Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - II тема

  • 76 388
  • 776
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Мили дами, това е продължението на старата тема за мазнините. Нека за в бъдеще да дискутираме тук.

Адресът на старата тема е:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

Там писахме 4-5 месеца и темата се проточи...

Добре дошли в новата тема!

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 14:18 от PinkPanther

# 1
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Записвам се и тук за да продължа да ви следя  Hug

# 2
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Запис и от мен!
Хубав ден на всички!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 020
И аз тук!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 372
запис и от мен

# 5
  • Мнения: 1 167
Запис и въпрос - достатъчна ли е една доза на ден от това рибено масло http://www.nowfoods.bg/%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0% … %D1%82%D0%B0.html  Защото до 3 пъти на ден по две таблетки ми се вижда много? Аз честно казано пия само по една таблетка.

# 6
  • Мнения: 800
Препоръчителна доза за жени - 3 х 1000 мг дневно. Включително и за твоето рибено масло.

# 7
  • Мнения: 6 713
Ще направя запис, макар че не харесвам това, но искам да получавам известия за нови отговори!  Hug  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 2 521
Ще направя запис, макар че не харесвам това, но искам да получавам известия за нови отговори!  Hug  bouquet
И аз!

# 9
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Преди време ми помогнахте да пресметна колко капсули рибено масло Ескимо да давам на осемгодишния си син (27 кг.). Сега като няма Ескимо купувам капсули по 1000 мг. Мога ли да му давам по една капсула на ден или му е много? Ако някой е намерил по- малки каспули ще се радвам да сподели. И още един въпрос. Купих от дрогерия DM течно рибено масло (единствения течен вариант, който намерих за момента), но на него пише, че е за деца над 4 г. Има следното съдържание:
в 4 g : ЕРА 0.48 g; DНА - 0.48 g; DРА - 0.15g.  Съдържание: рибено масло от Сардела, екстракт от розмарин, слънчогледово масло, антиоксидант - токоферол и ........ палмитат и аромат. Мислите ли, че мога да го давам на дете на година и половина, докато възстановят доставките на Ескимо Кидс? Много ще съм благодарна ако изразите мнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 521
.... Ако някой е намерил по- малки каспули ще се радвам да сподели. ....
Вчера от ДМ купих рибено масло на капсули от 500 мг на ABOPHARMA, но тази марка я има и по аптеките!

# 11
  • Мнения: 1 708
Не искам да ви пропусна!

Хубав ден и от мен!

# 12
  • Мнения: 800
Лурдес не разбрах какво не харесваш, но си добре дошла!

alpha_beta - къде се загуби след празниците ,чувства се липсата ти!

samuel - на голямото дете можеш да даваш и 2 капсули по 1000 мг - половината доза за мъж. Съвсем спокойно.

При малкото дете въпросът е по-сложен. Можеш да му даваш всякакво рибено масло, но с храната трябва да приема и олио. Заради мозъка (само при малките деца) трябва до 3 години да приемат арахидонова к-на (Омега-6) После е вредна.

Давай му половин лъжичка от това.

# 13
  • Мнения: 6 713
Лурдес не разбрах какво не харесваш, но си добре дошла!

Да публикувам пост, в който да пише "запис"  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 521
......
alpha_beta - къде се загуби след празниците ,чувства се липсата ти!

.......

Не мога да скрия, че ми е приятно да ти липсвам Пинки!  newsm53

Тука съм, чета внимателно всичко, което пишеш ......
Сега ще тествам ензимите на един 107 кг мъж, ако оцелее - ще ги пийна и аз /на мен не знам за какво са ми още, ще измисля някоя болежка в кръста от шипове може би ...../!  Joy
Надявам се поне синузита му да изчезне ......

Общи условия

Активация на акаунт