Арабска кухня - изпитани рецепти и полезни съвети - втора част

  • 72 867
  • 218
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 102
Вещичке,Хадилче,благодаряза поясненията!Пак нещо съм объркала,но поне опитах.
Ще чакам рецептите Hug

# 91
  • Мнения: 21
Момичета опитах се да намеря рецепта за Maqluba ili Makloube  в форума но не намерих.Отивам да го готвя по рецепта която ми дадоха.Стискайте палци и ще се отчета с резултат/ако има такъв /:))/b]  chef

# 92
  • Мнения: 452
Страхотно е при вас! Благодаря на авторката за положения труд!  bouquetСлед малко ще спретна баницата със спанак, ама без резене Embarassed.

# 93
  • Мнения: 171
Едно копие и тук:
Една рецепта, за която ме подсети АС в другата тема.

Саййадия

2 кг рибено филе
2 чаши измит ориз
2 ч.л. смлян кимион
сол и черен пипер на вкус
половин чаша олио
две чаши половина вода
нарязана на ситно глава лук със средна големина
1 ч.л. смес от подправки (известната универсална смес също става)
2 ч.л. соммак
2-3 скилидки чесън - намачкани
1 лимон - по-големичък

смесвате солта, кимиона, пипера, подправката и соммака и обилно поръсвате рибните филета. лукът се запържва леко в олиото и се добавя чесънът, докато порозовеят. добавят се рибните филета и се задушават, докато леко си сменят цвета. после ги слагате на дъното на тенджерата и заливате със соса, в който сте ги задушили. слагате ориза, водата и сол на вкус. задушавате, докато се сготви оризът. обръщате в подноса и изстисквате лимона върху рибата.

за доматения сос:

половин килограм пресни белени домати или една консерва домати
1 глава настърган лук (по-малка главичка)
босилек, лют червен пипер, черен пипер, сол и джинджифил
половин връзка магданоз

запържвате лука в малко зехтин, добавяте пасираните домати. оставяте да се сгъсти и слагате подправките. като махнете от огъня, слагате наситнения магданоз.
В някои варианти, оризът и рибата се готвят в този сос, а в други той се добавя след това. Рецептата се счита типична за палестинската кухня, но се прави и в Ливан и Сирия. В Ирак сме си я заимствали и я готвим и ядем с удоволствие.

Добър апетит !


Съжалявам за забавянето с рецептите за сладките от Магреба (характерни са за Мароко и Алжир и някои части на Тунис):

Бадемови пръстчета

1/2 пакет кори за брик или в краен случай български фини кори за баница.
2 ситно нарязани бадеми
1 чаша захар (понякога слагат равни количества захар и бадеми - това зависи от вкуса, аз лично не го препоръчвам, защото не обичам много сладко)
2 с.л. розова вода или вода от портокалови цветчета
половин чаша мед и няколко с.л. топла вода
олио за запържването
пригответе си купичка вода, в която да си топите пръстите, за да залепите краищата на корите

Смесете захарта, розовата вода и бадемите. Слагате плънката в средата на правоъгълно парче кора. Загъвате двата края към средата и завивате в другата посока като цилиндърче. навлажнявате кората, за да залепите краищата. Пържите около минута на не много силен котлон. Като порозовеят хубаво ги изваждате и оставяте малко да се отцеди мазнината. После заливате с малко мед или по желание с пудра захар.

Гребиа - сладки с грис

1 кг пшеничен грис
250 г масло на стайна температура, за да омекне
3 яйца - разделете жълтъците от белтъците
750 г захар (става и с по-малко, за да не е много сладко)
четвърт ч.л. сол
бадеми за декорация
олио за печене

1)Разбийте белтъците на сняг

2) Разбийте жълтъците с маслото, докато се получи една пухкава консистенция. Добавете 2/3 от захарта, гриса, разбъркайте добре и после внимателно смесете с белтъците. Не се тревожете, че сместа малко ще спадне (но не много).

3) Загрейте фурната до 1800С

4) Тестото е лепкаво, така че докато работите си намаслявайте пръстите с олио.

5) Намаслявате тавичката за печене (може с масло или олио). Взимате малко тесто (колкото голям орех), правите топче, което леко приплесвате от едната страна, притискате към останалата захар, слагате в средата белено бадемче и редите в тавата.

6) Слагате на средното ниво на фурната и печете 15 минути. Ако искате по-препеченки - оставете още 5 минутки.

Понякога тази рецепта се прави с брашно, но вкусът е съвсем различен. Ето пропорциите за този вариант:
3 чаши брашно
120 грама масло
1 чаша захар
ванилия
2 яйца
Процедурата е същата.

