Изцеждане - до кога?

  • 512
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Здравейте мами!
Педиатърката ми каза на всяко кърмене да изцеждам гърдата от която съм кърмила. Според вас това правилно ли е и до кога трябва да се прави? Защото съм чела, че ако не изцеждаш бебето само регулира лактацията и не би трябвало да с епроизвежда повече количество, от това, което той може да изяде.
Мерси много!

# 1
  • Мнения: 7 106
Много правилно си прочела. Безмисленото цедене си е само загуба на ценно време. Цеди само, ако търдите болезнено се напрягат, колкото да облегчиш или ако ще тръгваш скоро на работа и ти трябва резерв. Иначе няма сми  Wink

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Според мен няма никакъв смисъл от цедене ако бебето суче добре и видимо му стига. Аз цедях/беба нямаше сила да суче, защото се роди 2050 кг./ и такава хиперлактация си докарах, че не искам да си спомням...След като спрях всичко си дойде на мястото/до сега е само на кърма/. От една седмица пак цедя, но се върнах на работа Laughing. Успех с кърменето!

# 3
  • Мнения: 1 599
Ади е наддал от 3330 сега е 3 820 за 2 седмици, значи му стига. но аз пък съм се изцеждала до сега. Да не вземе да минамалее пък кърмата ако спра?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да ти намалее,а просто ще се регулира спрямо нуждите му и няма да има излишни количества Grinning Аз не съм цедила изобщо,а кърмя вече 10 месеца - и много други мами ще ти кажат същото Grinning
Стига да не храниш бебето на режим,а на поискване,няма никаква нужда да се цедиш - цедене е необходимо само ако усетиш пренапрежение и болка,ако трябва да оставиш мляко за бебето някой път или ако имаш проблем и запушен канал.

# 5
Здравейте мами,
Аз също кърмя и много се притеснявам за това дали да се доизцеждам или да оставям нещата така както са си само с това което изсуче детенце. Честно да си кажа мног са ми топли и напрегнати гърдите и се притеснявам да не си докарам някой мастит. Много моля някой да каже дали наистина да се цедя или да оставям детето да изсуква само количеството което му е нужно, без после да се доизстисквам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Изцеждане не е необходимо ако не са ти напрегнати гърдите. При положение, че бебето суче на поискване няма за какво да се притесняваш. Кърмата ще е достатъчна за неговите нужди. Ако гърдите са напрегнати може с душ гореща вода да ги масажираш и да ги изцедиш само толкова, че да ти олекне.

Общи условия

Активация на акаунт