На каква възраст сме захранение ние - майките пишещи тук

  • 15 263
  • 421
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Здравейте мами,
Във форума битува мнението, че едно време, когато ние сме били бебета, нашите майки са ни захранвали на 40 дни. Оказва се обаче, че има изключения, такива като мен.
АЗ и сестра ми сме захранени на по шест месеца с плодово пюре, сок не ни е даван, никога в никакъв вид. На девет месеца сме била на масата. Ядящи всичко, което майка ни е наготвила. Късното ни захранване е осъществено под давлението на акушерката, която е вършела консултациите на майка ми Peace Което ме навежда на мисълта, че сокозахранването на 40 дни все пак не е било практика преди 30 - 35 години.
Ще се радвам ако се включите мили мами, за да споделите на каква възраст сте захранени, с какво и да опишете опита на нашите майки.
Искам да подчертая, че темата не е дискусия ЗА и ПРОТИВ всякакво захранване, а е информативна.
Благодаря предварително на всички споделили и се извинявам, ако има вече тема за това (аз лично не намерих)
PS. Кърмени сме близо по година и двете, пак по съвет на акушерката Peace

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 14:52 от Bebo4ka

# 1
  • Мнения: X
Аз съм захранена на 11 месеца.
Дотогава съм била само на кърма.
Но до към третата си година съм пила почти само кисело мляко,просто не съм искала друго.

# 2
  • Мнения: 920
Елена Ди с какво са те захранили?
Това по съвет на педката ли е било?

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На 23 години съм. Майка ми не помни точно, но рано-рано се е давало портокалов сок. Както и пюре от кайсия - 2 месец някъде  Peace
Кърмена съм 11 месеца  Hug

# 4
  • Мнения: X
Ами,не.
Педиатъра е препоръчвал по-рано,но аз не съм искала да опитам нищо друго,освен кърма.
Не знам с какво са ме захранили.
П.П-на 26 години съм и имам изключително здрав стомах и никакви хранителни алергии.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 072
Захранена съм на 40-ия ден със сок  Close На 33 год. съм  Peace
Нямам чревно-стомашни проблеми, но пък съм с алергия. Не твърдя разбира се, че е следствие от ранното захранване, но все пак е твърде вероятно!

# 6
  • Мнения: 920
Аз нямам никакви проблеми с алергии, сестра ми е алергична към каквото се сетя, да допълня Crazy

# 7
  • Мнения: 1 053
Аз съм захранена на 5 мес.Майка ми малко ни е кърмила с брат ми (близнаци сме).

# 8
  • Мнения: 362
Захранена съм рано-рано ConfusedНа 1 месец съм си пийвала портокалов сок.Кърмена съм около 2 години.

# 9
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Кърмена съм до 2 години - сама съм се отбила,захранена на около 7 месеца с картофено пюре,на 24 години съм и до този момент  алергия не съм проявявала към нищо, с изключително здрав стомах съм.  Peace

# 10
  • Мнения: 9 814
На 6 месеца с варен ориз. Гледана съм по препоръки на френски педиатри.

# 11
  • София
  • Мнения: 591
Ха, съвсем скоро разглеждах бебешкия си медицински картон - там назначението на 3 месеца : кърма + плодови сокове, 3 месеца и 15 дни : кърма + плодови сокове + зеленчукови пюрета. Предполагам майка ми е спазвала стриктно.

# 12
  • Мнения: 6 365
На месец със сок. Родена съм през '82.

# 13
  • Мнения: 2 305
Захранена съм на 10 месеца, тъй като майка ми се е разболяла и са я приели в болница.До тогава само на кърма.

# 14
  • Мнения: 171
рано съм захранена Wink,защото не съм искала кърма- покажат ми гърда и голям рев...на 3-4 мес Laughing
никакви алергии или стомашни проблеми...на 6 мес---туршия... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт