За снимка или за живеене?

  • 8 398
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Кое е водещото при обзавеждането на дома ви?  Красотата или практичността и уюта? Улавям се, че налитам на не особено практиични неща, просто защото са красиви.
Наскоро пък посетих един дом, за който ми бяха казали, че е страхотен, скъпо и луксозно обзаведен. Е, не бих могла да живея в такъв мрак, макар и стилен..
Та, на кое наблягате вие?

# 1
  • Мнения: 4 292
Красота, практичност и уют не са взаимоизключващи. Почти всичко в домът ми е по мой проект и е измислено така, че  да ми е по вкуса и да ми е удобно (не, че не допуснах някои грешки). Не бих купила мебел от което имам нужда, но не ме кефи и не се вписва в обстановката. И обратното - харесва ми, пък не е функционална.
Скъп и луксозен дом много хора могат да имат. Виж, стилът е нещо друго. Но пак е въпрос на вътрешно усещане и вкус. Аз не понасям мрачи помещения и не бих търсила този ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
Уют и пак уют.Исках дома ми да е нашето пристанище,къде да отдъхнем,да се повеселим,да поплачем при нужда.Определено домът ни не  е модерен,макар че само преди месеци правихме ремонт.Но е уютен и практичен за нашият си вкус.Е,имаше тук една потребителка,която постоянно пишеше,че  хората нямат вкус,че трябва да е модерно....и подобни.Не е така-всеки има собственно разбиране за собственния си дом.

# 3
  • Мнения: 2 401
Красота, практичност и уют не са взаимоизключващи.

За мен по-скоро са. Общоприетите норми за красота = студенина.  Пък красота и практичност са съвсем взаимоизключващи се. Ама това си е мое мнение, де.
Иначе ясно, че всички искаме да съчетаем всичко в едно.

# 4
  • Мнения: 1 310
Общоприетите норми за красота = студенина.  Пък красота и практичност са съвсем взаимоизключващи се. Ама това си е мое мнение, де.
И мое.  Peace
Домът ни е уютен и за нас си е красив.  Heart Eyes
Изобщо не ме интересува мнението на другите.  Crossing Arms

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Ако трябва да избирам между практична и красива мебел, ще избера първата, но все пак се оглеждам за обзавеждане, което да съчетава и двете опции. Понякога е възможно.

# 6
  • Мнения: 1 054
За нас си дома ни е най-красив /това е най-важно... мнението на другите не ме интересува/, а пък ни е и уютно, и практично.. И аз като Клото проектирах някои мебели и въпреки, че допуснах някои грешки сега си се радвам на всичко! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 677
Станая се да съчетая уют и практичност. Важно е там, където живеем да се чувстваме у дома.

# 8
  • Мнения: 122
Кое е водещото при обзавеждането на дома ви?  Красотата или практичността и уюта? Улавям се, че налитам на не особено практиични неща, просто защото са красиви.
Наскоро пък посетих един дом, за който ми бяха казали, че е страхотен, скъпо и луксозно обзаведен. Е, не бих могла да живея в такъв мрак, макар и стилен..
Та, на кое наблягате вие?

И на трите. У нас хем е красиво, хем е практично, хем и  уютно. Поне така казват гостите...и пак се връщат  Grinning

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Уюта е водещ, със съпруга ми обаче често имаме спорове за практичността. Красиво е, доколкото ни позволяват възможностите.

# 10
  • Мнения: 1 800
Кое е водещото при обзавеждането на дома ви?  Красотата или практичността и уюта? Улавям се, че налитам на не особено практиични неща, просто защото са красиви.
Наскоро пък посетих един дом, за който ми бяха казали, че е страхотен, скъпо и луксозно обзаведен. Е, не бих могла да живея в такъв мрак, макар и стилен..
Та, на кое наблягате вие?

Домът може да е красив, практи4ен и уютен, но е талант да може да постигнеш и трите.
Както и красотата е относително, нещо, което ми харесва на мен, може за друг да е грозно, но уюта определено е най-труден за постигане и не всеки го умее.

Практи4ността няма как да се знае, докато не се живее с даденият предмет. Също има неща, на които си заслужава да им се слугува. Аз имам бели дивани, пера и 4истя калъфите постоянно, но за момента това ми харесва и за нищо на света не бих  ги сменила с друг цвят. Като цяло се питвам да намеря баланса и открия мебели, които ми харесват, стават за малко дете, а уюта е нещо, над което се работи постоянно Simple Smile

Отдавна е известно, 4е скъпо и луксозно не е гаранция, нито за красота, нито за уют или практи4ност.

# 11
  • Мнения: 4 300
И двете ми бяха водещи.
Красотата е относително нещо, едно харесва на един, друго на друг.

# 12
  • Мнения: 3 453
И двете ми бяха водещи.
Красотата е относително нещо, едно харесва на един, друго на друг.
Peace

# 13
  • Мнения: 6 039
Така поднесен въпроса в темата - не, не за снимка.
Но пък не бих използвала нещо, само заради удобството му, без да е естетически издържано(като изключим чушкопека, например  Mr. Green.)
 1/2 от удоволствието при експлоатирането на една вещ е както практичността й, така и красотата й.

# 14
  • Мнения: 311
 И за снимка и за живеене, двете не се изключват.Мебелите, които избираш може да са красиви и в същото време практични. По повод чушкопека -купих си тостер за доста пари само защото ми хареса, на другият ден случайно дочух двама мъже как си говорят за приятелката на единият, която дала много пари за някакъв си тостер само защото бил еди какъв си  hahaha успокоих се че не съм сама .

Общи условия

Активация на акаунт