На колко беше бебето ви, когато тръгнахте на работа?

  • 2 130
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 974
Имам предложение да започна работа Януари месец, бебето ми ще е на 6 месеца,мога да съм на плаващо работно време или на половин ден, семеен бизнес е  и не е за изпускане, но много се притеснявам да ли не е трвърде рано, не е ли много малка дъщеря ми? Отсега си предствям разни ужсани неща, и как ще пропусна например как проговаря или прохожда #Cussing out
При вас какбеше и какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако имаш кой да гледа детето - не се колебай да започнеш работа! Аз лично исках много преди 16 месец на малката, но нямаше кой да я гледа. Накрая бях издивяла в къщи. Не казвам, че после е по-лесно на двете места - в къщи и на работа, но аз го предпочитам! Няма да пропуснеш нищо, все пак нали всеки ден ще бъдеш с детето си! Успех в избора  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 367
здравей,колкото майки-толкова мнения/сьдби..само да кажа че прохождането и проговарянето са особено бавни и продължителни процеси,няма да те има по няколко часа ,не с години..та според мен за изпускане в този смисьл и дума не може да става,аз съм свидетел на майки к са си в къщи с години и не познават децата си..?е какво правите както сте заедно..
всичко добро и се опитай да чуеш себе си , а не околните в решението си..
пс.тук майчинств. е 6 седмици,аз толкова и седях в къщи,после 3 месеца баби и после ситер навън от дома ни;гледаме позитивно,спокойно,социално и нормално развиващо се дете..

# 3
  • Мнения: 6 472
Ина беше на 6 месеца, когато се върнах на работа. Сега ще се връщам февруари т.е когато Марти ще е на 5 месеца Cry Честно казано бих си останала в къщи, ако имах възможност..... Confused

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани не беше навършила и 5 месеца като се върнах на работа. Работният ми ден беше по 3 часа /от 11 до 14 часа/ и работата на таткото на смяни ни даде възможност да се комбинираме. Така изкарахме, докато я пуснахме на ясли на1 година и пет месеца. Трудно е, но човек успява да се справи....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз тръгнах тази седмица на работа, а и в университета/уча редовно/...Наехме гледачка. Първата седмица мина добре.Не мисля,че беба се чувсва зле, а и аз като се върна вечер и обръщам повече внимание. Важно е да се съчетават добре нещата. Даже успяваме да сме единствено на кърма.... Laughing

# 6
  • софия
  • Мнения: 66
Аз тръгнах на работа, когато дъщеря ми беше на 1.8 месеца. Майка ми имаше възможност да я гледа, а и аз работя на 6 часа. Не съжалявам, че си останах толкова дълго време вкъщи, защото тези мигове с малкото бебе са незабравими и не се връщат никога.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 935
Аз тръгвам на работа от понеделник, а синът ми е на 10м. Взехме детегледачка и много се надявам всичко да е ок. От сега ми се е свило сърцето като си помисля че цял ден ще съм без него, но стоенето вкъщи също ме побърква и реших че малчо има нужда преди всичко от усмихната и доволна от себе си мама, отколкото от невротизирана, изнервена и т.н. Е, искаше ми се да съм поне на половин ден, но няма такава възможност, освен това финансово ще е безсмислено.
Желая ти успех, каквото и да решиш!

# 8
  • Мнения: 1 120
На 9 месеца.....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 979
Моят отговор го няма...Тръгнах на работа, когато бебето беше на 11 дни...Родих със секцио и ни изписаха на 10-тия ден след раждането.....Горда съм, защото все още го кърмя!
Мира

# 10
  • Мнения: 228
На работа съм от миналия вторник - 20.09. Влади е на 4,5 месеца. Работя на намален работен ден - по 6 часа. наехме бавачка. Това с намирането на бавачката е доста трудно. Не бях особено очарована от факта, че трябва да се върна на работа, но просто при парите, които се получават когато си в майчинство нямах друг изход. Оказа се, че е по-изгодно финансово да се върна на работа. Трудно ми е.. Особено сутрин когато тръгвам на работа и малкия още спинка. Притеснявам се, че ще се привърже към бавачката. Но всичките ми колежки, които родиха дечица преди мен - се върнаха на работа когато дечицата им бяха колкото малкия. четох доста литература по този въпос кога е хубаво да се започне работа и т.н. и мненията са доста потиворечиви. Важно е как ти чувстваш нещата и как ще успееш да се организираш. Желая ти успех  newsm10

