пи също Лактана 3 до 4 годинки. Няма проблем да се дава и след 3 години, предвид “млякото“, което се продава на нашия пазар.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 028
Щях да го давам дотогава, докато малката поиска  Peace
За мое голямо съжаление на 10 месечна възраст категорично го отказа и се принудих да давам кисело и преходното на Хипп. След годинка започна да пие и прясно мляко. На тази възраст в момента, много не се радва на млякото, въпреки че й предлагам по 2 пъти дневно и правя фокуси, като прибавям и други неща в него.

# 7
  • Мнения: 359
детето само ще си покаже.  Peace

Дъщеря ми пиеше АМ до към 3 годишна възраст(nestle junior 2). Сега от времена време пие десткото прясно мляко My Day със жирафа.

# 8
  • Мнения: 4 335
Аз ще давам докато сам не го откаже,бих се радвала да е до по-кьсно.Давам сьщо кисело и прясно мляко,АМ-то го пие само вечер,но то си е цяла традиция,гушкане,дьржене за рьчички и цокане.Абе лигаво,ама на мен си ми е приятно Grinning

# 9
  • Мнения: 59
Ние сме на година и почти 4 месеца и имаме същия проблем....
Не иска и не иска вече да пие АМ.Сега наблягам на киселото мляко през деня, което ядем с лъжица или от плодовите.
Иска ми се още да пие АМ предвид изкуствените прясни и кисели млека, но..., уви.

# 10
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За адаптивно не знам, но адаптирано - докогато иска  Peace

# 11
  • Мнения: 1 424
Мдаа, наистина е добре да се оправи заглавието. Иначе, докогато иска детето Peace Аз се надявам моят синковец да си го пие много време (за ужас на свекито Mr. Green).

# 12
  • Мнения: 30 866
Докато детето иска да го пие.

# 13
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 215
Голямата ми дъщеря го пиеше почти до 3г, и малкия още пие.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 833
бих давала докато го приема и яде - до 3-4 години ....
за съжаление на година и 10 месеца отказа категорично повече да пийне и глътка.

Общи условия

Активация на акаунт