Сладки с пълнеж

2 чаши брашно
1 чаша грис
250 грама масло
1/2 ч.л. смлян бахар
1/4 с.л. вода от портокалови цветчета (става и с розова вода)
2 1/2 с.л. захар
1/4 чаша нарязани ядки за плънката (шам-фъстък, бадеми или орехи)
пудра захар за украсата
2 с.л. прясно мляко

Смесете гриса и брашното. В отделна купа разбийте маслото, за да стане по-пухкаво. Докато разбивате започнете да добавяте по малко сместа от брашно и грис. Накрая размесете леко с бахара, млякото, розовата вода. Това количество тесто е за около дузина големи сладки. Делите си тестото на топчета, във всяко едно слагате плънка, затваряте добре и печете в предварително загрята до 3500С фурна, докато порозовеят. накрая се напудрят с пудра захар.

А PandaKhan, ако все още ти трябва рецептата за маклубе казвай.












Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 13:14 от hadil

# 94
# 95
  • Мнения: 21
Хадилче аз го спретнах по рецепта на една приятелка.Стана разкошно вкусно ама язък не можах да го обърна и да си стои в тавата-разпадна се.Мъжо си умря от смях че аз му показах снимите в нета и му казах че ще хапва ей това чудо.А то като се разпадна и той вика -ми тва ориз с месо нищо ново под слънцето хахахЯвно е трябвало да го подържа ориза още поне 5-6 мин та съвсем да стане сух.Ако може напиши и твойта рецепта -аз и нея ще опитам Simple Smile)

# 96
  • Мнения: 171
важното е да е вкусно. ето ти моята рецепта, но без пропорции, защото зависи от съда. единствената пропорция, която ти е нужна е тази: оризът не бива да е повече от 2/3 от дълбочината на тенджерата и не по-малко от 1/2 и готви в тенджера, а не в ниски тави.

Месо - шилешко, телешко или пилешко нарязано на кубчета. Мариноваш в 2 с.л. оцет, сол, черен и червен пипер, кимион и джинджифил. Телешкото се държи около час, шилешкото около 40 минути,  а пилето 20 минути. После запържваш бързо на силен огън в малко растителна мазнина (слънчогледово олио или зехтин за телешкото специално).

Патладжана го обелваш и нарязваш на хубави дълги филийки,които накисваш в студена вода (без сол) за около час. После изстискваш добре и пържиш от двете страни (поема доста олио да знаеш) - между другото става да го замениш и с тиквички, но вкусът е съвсем различен. Преди да изпържиш патладжаните изпържи кръгчета картофи, колкото да покрият един слой в съда, в който ще готвиш.

Отделно си задуши малко лук, домати, сол и бахарат на вкус. Оризът трябва да е измит и накиснат в студена вода за около час.

Посоляваш на вкус всички съставки и редиш - отдолу месото, после картофите, после патладжана, после доматения сос с лук, накрая отцедения ориз. Слагаш да заври за около 5 минути, после оставяш на тих огън да се дозадуши оризът.

Ние понякога при реденето, редим по стените на съда филийки патладжан и като го обърнем седи като опаковано.

Аз лично с месото слагам и малко бадеми. А понякога и редя плънката и ориза на няколко пласта. Освен това като свалиш от котлона изчакай поне 20 минути преди да го обърнеш. Като обърнеш тенджерата, почукай леко дъното отвсякъде и после завърти, а не вдигай рязко нагоре.


# 97
  • варна
  • Мнения: 7
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК.мили дами

# 98
  • Мнения: 171
Малко Великденски рецепти от нашенско !

Агнешки бут с плодове

1 чаша светли златисти стафиди
1 чаена чаша сушени череши
1 чаша сушени кайсии, нарязани
1 / 2 ч.л.. сушена мащерка
2 яйца, леко разбити
2 чаши галета
1 обезкостен агнешки бут
2 с.л. зехтин
1 чаена лъжица. сол
1 / 4 ч. л.. пипер

В купа смесете стафидите, сушените череши, нарязаните сушени кайсии и мащерката. Добавят се яйцата и се разбърква добре. Разбърква се с галета, която се добавя постепенно на по половин чаша до общо количество не повече от 2 чаши или достатъчно да задържи сместа заедно.  Напълва се агнешкият бут и се завива с мрежичка или се зашива. Отстранете всички видими мазнини. Може да се оформи и като голямо руло. намазва се със зехтин и се посипва с черен пипер и сол.  Пече се в предварително загрята фурна на 450 градуса за 10 минути. Намаляване на фурна температурата до 350 ° градуса и да продължи за печене 1-1/2 до 2 часа.  Да се охлади за около 10 минути преди да се нареже са сервиране.


