Смяна адресна регистрация?

  • 80 899
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 767
Много благодаря, изключително много ми помогна!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 76
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Хриси, купуваш си  бланки за смяна на адресна регистрация - 2 броя (едното е за теб, а другото е за детето) за промяна на постоянен адрес и 2 броя-пак за теб и детето  за промяна на настоящ адрес. Попълваш ги внимателно, като новия адрес го описваш подробно-с блок, вход, етаж и апратманет (ако нещо от това липсва после в РПУ-то се заяждат). Взимаш си нотариалния акт на апартамента (нали вътре е твойто име-иначе аз по-нагоре съм описала тъпотиите им, ако напр. е само името на съпруга)  и попълнените декрарации и отиваш в общината, към която се води Манастирските ливади (в община Лозенец не отиваш, те си ги взимат нещата после по служебен път). Казваш, че сменяш твоя и на детето адрес, подаваш им декларациите и нот. акт-те трябва да ти върнат от декларациите, които са трипластови един екзампляр (мисля че беше жълт и а, че се сетих-когато ги попълваш-натискай по-силно, точно защото са трипластови  и може да не се вижда на последния екзампляр написаното), плащаш някаква такса-те ще ти я кажат-мисля около 10на лева ще бъде при теб и това е в общината. Бащата на детето не е нужен за смяна на адреса на детето. После си пазиш твоя жълт екземпляр за промяна на постоянния адрес (на настоящия няма да ти трябва) и като отиваш в РПУ да си сменяш личната карта го представяш и него, а в документа, който ти дават от самото РПУ, където доста неща са попълнение-като име, егн, адрес и т.н., тъй като там е написан стария ти адрес-има опция срещу него да отбележиш -НЕ вярно и на празното място си попълваш новия адрес. Това е.
Надявам се, че обясних достатъчно подробно, а, хи-хи Joy

Подчертаното е абсолютно невярно!! Naughty 1. За детето се попълва само бланка за постоянен адрес,то фигурира в адресната карта(бланката за настоящ адрес) на майката.2.Постояният адрес,на детето е волеизявление на двамата родители и като такъва се подписва от двамата,единственият начин служителката да се увери в това е двамата да се подпишат пред нея (друг е въпросът колко и къде се спазва), но ЗГР е такъв. Peace                       

# 77
  • Мнения: 767
Усмивка08, благодаря за пояснението  Heart Eyes Това означава ли че и мъжът ми трябва да присъства при подаването или може само да го занеса подписано от него?

# 78
  • Мнения: 453
Имам питане /интересува ме конкретно за гр. Варна, ако има значение това/:
Майка мки е чела в някакъв вестник, че всички, които са си променяли адресната регистрация в периода Септември 2010 - Януари 2011, трябва да предоставят в срок от два месеца Нот.Акт или Договор за Наем в общината, в противен случай им се връща старият адрес....  ooooh! ShockedМоля, ако някой работи в общината да внесе яснота дали наистина е така... Питам, тъй като проетох, а и чух много хора да коментират, че или не им поглеждат НА в Общината или само го надникват, без да искат копие - и в такъв случай как могат да ми докажат носила ли съм аз НА или не съм...
Благодаря предварително на отзовалите се на питането ми.  bouquet
П.П.: Как ще ми върнат стария адрес, след като вече имам издадена и лична карта с новия адрес ?

# 79
  • Мнения: 1
Към авторката - темата ти съвсем се измести! Не ти трябва регистрация и толкоз  Peace Казвам ти го от личен опит. Раждах в София, а в личната карта се водех във Видин! Моя приятелка от провинцията си роди в Шейново и двата пъти без проблем

Проблема не е в това дали ще може да роди.
Аз вчера излязох от Шейново (не съм раждала, по други причини) и ми взеха 300 лв , а не 15 лв както
би трябвало на един здравно осигурен пациент, защото не съм била регистрирана в София
и ми казаха, че ако не разполагам с тия пари да си ходя.