Ако работиш някоя динамична работа моят съвет е да се върнеш колкото се може по-скоро. мен ме нямаше пет месеца и доста неща са се променили исега ми се налага и да наваксвам в работата. Трудничко е, но когато се върна след работа в къщи и видя как малкия ми се усмихне и просто вече нищо друго няма значение - мажен е само той и положителната енергия, с която те зарежда.
Ако там където работиш спазват кодекса на труда, то мога да ти кажа, че по кодекса до навършване на 8-месечна възраст на детето ти се полага по два часа отпуск на ден за кърмене и хранене - аз се възползвам от това си право. Ако започнеш работа - до навършване на 2 годишна възраст на детето имаш право да получаваш 50% от възнаграждението, което се заплаща ако си в майчинство - този ти доход е независим от работната ти заплата. товаса 65 лева - не са много, но и това е нещо.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 6 555
От вторник тръгвам  Cry Sad Confused, а момите ще са на 1 год. и 1 ден. ooooh!

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 914
На1г. и 1-2 седмици. Дадох я на ясла и аз на работа.

# 13
  • Мнения: 3 562
Тръгнах на работа на 8 август тази година, Ради беше на 2 год 8 м и 12 дни  Wink
Ради на ясла, аз на работа - първия месец ми беше много труден  ooooh!

От вторник тръгвам Cry Sad Confused, а момите ще са на 1 год. и 1 ден. ooooh!

Биби, малките принцеси кой ще ги гледа?

# 14
  • Мнения: 2 672
още не съм се върнала.
надявам се като свърша дипломната си работа да започна тогава някъде по тази специалност , иначе на старата работа не ми се връща

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Зравей,сина ми беше на 7 месеца като се върнах на работа и работих до преди 5 месеца.През това време майка ми го гледаше и трябва да ти кажа,че не сам изтървала нищо.По принцип много зависи с какво работно време си.Аз бях от 16h. до 01h. и имах достатъчно време и за него.Поздрави newsm53

# 16
  • Мнения: 188
Започнах малко преди да навърши 4 месеца. Ужасно много се притеснявах в началото и доста си поплаках. Но за щастие работното ми време е плаващо и дори не се налага да ходя всеки ден и така успявам да съм доста време с Вики. Освен това съм много доволна от жената, която я гледа и малката се чувства много добре с нея. Сега изобщо не съжалявам за избора си
Моят съвет е: ак оимаш човек да гледа детето , да се възползваш от предложението - все пак няма да си на пълен работен ден

# 17
Аз бих останала колкото се може по-дълго у дома, ако има такава възможност, макар че накрая много омръзва, мисля че си струва жертвата.

# 18
  • Мнения: 3 861
Имам предложение да започна работа Януари месец, бебето ми ще е на 6 месеца,мога да съм на плаващо работно време или на половин ден, семеен бизнес е  и не е за изпускане, но много се притеснявам да ли не е трвърде рано, не е ли много малка дъщеря ми? Отсега си предствям разни ужсани неща, и как ще пропусна например как проговаря или прохожда #Cussing out
При вас какбеше и какво мислите?
Аз се върнах на работа през януари тази година и Калоян тъмо беше навършил 6 месеца. Според мен не е рано има опасност да изпуснеш неповторими моменти, но ти си прецени кое е по важно. Аз лично за себе си прецених, че по добре да ходя на работа, да нямам финансови притеснения и да мога да предложа всичко на детето си отколкото да седя у дома с мизерното майчинство и само сметки да правя. Изпуснах първата му самостоятелна стъпка, бях на работа точно тогава, но имам възможността да му купя каквото си пожелая и да наблюдавам радостта и усмивката му, когато си получи поредния подарък, а мисля, че ми остава и доста време за него и не мисля, че му липсвам.

# 19
  • Мнения: 3 116
Аз ще почна на 1 ноември. Майчето ще бъде на 4 навършени месеца. Честно казано ако нямах финансови притеснения бих останала да си я гледам до годинка, но няма как. Ще се справим някак си Simple Smile Освен това смятам да се възползвам от 2 часа на ден за кърмене. Ние сме на смесено хранене, но не бих допуснала да се откажа от кърменето заради работата Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 172
Отсега си предствям разни ужсани неща, и как ще пропусна например как проговаря или прохожда #Cussing out
При вас какбеше и какво мислите?

