На колко беше бебето ви, когато тръгнахте на работа?

  • 2 120
  • 32
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Имам предложение да започна работа Януари месец, бебето ми ще е на 6 месеца,мога да съм на плаващо работно време или на половин ден, семеен бизнес е  и не е за изпускане, но много се притеснявам да ли не е трвърде рано, не е ли много малка дъщеря ми? Отсега си предствям разни ужсани неща, и как ще пропусна например как проговаря или прохожда #Cussing out
При вас какбеше и какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако имаш кой да гледа детето - не се колебай да започнеш работа! Аз лично исках много преди 16 месец на малката, но нямаше кой да я гледа. Накрая бях издивяла в къщи. Не казвам, че после е по-лесно на двете места - в къщи и на работа, но аз го предпочитам! Няма да пропуснеш нищо, все пак нали всеки ден ще бъдеш с детето си! Успех в избора  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 367
здравей,колкото майки-толкова мнения/сьдби..само да кажа че прохождането и проговарянето са особено бавни и продължителни процеси,няма да те има по няколко часа ,не с години..та според мен за изпускане в този смисьл и дума не може да става,аз съм свидетел на майки к са си в къщи с години и не познават децата си..?е какво правите както сте заедно..
всичко добро и се опитай да чуеш себе си , а не околните в решението си..
пс.тук майчинств. е 6 седмици,аз толкова и седях в къщи,после 3 месеца баби и после ситер навън от дома ни;гледаме позитивно,спокойно,социално и нормално развиващо се дете..

# 3
  • Мнения: 6 472
Ина беше на 6 месеца, когато се върнах на работа. Сега ще се връщам февруари т.е когато Марти ще е на 5 месеца Cry Честно казано бих си останала в къщи, ако имах възможност..... Confused

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани не беше навършила и 5 месеца като се върнах на работа. Работният ми ден беше по 3 часа /от 11 до 14 часа/ и работата на таткото на смяни ни даде възможност да се комбинираме. Така изкарахме, докато я пуснахме на ясли на1 година и пет месеца. Трудно е, но човек успява да се справи....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз тръгнах тази седмица на работа, а и в университета/уча редовно/...Наехме гледачка. Първата седмица мина добре.Не мисля,че беба се чувсва зле, а и аз като се върна вечер и обръщам повече внимание. Важно е да се съчетават добре нещата. Даже успяваме да сме единствено на кърма.... Laughing

# 6
  • софия
  • Мнения: 66
Аз тръгнах на работа, когато дъщеря ми беше на 1.8 месеца. Майка ми имаше възможност да я гледа, а и аз работя на 6 часа. Не съжалявам, че си останах толкова дълго време вкъщи, защото тези мигове с малкото бебе са незабравими и не се връщат никога.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Аз тръгвам на работа от понеделник, а синът ми е на 10м. Взехме детегледачка и много се надявам всичко да е ок. От сега ми се е свило сърцето като си помисля че цял ден ще съм без него, но стоенето вкъщи също ме побърква и реших че малчо има нужда преди всичко от усмихната и доволна от себе си мама, отколкото от невротизирана, изнервена и т.н. Е, искаше ми се да съм поне на половин ден, но няма такава възможност, освен това финансово ще е безсмислено.
Желая ти успех, каквото и да решиш!

# 8
  • Мнения: 1 120
На 9 месеца.....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 960
Моят отговор го няма...Тръгнах на работа, когато бебето беше на 11 дни...Родих със секцио и ни изписаха на 10-тия ден след раждането.....Горда съм, защото все още го кърмя!
Мира

# 10
  • Мнения: 228
На работа съм от миналия вторник - 20.09. Влади е на 4,5 месеца. Работя на намален работен ден - по 6 часа. наехме бавачка. Това с намирането на бавачката е доста трудно. Не бях особено очарована от факта, че трябва да се върна на работа, но просто при парите, които се получават когато си в майчинство нямах друг изход. Оказа се, че е по-изгодно финансово да се върна на работа. Трудно ми е.. Особено сутрин когато тръгвам на работа и малкия още спинка. Притеснявам се, че ще се привърже към бавачката. Но всичките ми колежки, които родиха дечица преди мен - се върнаха на работа когато дечицата им бяха колкото малкия. четох доста литература по този въпос кога е хубаво да се започне работа и т.н. и мненията са доста потиворечиви. Важно е как ти чувстваш нещата и как ще успееш да се организираш. Желая ти успех  newsm10

Ако работиш някоя динамична работа моят съвет е да се върнеш колкото се може по-скоро. мен ме нямаше пет месеца и доста неща са се променили исега ми се налага и да наваксвам в работата. Трудничко е, но когато се върна след работа в къщи и видя как малкия ми се усмихне и просто вече нищо друго няма значение - мажен е само той и положителната енергия, с която те зарежда.
Ако там където работиш спазват кодекса на труда, то мога да ти кажа, че по кодекса до навършване на 8-месечна възраст на детето ти се полага по два часа отпуск на ден за кърмене и хранене - аз се възползвам от това си право. Ако започнеш работа - до навършване на 2 годишна възраст на детето имаш право да получаваш 50% от възнаграждението, което се заплаща ако си в майчинство - този ти доход е независим от работната ти заплата. товаса 65 лева - не са много, но и това е нещо.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
От вторник тръгвам  Cry Sad Confused, а момите ще са на 1 год. и 1 ден. ooooh!

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 841
На1г. и 1-2 седмици. Дадох я на ясла и аз на работа.

# 13
  • Мнения: 3 562
Тръгнах на работа на 8 август тази година, Ради беше на 2 год 8 м и 12 дни  Wink
Ради на ясла, аз на работа - първия месец ми беше много труден  ooooh!

От вторник тръгвам Cry Sad Confused, а момите ще са на 1 год. и 1 ден. ooooh!

Биби, малките принцеси кой ще ги гледа?

# 14
  • Мнения: 2 672
още не съм се върнала.
надявам се като свърша дипломната си работа да започна тогава някъде по тази специалност , иначе на старата работа не ми се връща

Общи условия

Активация на акаунт