# 80
  • Мнения: 1
Аз съм чужденец и си имам постоянно пребиваване в България,регистрирана съм в Банско, и сега получих бг гражданство,в министерството когато взимах указа ми казаха да отида след 10 раб. дни в община Банско(пращат някакво уведомително писмо!!!) и там да си правя лична ката и паспорт.НО..вече си живея в София,макар че съм регистрирана на друго място и искам да се сменя постояното местоживеене и да си направя вг личната карта и паспорт в София.На което в общината в софия ми казват че първо трябва да се отпиша от Банско и след това да се регистрирам в софия.Обадих се в община Банско,там ми казват че не трябва да се отписвам,а директо си отивам в община красна поляна и се сменям адресната регистрация!А какво ще стане с това уведомително писмо кадето го пратиха в Банско от министерството??объркана съм!никой не може точно да ми каже какво да правя!ако някой знае нещо....ще съм много благодарна!!:)

# 81
  • Мнения: 2 728
Трябва да си сменя адресната регистрация от една община в София в друга. И понеже намерих тази тема ще питам тук как става това? Трябва ли да отида да се отпиша от едната  и после да се впиша в другата или направо се отива там където искаш да ти се води адресната регистрация?
И нещо друго не живея в собствен апартамента а в този на мйка ми НА аз мога ли да го занеса или трябва тя да присъства?

# 82
  • София
  • Мнения: 16 023
dete2, двете с мама отивате в общината, в която трябва да се регистрираш. Носите оригиналния нотар. акт и преснимано копие. На копието напречно, през текста пишете с черен маркер "да послужи за адр. регистр. на Пенка". Служителките ви дават бланки за попълване, сравняват оригинала и копието и сте готови. Копието на нотар. акт го задържат. После с жълтата бланка от общината отиваш в МВР на новия адрес и сменяш личната карта. Ако имаш шоф. книжка - и нея сменяш.

# 83
  • София
  • Мнения: 184
dete2, двете с мама отивате в общината, в която трябва да се регистрираш. Носите оригиналния нотар. акт и преснимано копие. На копието напречно, през текста пишете с черен маркер "да послужи за адр. регистр. на Пенка". Служителките ви дават бланки за попълване, сравняват оригинала и копието и сте готови. Копието на нотар. акт го задържат. После с жълтата бланка от общината отиваш в МВР на новия адрес и сменяш личната карта. Ако имаш шоф. книжка - и нея сменяш.


Напълно съгласна, ако искаш да си смениш постоянния адрес!Но ако искаш да смениш само настоящия няма нужда да сменяш лична карта!Пазиш си жълтото копие!

# 84
  • София
  • Мнения: 16 023
Estirka, може - не споря. Когато регистрирах човек у нас по същото време му изтичаше и личната карта. Та извади нова с регистрация на моя адрес с мое съгласие. В общината ме предупредиха, че ако в един момент с регистрирания се разделим аз сама не мога да го отпиша от имота си. ще си се води там, докато той реши да се регистриа на друго място. Имайте го предвид при квартиранти, ако се наложи.

# 85
  • Мнения: 2 728
Смених само настоящия адрес, но не ми дадоха никакво жълто копие а напечата лист пише ''настоящ адрес'', имената и адреса, печат и това е

# 86
  • София
  • Мнения: 184
Смених само настоящия адрес, но не ми дадоха никакво жълто копие а напечата лист пише ''настоящ адрес'', имената и адреса, печат и това е

Поздравления!
Възможно е да има промяна!
  bouquet Успех!

# 87
  • Мнения: 8
Здравейте,

Реших да не отварям нова тема, затова пиша тук. Ще подавам документи за обезщетение за безработица в БТ. Живея в София - Дианабад, но адресът ми по ЛК е в Бургас. Бихте ли ми дали информация откъде мога да си изкарам удостоверение за настоящ адрес и какво включва процедурата?

Предварително благодаря на отзовалите се!

По-здрави!


ПП: Живея под наем. Четох из нета, че в такъв случай се изисква договор за наем и още нещо си нотариално заверено.... На друго място пък пишеше, че не са необходими...

# 88
  • Мнения: 2 728
Удостоверението за настоящ адрес от общината, вие май сте студентска. Там трябва да си смениш настоящият адрес. А вече какви документи ще са нужни при положение, че си под наем не знам, провери в общината

# 89
  • Мнения: 1 746
знаете ли дали тази услуга сега е достъпна онлайн?

Общи условия

Активация на акаунт