Що е то противоалергичен килим?

  • 3 583
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 312
Обикаляме от дни по магазините за килими /не че в нашия град са много/ в търсене на килим подходящ за нашето алергично момиченце и никой не може да ми каже дали предлаганите килими са противоалергични  Thinking Дайте съвет какво да търся?

За това, че не бива да има вълна е ясно, но дали другите материи са от значение, дължината на косъма, повърхността отдолу или какво да гледам?

# 1
  • Мнения: 991
А към какво е алергично детето? Към прах? Мен ако питаш при алергии към прах най-добре е без килими. У нас мъжът ми е алергичен и сложихме паркет.

# 2
  • Мнения: 1 677
Ако детето е алергично - най-добре е без килим.

# 3
  • Мнения: 11 312
Струва ми се, че килим е необходим. Тя е пстоянно легнала на земята да си играе.

Но що е то ПРОТИВОАЛЕРГИЧЕН КИЛИМ?

# 4
  • Мнения: 386
Едвеа ли има еднозначен отговор,но сложих за през зимата една  памучна постелка.

# 5
  • Мнения: 2 467
И моята дъщеря е алергична към домашния прах. Съответно разкарахме килима. Само където си играе сложихме една памучна постелка 1,20м /1,80м и това е. Тя се пере/тупа лесно. Вариант ти е килим + препарат за дезинфекция и да го тупаш и пръскаш по-често.

# 6
  • Мнения: 564
А може да ползвате и от тези големите, гумени пъзели, които се редят на земята.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 7 987
Аз съм със силна алергия към домашен прах. По принцип домашен текстил (пердета, дамаски, покривала, килими, мокети), както и тапети, се препоръчват да са сведени до минимум. Ако държиш да сложиш килим, избери го да е с такива размери и форма, че да може лесно да се пере в пералнята. Прахта се набива и какъвто ще да е, пак е силен алерген.

# 8
  • Мнения: 1 732
Мисля,че в Биокарпет има хипоалергенни килими.
http://www.biokarpet.bg/bg/index.php

# 9
  • Мнения: 8 999
На етикета пише "антиалергичен" /каквото и да значи това/. Виждала съм тук-там, но тъй като не съм фен на килимите, не съм обръщала внимание къде точно. Потърси през Гугъл.

Общи условия

Активация на акаунт