Естествено раждане на близнаци !!

  • 17 322
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Пиша тази тема с надеждата някоя мама, родила близнаците си по нормален начин да сподели . Моята братовчедка е бременна с близнаци , и като всяка нова мама е много притеснена от неизвестността . Та главното което ни интересува е дали при многоплодна бременност се ''практикува '' цезарово сечение , въпреки това че всичко е нормално  и  има ли възможности за вагинално раждане ????
На нея още й е рано за раждане , едва в 5 месец е , но се е срещнала с един лекар , който й заявил още сега дори и без преглед , че ще трябва да се назначи секцио , защото така се раждали близнаците .  Thinking И понеже за не съм мног съгласна с този ''аргумент '' , а и защото искам по някакъв начин да й дам кураж реших да пусна такава тема . Ако мястот й не е тук , моля модераторите да я преместят !!

# 1
  • Мнения: 1 125
 Joy Не мога да спра да се смея просто ... Ами разбира се че не е задължително секцио единствено защото са близнаци ... Ама чичко доктор си гледа интереса  ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 306
На нея още й е рано за раждане , едва в 5 месец е , но се е срещнала с един лекар , който й заявил още сега дори и без преглед , че ще трябва да се назначи секцио , защото така се раждали близнаците .  
Ами и аз не съм съгласна.Щом всичко е нормално и бебетата са в поза за нормално раждане ( с главата надолу) не виждам смисъл за секцио.Друг е въпросът че искат да си вържат гащите и да свършат по-набързо.

# 3
  • Мнения: 1 677
Аз също смятам, че ако всичко е наред, може да се родят нормално.

# 4
  • Мнения: 1 125
Между другото, първото секцио в БГ е през 1978 ако не се лъжа ... или някъде там. Та всички близнаци, родени по-рано, са си родени нормално!

# 5
  • Мнения: 35
 Joyразбира се че е възможно естествено раждане но затова си преценя лекарят предлежанието на бебетата е едно от причините и още ред други причини които могат да променят нещата но те са доста изатова ще говорите с доки За неин кураж родих моите момченца нормално преди 2 месеца Самите контракции не са по дълги защото се раждат близнаци Naughtyсамо се напъваш за 2те бебчета Моето раждане беше около 10 15 мин а болките около 2 3часа Рзбира се от самото начало всеки ме агитираше за секцио но моите мишлета се бяха наредили на опашка и си чакаха с главичките надолу Повтарям че може да има причини и за секцио зависи и от много други причини които го налагат дори и при 1бебе newsm10 Пожелавам и лека бременност илеко раждане и повече кураж и вяра

# 6
  • Мнения: 377
Да и аз имах впредвид същото , дали е ''възможно '', когато липсват всякакви усложнения и прочие . Защото на мен ми звучи несериозно диагнозата операция , заради това че бебетата са две . Тя много силно иска всичко да се нареди добре и ако има възможността да роди нормално !
А между другото fyoni , ти къде си родила и при кой лекар , ако можеш да споделиш .

# 7
  • Мнения: 35
Аз родих в УМБАЛ Св Георги в Пловдив и там много се чудеха че искам нормално раждане, но ето че стана. Родих ги в първия ден на 38г с и на петия дин ни изписаха. Ако няма причини за секцио може да се реши  на нормално, особено ако ще ги гледа сама през целия ден като мен. Все пак това си е оперативна намеса и иска възстановяване.Браво на нея за желанието повечето си мислят че така е по лесно. smile3501 Трябва и лекарят който ще я изражда да е навит за това.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 727
Аз родих нормално. Въпреки, че като отидох на предварителния преглед в болницата ме попитаха искам ли секцио. Аз казах, че ще се пробвам естествено, щом са надолу с главите и така. Никой не е настоявал да ми прави операция.

ТЕоретично, близнаците би трябвало да се раждат по-лесно, защото са по-дребнички. При естественото раждане обаче да се получи усложнение за второто бебе, тъй като излиза по-бавно и може да погълне от околоплодните води, което пък водело до инфекции - нещо такова подразбрах от докторите, при престоя ни в болницата.
Някой може да се включи да обясни по-научно му.

Честно казано обаче, ако тогава бях със сегашния акъл, изобщо нямаше да се мъча с естествено раждане. Кво му е естественото на толкова болка, не знам просто  Mr. Green

# 9
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Ха, и мен никой не ме е питал... Но аз и не се дърпах. В началото гинеколога, който ме следеше, казваше, че обикновено са по-малки близнаците и вагиналното раждане не би трябвало да е проблем. Към 7 месец започнахме да си говорим за секцио и кое би го наложило. Превантивно се наложи да влезна 45 дни преди термина в патология, заради един кьорав доктор. 20 дни преди термина вече се бях наслушала на всякакви ужасии по време на раждането от форцепси до напречно завъртане на втория близнак, след като излезне първия и най-тежкия сценарий - да родя първия нормално и после да ме режат за втория  ooooh! . Освен това вече едва издържах - не можех да лежа по гръб, защото се задушавах, ако легнах на една страна "долния" почваше да рита и да се нерви, седнала ми беше трудно заради огромния корем... И тъй като нямах никакви признаци за предстоящо раждане, бебоците бяха по три килограма, хич не ми и трябваше много да се навия за секцио.

# 10
  • Мнения: 3 376
И аз родих естествено моите близнаци и много се радвам, че имах този шанс. Всичко живо ме беше обявило за луда. Всички медицински лица се опитваха да ме убедят, че това е невъзможно. Някои дори твърдяха, че никой в България няма да се съгласи да поеме такова раждане. Други се опитваха да ме убедят, че е удобно за мен, но твърде нехайно, по отношение на децата  Close В крайна сметка родих в болница Токуда при д-р Диков, на когото съм много благодарна, че се съгласи да поеме моето раждане. Не бих казала, че ме боля особено.

# 11
  • Мнения: 377
След вашите коментари момичета се чудя дали пък това ''явление'' нормалното раждане на близнаци , не е някакво невъзможно и отричано от докторите ..... ThinkingНаправо съм потресена , честно .Незнам какво да кажа .....

# 12
  • Мнения: 3 376
Ми писи, ако братовчедка ти наистина иска да роди естествено, няма какво да се притеснява от някакви си коментари! То ако беше чак толкова рисковано, никой лекар нямаше да се навива да го поема. Риск има, защото процесът не е толкова контролируем както секциото. Естествено, трябва да са на лице благоприятни обстоятелства за нормално раждане. Впрочем, има една много хубава тема за естественото раждане на близнаци, разтърси се тук и ще попаднеш на много интересни истории как са се родили нормално близнаци.

# 13
  • Мнения: 57
Нашите принцеси се родиха секцио ,понеже Габи си беше и си остана седалищно разположена до края.И всеки път като си полежавах в болницата ( всеки месец по няколко дни) докторите ме питаха на визитация -нормално ли ще е раждането(!) Simple Smile,което си е похвално.А на  приятел на мъжа ми се родиха нормално бебетата и то без никакъв проблем,но и майката ми е казвала че не се е страхувала от раждането.И то в деветия месец и с добро тегло  Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 1 840
Тук има доста мами родили нормално  Peace Важното е майката да е убедена, че това е правилното решение за нея и да е спокойна.
И моите са родени нормално, хем бяха големички (3450 и 3050), а вторият седалищно, но раждането мина много лесно и бързо. И мен ме навиваха за секцио, но аз реших да слушам вътрешното си чувство и не съжалявам Sunglasses
Успех на братовчедка ти!

Общи условия

Активация на акаунт