Смяна адресна регистрация?

  • 80 846
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте Simple Smile Днес разбрах, че когато отивам да раждам, в болницата могат да ми направят проблем, че нямам адресна регистрация в София, живея тук, но съм от Плевен. Явно ще трябва да сменям личната карта. Живея в Банишора, тъй че ако някой знае моля да ми каже къде трябва да отида и евентуално какви документи ще ми искат. Мерсииии  Hug

# 1
  • Мнения: 577
По спомен преди 2 години майка ми сменя адресна и лична карта.  От Плевен в София
Първо в Общината на бул. Мария Луиза да се регистрираш (чакане месец дано се е променило) трябвало да те отпишат от Плевен за да те регистрират в София.
Районното е до хотел Принцес  - с готовата адресна регистрация+снимка+акт за раждане копие(носи оригинала са сверка) попълваш Удостоверението и чакаш.

# 2
  • Мнения: 4 841
По спомен преди 2 години майка ми сменя адресна и лична карта.  От Плевен в София
Първо в Общината на бул. Мария Луиза да се регистрираш (чакане месец дано се е променило) трябвало да те отпишат от Плевен за да те регистрират в София.
Районното е до хотел Принцес  - с готовата адресна регистрация+снимка+акт за раждане копие(носи оригинала са сверка) попълваш Удостоверението и чакаш.

Абсурд! Никога не се е чакало МЕСЕЦ за промяна на адресна регистрация!!! Цялата процедура отнема не повече от половин час. Десет минути е подаването на бланката за постоянен адрес; двайсет минути е подаването на заявлението за нова лична карта.
Казвам го съвсем отговорно, като човек който си е сменял адресните регистрации (респ. личните карти) над десет пъти!

# 3
  • Мнения: 466
Защо трябва да си с адресна регистрация в София ? Аз преди три години раждах в Сливен , сега пак искам да родя там , гинеколожката , която ме изражда тогава и която ще ме изражда сега не ми е казала ,че трябва да съм със Сливенка регистрация / Аз съм със Софийска /

# 4
  • Мнения: 577
Аз също сменях 3пъти. много бързо и нормално.

Преди 2 години имахме този проблем с Община Сердика  - Банишора. Майка ми чака месец.
А на сестра ми в районното на същата община я накараха да си смени нова лична карта защото апартамент не може да има индекс след числото пример 11Б. А  преди 3 месеца тяхна колежка и беше приела и издала личната карта. Отивайки да си прави Паспорта установяват че не може да има индекса и я карат да сменя всички документи.

# 5
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Смяната на настоящ адрес /както е известнен на народа като "адресна регистрация"/ става бързо. Подаваш заявлението до общината и готово.  Настоящият адрес не се отразява в документите за самоличност и не води до тяхната смяна. Промяната на постоянен адрес вече, е по-бавна. Пак се подава завление, но прехвърлянето на досието ти от твоя роден град може да отнеме време. Зависи чиновниците колко пъргави ще са.

# 6
  • Мнения: 59
Точно така Peace
настоящ и постоянен са две различни неща.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Това са пълни глупости. Аз съм с адресна регистрация в Бургас, а раждах в Сливен. Никой не ме е питал от къде съм.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
НЕ ТИ ТРЯБВА АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ, КЪДЕТО И ДА РЕШИШ ДА РАЖДАШ!
Не подвеждайте момичето с отговори къде и как може да се регистрира!

# 9
  • Мнения: 241
Можеш да раждаш в който град искаш и без адресна регистрация в този град.ЛК трябва заради ЕГН-то.

# 10
  • Мнения: 96
Раждах в София и никой не ми е искал да си сменям адресната регистрация .

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Когато аз раждах, адреса в личната ми карта не беше в София. Е, направиха ми проблем.Но настоящия ми, временен беше тук. И с документа за временна адресна регистрация нямаше проблеми.  Peace

# 12
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Смяната на настоящ адрес /както е известнен на народа като "адресна регистрация"/ става бързо. Подаваш заявлението до общината и готово.  Настоящият адрес не се отразява в документите за самоличност и не води до тяхната смяна. Промяната на постоянен адрес вече, е по-бавна. Пак се подава завление, но прехвърлянето на досието ти от твоя роден град може да отнеме време. Зависи чиновниците колко пъргави ще са.

Абсолютно невярно,ама много невярно.....Документи не се прехвърлят,от град в град(става само в рамките на Столична община,но пак не забавя процеса,това е вътрешна работа).При смяна на постоянен  адрес на базата на представени документи (Удостоверение за раждане и евентуално Акт за брак)  се съставя ЛРК. След това с жълтата бланка в районното МВР.За настоящ адрес не се изискват никакви документи(с изключение на лична карта) и процедурата трае 5 мин.

П.П.Детето взима постоянният адрес на майката.

# 13
  • Мнения: 211
За смяна на постоянен адрес:
 -адресна карта(от книжарниците)
 -нотариален акт на жилището,ако е твое(копие)
 -акт за раждане
 -лична карта
Става веднага.
Дават ти удостоверение,с което отиваш в районното,за смяна на лична карта.

# 14
  • Мнения: 4 841
За смяна на постоянен адрес:
 -нотариален акт на жилището,ако е твое(копие)

Няма такова неща. Не веднъж е ставало въпрос за това. Ако някой някъде иска нотариален акт, да знаете, че това е НЕЗАКОННО. Също така нямат право да ви искат и договор за наем или какъвто и да е друг документ в тази връзка. И продължавам да твърдя, че процедурата отнема не повече от половин час.

Колкото до раждането - вместо да се притеснява, защо авторката просто не отиде в болницата, в която смята да ражда, и да проучи нещата от "първа ръка", а не от казано и дочуто оттук-оттам?

Общи условия

Активация на акаунт