Нощно хранене

  • 1 056
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами  Hug, на 18.08 родих момченце !!!  Heart Eyes Още съм на седмото небе !!!
Но да мина на въпроса : Храните ли нощем (3-4 часа през нощта) вашите бебчета??? Защото когато се прибрахме вкъщи първата ни нощ заедно беше кошмарна не спря да реве и се чудехме какво му е, а то било от глад. И затова вече му давам и през нощта да яде. Как да го откажа след като навърши 1 месец ???

Благодаря !

# 1
  • Мнения: 46 488
Храних, докато не се отказа сама- около 3 месец беше някъде.

# 2
  • Мнения: 4 064
Ние и досега се кърмим поне 2 пъти през нощта. Докогато иска да яде, ще й давам. Отдавна вече свикнах с нощните хранения, въобще не ми е трудно да ставам...

# 3
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
надали ще успееш да откажеш детето,то само се отказва мойта щерка сама се отказа когато беше около 3 месеца

# 4
  • Мнения: 815
ако се опиташ на сила да го откажеш, може и да успееш, но на цената на дълги и безсънни нощи- По добре го остави сам да се откаже- когато вече му стига храната през деня- моето бебе е на 6 месеца, но от време на време се буди нощем и  ако се случи веднага му давам да яде и продължавам да спя спокойно

# 5
  • Мнения: 827
 Първаночално, по съвета на педиатъра, много старателно се опитвах да не го храня. Много рев и безсънни нощи съм имала...  но накрая реших, че ако иска да яде през нощта, ще го храня. 

# 6
  • Мнения: 1 555
Благодаря за отговорите ! Значи да не се притеснявам !!!

# 7
  • Мнения: 6 472
С голямата ми дъщеря изкарах десетина кошмарни нощи в опити да я отуча от нощното хранене. Абсолютно безуспешно. Детето си се отказа самичко малко след като почнах да го храня пак Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 232
И мен този въпрос много ме вълнува - преди два дни се прибрахме от родилния дом и педиатърката каза в никакъв  случай нощно хранене, само вода..Ами снощи направо се побъркахме, какво ли не направихме за да се успокои, а тя само ръчичките си лапа и смуче. Днес реших че ако се събуди гладна, давам й веднага да суче...Стискайте ни палци  Laughing

# 9
  • Мнения: 7 640
мисля, че е по-добре децата да не се хранят нощем, хем за да им почиват стомахчетата, хем и родителите  Mr. Green.
Не всички деца се отказват сами-познавам момиченце на 2 год, което още пие мляко през нощта.
Явно е индивидуално като всичко друго.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 057
 Калоян се роди на 02.08.2005г. До към началото на втория месец го хренех през нощта между 01:00h и 04:30h. След това той сам си спря нощното хранене - заспива ми към 23:30ч и спи до към 5:00, 6:00ч. Ако не искаш да го храниш през нощта, като се събуди трябва да му даваш вода. Поне така ни посъветва нашия пезиатър. Аз обаче бях решила да го кърмя и нощно време.
 Успех.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
По съвет на педиатъра в края на първия месец трябваше да отказваме нашата щерка от нощното хранене. Мъчихме я цяла седмица, и всяка сутрин тя едва береше сила от няколкочасовото реване от глад. Казах "майната му, няма да мъча детето" и започнахме да я храним. След седмица една сутрин питам баща й, който беше дежурен тази нощ (тя беше на формула) - "в колко храни нощес детето?, а той - "ми не съм я хранил, тя се събуди както винаги в три, погледна ме, обърна си главата на другата страна и заспа". От следващата нощ вече не се будеше за храна.
Та това е, хич не го мъчи детето, като му дойде времето само ще се откаже.

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Хранех я винаги, когато поиска с изключение на няколко вечери, когато пробвах с вода по съвет на педиатъра. Сама се отказа, когато стана на 2 месеца.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят син продължава да се буди за млякото си през нощта, понякога и по 2 пъти, а е на 7 месеца и 1/2 и това ни най - малко не ме притеснява  Whistling!
Въобще нямам намерение да го държа гладен  Naughty (и без друго през деня яде с 300 зора  Crossing Arms).
На теория са много силни педиатрите със съветите, които дават, но според мен всяка майка се съобразява с нуждите на детето си!
Успех!

# 14
  • Мнения: 46 488
мисля, че е по-добре децата да не се хранят нощем, хем за да им почиват стомахчетата, хем и родителите  Mr. Green. .....

Оооо да, голяма почивка  Joy будене през 30 мин. и крясъци до небесата  #Cussing out ни дете се наспиваше, нито ние, ад, детето се унася от умора, задремва и след малко пак се буди, абсолютно неспокоен и непълноценен сън  Cry не знам защо им се вързах на шепата лекари, които останаха на това мнение, вЕрно, че бързо им теглих по една, но пак ме е яд, че опитах  Rolling Eyes

Александра, хвърли едно око в Кърмаческия- за водата и нощното има доста теми Peace

Общи условия

Активация на акаунт