Кексчета с моркови и стафиди

1-1/2 чаши брашно
1-1/2 ч.л. бакпулвер
1 / 2 ч.л. сода
2 ч. л. канела
1 / 2 ч.л. сол
2 яйца
3 / 4 чаша захар
1-1/2 чаши настъргани моркови (от около 4 средно големи моркова)
1 / 2 чаша стафиди
1 / 3 чаша мляко
1 / 3 чаша масло
1 / 4 чаша крема сирене
1 чаена чаша пудра захар
2 с.л. мляко
1 / 2 ч.л. ванилия

Смесете брашното, бакпулвера, содата, канелата и солта заедно. Разбийте захарта и яйцата заедно. Добавете настърганите моркови, стафидите, млякото, и 1 / 3 чаша разтопено масло и разбъркайте добре. Разбърква се с брашното, докато сместа стане хомогенна. Разпределя се най-добре в намаслена формичка за малки кексчета (стават около дузина). Пече се в предварително загрята фурна на 400 ° градуса за 16 до 18 минути или докато придобият златисто-кафяв цвят. За да приготвите глазурата - съчетавате крема сирене и 1 супена лъжица разтопено масло. Добавяте малко захар и ванилия. Разбърква се до получаване на гладка смес. Глазирате кексчетата, след като ги охладите.

Сладкиш със сироп от наров сок

4 яйца, разделени
1 ванилия
1 1 / 2 чаши пудра захар
1 1 / 2 чаши брашно, пресято с 1 супена лъжица бакпулвер
1 / 4 чаша масло
2 с.л. захар
1 супена лъжица царевично нишесте
1 / 2 чаша сладък наров сок (НЕ нарова меласа)
1 / 4 чаена лъжичка розова вода (по желание. аз лично предпочитам вода от портокалови цветчета)

загрявате фурната до 350 градуса. разбивате жълтъците на пухкава пяна, постепенно добавяте пудрата захар и ванилията. продължавайки да разбивате, добавяте брашното. добавяте маслото и продължавате да разбивате с най-високата скорост на миксера (въртете купата от време на време). слагате в тавичката и отгоре слагате разбитите на сняг белтъци. пече се 20 минути. тавичката е предварително намаслена и набрашнена.

за соса: смесвате захарта и нишестето заедно и слагате на котлона, като постепенно добавяте наров сок, докато сместа стане гъста като карамел. оставяте да ври около 2 минути. добавяте розовата вода, охлаждате и после ползвате като топинг за парчета от сладкиша.

# 99
  • Мнения: 177
 Запис-за да не ви загубя.  bouquet

# 100
  • Мнения: 9 894
много хубав йордански баба гануш ядох наскоро. няма рецепта на 1 страница, а пускали ли сте, ако съм пропуснала?

# 101
  • Мнения: 171
съжалявам, че линковете към ястия в текущата тема не са точни, но трябва да е приключила темата, иначе се сменят страниците с изписването.
а за баба гануж има рецепта, но сега не ми се рови, по-бързо ми е да напиша една:
печен патладжан (около 3 средно големи патладжана)
сол и лют пипер на вкус
половин чаша сусамов тахан
2-3 скилидки чесън (или повече, според вкуса)
3 с.л. лимонов сок (от лимон, не от онези неидентифицирани жълти шишенца)
половин връзка наситнен магданоз (някои слагат и малко листа от кориандър)
2-3 с.л. зехтин

някои слагат и 2 лъжици кисело мляко (може и цедено), 1-2 печени пиперки и малко орехи - последните 3 съставки не са задължителни.

# 102
  • Мнения: 9 894
киселото мляко на мен ми допада, благодаря. Значи сусамов тахан? Аз си мислех, че е хумус.

# 103
  • Мнения: 3 804
Барак

Тесто:

1 водна чаша брашно

1 непълна чаша вода

1 лъжица масло

щипка сол

Пълнежът може да 2 вида,с месо или сирене.

Ако е с месо-месото се запържва и овкусява.

Ако е със сирене-натрошава се на ситно и се се смесва с накълцан ситно магаданоз и малко масло.

начин на приготвяне

Сложете да заври водата с маслото ,след това залейте брашното и омесете тесто.След това накъсайте малки топки и ги разточете върху набрашнена повърхност,до почти прозрачност и сложете пълнежа и сгънете с формата на правоъгълник.Пържи се в нагорещено олио.

# 104
  • Мнения: 1
Имам едно питане на което не мога да намеря от дълго време отговор и тази тема като я гледам май е последният ми шанс. Как се прави ьляб Лаваш, които се ползва за персийските Рула с кашкавал , риба тон и какво ли още не ?

Общи условия

Активация на акаунт