Тръпката е в това, когато ТИ за първи път чуеш 'гу',"мама", или видиш че детенцето ходи... А не когато ТО го направи за първи път... Поне така мисля аз.
А и за да не пропуснеш нещо, трябва нон-стоп да си с детето.... Каква е гаранцията, че ще проходи точно като е с теб на разходка, а не с баба и дядо... или пък докато ти си в банята, а таткото гледа детето през това време?

# 21
Като ми свършиха 135-те дни и се върнах на работа.  Crossing Arms
И аз като много други майки се притеснявах, че ще пропусна много важни мигове от разбитието на бебко, но се оказа не така......нали все пак сме си всеки ден заедно, независимо от служебните ми задължения...

# 22
  • Мнения: 2 807
Ами аз още не съм започнала работа  Wink

Гледам си двете ангелчета и всеки ден се радвам на успехите и развитието им.  Heart Eyes
Лично аз не мога да си представя как някой друг ще види първата им усмивка, първото гукане, първото пробило зъбче, първите направени крачки...

Това, което мога да ти пожелая е никога да не съжаляваш за избора, който ще направиш!  Hug

# 23
  • Мнения: 3 491
,аз съм свидетел на майки к са си в къщи с години и не познават децата си
  202uu  202uu  202uu

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви беше на 1г. 1м. когато тръгнах на работа. 8часа, 5 дни в седмицата. Съжалявам, че така се получи, но не мога да си позволя да загубя работата си. Тя е това което винаги съм искала да работя.
Не се притеснявай, нищо не се изпуска. Нали вечер ще сте заедно.
Само, че през деня много ми липсва. Толкова е забавна и мила...
След работа се отдавам изцяло на нея, зарязвам всичко друго за след като я преспя към 21 ч.

# 25
  • Мнения: 6 315
3 месеца и половина. Започнах да ходя на работа за 4 часа през ден. Когато бебе стана на 7,5 месеца започнах работа на ново място по цял ден Simple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз се връщам от 1-ви ноември.Детето ще е на 1,4 г .Ще бъда на 1/2 работен ден.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Работих от вкъщи и докато я гледах, но видях, че не става и се върнах в офиса, когато Дариа навърши 4 месеца. Гледаше я и още я гледа бавачка, но въпреки всичко мама си е мама.

Дариа проходи пред мен, а откакто е казала "мама" само ме преследва с "мама, мама, мама", когато съм вкъщи, въпреки че през работните дни ни се събират не повече от 3 часа на ден заедно.

Смело се връщай на работа и успех   bouquet

# 28
  • Мнения: 404
Аз започнах работа когато Деси беше на 21 месеца.  Доволна съм че бях с нея толкова време.  Когато започнах работа тъкмо и на нея и беше писнало да е вкъщи и на мен също. Успех!

# 29
  • Мнения: 844
С каката на 2 години, с малчо на 07.09.2005 г. - т. е на 6 месеца на бебчо. Много съм доволна от бавачката и с нея нямаме проблеми. Проблем е гледането на болните деца. В момента е болна каката и аз по принуда съм с нея вкъщи. При нашата схема не трябва да има болни, иначе  - лооошо. Кофти, тъкмо започнах работа и се наложи да си взема болничен. Дано ми се оправи детенцето, но обмислете преди това всичко внимателно. Иначе не мисля, че кой знае какво се пропуска, та нали вечер и през уикендите сме заедно. Естествено, нямах намерение да тръгна на работа толкова скоро, но по финанасови сътресения в семейството бях принудена. Трудно ми е и не знам дали ще се справя на толкова фронтове, но ТРЯБВА!!!!

# 30
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ами аз още не съм тръгнала, но ще започвам от 01.01.2006 и тогава Мартин ще е почти на 1 година и 5 месеца. Ще го гледа бавачка. Незнам как ще се справя, защото ще липсвам по 11 часа от къщи Sad

# 31
  • България-София
  • Мнения: 573
Моите сладури бяха на 3 месеца, когато се върнах на работа.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 440
Aз още не съм тръгнала на работа , ама Ники ще е на около година и половина. Апропо и сега бих тръгнала, но няма кой да ми го гледа. В яслата ще го вземат юни .
Вярно е , че някои моменти ти се струват неповторими , но истина е и ,  че ти става едно такова парещо под лъжичката и на 20-тото повторение   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт