И поредната тема за бебешките колички...

  • 14 312
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
InaD и ти получаваш една бонбониера merci за изчерпателния отговор.  Simple Smile
На мен също въпросната Jane Slalom Pro ми обира симпатиите, въпреки че някъде попаднах на мнения, че триколките отстъпват заради недостатъка си, че са нестабилни, ако предното колело минава по неравности.  newsm78

 Laughing пак заповядай  Hug
За стабилността и аз имах такива опасения, но изобщо не се потвърдиха. Около мен тротоарите са в ужасно състояние, но някои дупки изобщо не ги усеща количката. Ако е много неравно може би ще помогне застопоряването на предното подвижно колело  Thinking
До октомври-ноември бебо вече ще иска да се надига и да оглежда наоколо. Едва ли ще успееш да го разхождаш в легнало положение (изключвам съня), а и зимния кош вече най-вероятно ще е окъсял. Аз лично си го бих спестила.

# 16
  • Мнения: 35
Да ти кажа и аз моето мнение, също като теб преди година и половина  се чудихме, обикаляхме, питахме, пускахме теми в форуми и т.н.  При нас беше малко по лесно защото колата в която трябваше да влезе количката е Opel Tigra. Там където живеем макло липсва  път на моменти и количкта се караше доста по офроуд. Освен това всеки ден слизахме и качвахме сериозно количество стълби доста високи. Аз си  взех Jane Slalom Pro с  кош Matrix, който става за новородено, става на стол за кола(ползваме го и в момента като стол), и летен вариант доокомплектован както ни насочиха в един магазин (за което благодаря на Иван)не с зимен чувал, а с покривало което при нас свърши същата работа. Количката е много стабилна, маневрена, проходима и най- важното изключително широка и много лека за бутане, което е факт заради големите гуми( помпещи), конфортът на возене е страхотен, карали сме я дори и по пясък и сняг. Коша Matrix с покривалото в комплекта поддържа много топла на детето дори и при отрицателни температури, малкия беше на 3 месеца като го заведохме на Етъра, беше -10 градуса и много сняг, количката се справи страхотно. И като цяло триколките са по маневрени от варианта с 4 колела, който по мое мнение тряба да не е с двойни завиващи колела защото при завой едното изостава и маневрата е по трудна. Цялата дръжка е удобна особено като ядеш сладолед с лъжичка примерно и само я корогираш с лакът. А за стабилността не ми се е случвало да се наклони обасно много дори сме правили проба при каква скорост върху разбит път става нестабилна, трябва да бягаш и да завиваш рязко за да я отклониш да се наклони опасно встрани. Нашият Slalom продаваме сега, но за второ дете бих си взела пак такава количка. Това е мое мнение не карам никой да се съгласява с него, но ще се радвам ако съм помогнала по някъкъв начин:)!

# 17
  • Мнения: 8
anuka, помогна ми и то много.

Само един въпрос ще си позволя - този кош Matrix удобен ли е наистина за новородено? Тоест - има напълно легнало положение, така ли да разбирам?  Rolling Eyes Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 472
anuka  Wink

# 19
  • Мнения: 454
Мога да коментирам няколко колички, които съм ползвала. Първата ми беше Jane Slalom Pro, сега я ползва сестра ми и като родя след месец си я вземам отново. В комплект е е кош за новородено и стол за кола. Това, което най-ми хареса в лятната част е, че е широка и на детето ми е удобно, има достатъчно място за зимен чувал, одеяло и каквото още се сетиш като играчки. Количката беше скъпа, което засяха друга част от въпроса ти - за мен хубава евтина количка няма. Нагледала съм се на скърцащи и отвратително изглеждащи поне за мен дори и нови колички, които освен ако финансови обстоятелства нищо друго не би ме накарало да се спра на тях.
Втората ми количка пак е Джейн, моделът не се сещам в момента. От нея също съм много доволна, води се лятна количка, има напълно легнало положение и вози адски меко.
Третата количка, която съм ползвала е на Грако, модел нямам представа, тя е при майка ми. Гракото беше дадено от колежанка на майка ми, след като си е изгледала детето с нея. Количката беше с 4 гуми, огромен багажник, легнало положение и много лесна за бутане и управление, също като двете ми колички, които ползвах в България.

Колкото до продавачките в магазините нямам думи за тях. Хубави впечатления имам от момичетата в Премама, на останалите места са пълна скръб с изключение разбира се. На въпрос колко тежи една количка момичето я вдигна, помисли малко и ми каза: "Колко, колко да тежи - няма 10 килограма." Не вярвай много на всичко, което ти казват, защото теглото, включително и по интернет магазините често го дават само за шасито, но не включват в него и лятната част и се получава голяма разлика от по 3-4 кг.

# 20
  • Мнения: 551
anuka, помогна ми и то много.

Само един въпрос ще си позволя - този кош Matrix удобен ли е наистина за новородено? Тоест - има напълно легнало положение, така ли да разбирам?  Rolling Eyes Simple Smile

Коша Matrix е удобен  има пълно легнало положение, широк  е и в момента наистина е на много добра цена в комплект с количкатаhttp://bebeplusbg.com/index.php

# 21
  • София
  • Мнения: 44 028
Ще се опитам да ти отговоря по ред на номерата, до колкото мога безпристрасно Simple Smile

1.Кое наистина е най-важното, когато търсим първата си бебешка количка?  - важното е да задоволява  личните ти нужди и предпочитания и да е удобна за бебето.
2. Каква е разликата между това да има 3 или 4 колела - главно общият външен вид. Като цяло обаче повечето триколки са по-тежки и по-обемни(има изключения), за мен е малко неудобно като трябва да качваш тротоар, че в един момент оставаш само на предното колело и когато то е подвижно може да стане нестабилно или да запецне леко количката. По-голяма разлика има дали гумите са големи или малки, двойни или единични - главно в проходимостта и мекотата на возене.
3. дръжката да е цяла или две отделни - цяла е по-удобна за бутане с една ръка, въпреки, че има колички с 2 дръжки с механизъм за бутане с една ръка. Иначе - тези с цяла дръжка най-често са по-обемни при сгъването - сгъват се напред - на книга, а тези с две се сгъват по дължина(на чадър) и заемат по-малко място - това ако сте с кола с малък багажник и пътувате с количката си е от голямо значение.
4. защо е препоръчително седалката да може да бъде обърната по посока на движението и обратно на него - за да можеш удобно да си гледаш бебето като спи или по-късно ако то иска теб да гледа... и като има вятър да можеш да го обръщаш  с гръб към него, не да му духа в лицето. Като за мен по-добрият вариант е въртящ се кош, а не дръжка, въпреки, че аз съм ползвала количка, която нищо не й се върти, дететож изобщо не гледаше към мен и беше пре доволно, никога не съм изпитвала нужда да го въртя.
5.доколко е функционално това, че количката може да се ползва и като люлка - за мен никак....бебетата се унасят достатъчно лесно в количките...но за някои може да е удобно...знам ли...
6. кой механизъм за сгъване е най-удобен - еднакво удобни са Simple Smile както писах, единствено зависи колко място имаш за количката, дали ти трябва да е по-компактна или ти е все едно, колко ще заеме....
7. кошът за новородено дете реално колко време е използваем 3-6 месеца - според  характера на детето. Аз лично не съм ползвала изобщо. За мен е напълно ненужен. За сенникът - те всички са с такъв...нужен е да Simple Smile за сянка, за завет, ако се наложи да сложиш дъждобран или комарник...Покривалото за крака ти е нужно в студените месеци, докато детето е мъничко, комарник - може със, може и без , дъждобранче - задължително, това за проветряването на гръбчето - не знам, може би ще е полезно лятото да  не се спарва детето.
8. съответно летният кош колко и какви позиции трябва да има на регулиране, фатално ли е ако няма чувалче за крака, колани, сенник, дъждобран и т.н... хубаво е да има поне 3 позиции, но за по-голямо дете и по-малко може....за покривалото - ако детето ще е в тозди кош в студеното време и на около или над година - може спокойно без него, колани няма как да няма - всички имат, зъдолжително детето се връзва, сенник също всички колички имат, колкото по-дълбок и голям - по-добре, дъждобран - докато ползваш количката трябва да имаш, освен ако не живееш в държава без вятър, дъжд и сняг Wink
9. Доколко високата цена отговаря на качеството?  - доста Simple Smile

Няколко съвета - ако ще  дигаш количката по стълби - гледай да си вземеш по-лека. Ако ще ползваш асансьор - мери преди да купиш дали ще се побере количката в него на дължина и ширина.
За мен лично е важно количката - летният кош, да има позиции на облегалката, а не самият кош целият да пада, а детето да спи  сгънато, с вирнати крака....
Аз съм сменила 4 колички Simple Smile - първата ми я подариха, беше ужаснто неудобна...  взех си втора - доста бях доволна, докато не сменихме жилището и се наложи да я  вдигам  по стълби - 2 полуетажа...е смених я с лятна лека и малка...която за жалост за една година употреба разбих и си купих почти същата нова. За мен нито една от смените не е била глезотия...
Таткото няма проблем...аз му казвам колко струва предварително избраното нещо от мен, така че е подготвен, аз самата никак не се изхвърлям като цени Simple Smile Не съм го потрисала....


От посочените бих взела инглезината - http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=215&p … 010%E3&lang=1 по-точно обаче този моздел на мен ми е на сърцето Simple Smile но и посочената от теб е хубава.

http://www.youtube.com/watch?v=pFZksj5mpvA&feature=player_embedded и клипче - представяне на количката.

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 10:34 от Angel_Dust

# 22
  • София
  • Мнения: 6 246
... сенник също всички колички имат, колкото по-дълбок и голям - по-добре
именно! и ако пада напред до борда просто супер! Wink удобно е, особено като задуха вятър или внезапно завали дъжд, а дъждобранът останал в колата...

# 23
  • Мнения: 8
На Рошко искам специално да му поискам една усмивка да ми прати, за да съм спокойна.  Simple Smile Мисля че не е нужно да продължаваме на тема - Кой какво е искал да каже, струва ми се, че се разбрахме в крайна сметка.  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 028
Inglesina Classic , Да, количката е много, много красива, но ако има дама, която си я е купила бих се изненадала искрено.  Simple Smile

аз съм виждала в парка мама с такава...купуват си ги хората Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8
На delight и на Angel_Dust: специални благодарности за насоките, които ми дадохте.   bouquet

# 26
  • Мнения: 8
Да, аз също бих си взела на драго сърце въпросната количка, толкова е кукленска и изящна, въпросът е, че е задължително да имаш и друга. За основна количка просто не става. Като махна "коша"... какво ще правя с останалата част, как ще го напъхам в колата...  Simple Smile Просто за бг сивотата ми е малко странна.  Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 472
На Рошко искам специално да му поискам една усмивка да ми прати, за да съм спокойна.  Simple Smile Мисля че не е нужно да продължаваме на тема - Кой какво е искал да каже, струва ми се, че се разбрахме в крайна сметка.  Simple Smile



Оооо усмивката я имаш веднага  Grinning Wink
Просто понякога ми става обидно когато клиентите подхождат предубедено към консултантите.
Повярвайте и на нас не ни е лесно, като имате предвид, че всеки клиент е различен, че бушуват хормони в повечето клиенти и т.н., но се стараем и се надяваме, че успяваме да помогнем (освен да си продадем стоката).

# 28
  • София
  • Мнения: 44 028
ами...не знам, предполагам просто за пътувания си имаш малка, компактна количка просто....
аз лично не бих я купила при никакви обстоятелства Simple Smile

# 29
  • Мнения: 12
Снощи писах от профила на приателката ми,ANUKA, пак съм аз, Matrix коша го ползваме в момента дори и днес е в колата, до края на месеца ще го сменя вече ни утесня, но Крис е на година и пет месеца,12кг. Коша има за регулация на коланите и като ги отпуснеш повечко няма проблем. Малкия го слагам дори с якето вътре.

Общи условия

Активация на акаунт