Kаква риба е най- подходяща за бебето

  • 5 002
  • 8
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бебко вече е на годинка и мисля да включвам рибата, но незнам какъв вид риба да му сготвя....

Ето какво знам и ужасно се чудя....


Знам, че в риба тон и акулите се съдържат високи нива живак....четох го в американски сайт...така че не се препоръчват
В по- малките риби има по-малко химикали,  докато съдържанието им в риби,  които се хранят с други риби(речна пъстърва и сьомга) е по- голямо;  в дънните риби има повече отровни вещества( морска котка, калкан), отколкото в рибите, които се хранят от повърхностните слоеве на водата( планинска пъстърва и костур)....Тлъстите риби не са за предпочитане, защото вредните химикали се съсредоточават в мазнините, но те пък са богати на омега 3 мастни киселини, полезни за развитието на мозъка....Пъстървата, сьомгата, морската котка и шаранът имат повече мазнини...и отпадат....от колкото северната юука, младата юука, жълтият костур и бялата риба....
Бялата риба пък имала много високо съдържание на фосфор, което не било добро за мозъка, но е добро за храносмилането.....

Дотук остават речната пъстърва и костура....

Изобщо има ли някой рибар, който да ги разбира тези неща, защото тази информация ми е от разни американски сайтове, пък състоянието на рибите в България сигурно не е толкова зле.....

И изобщо морска, океанска или речна риба да избера и от какво да се ръководя в избора си....Благодаря предварително

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На Деси и давах риба тон, но тя нещо не я хареса и затова не я насилвам, но едно съседче умира за такава риба и досега не е имало проблеми. Мисля, че не бива чак толкова да се задълбаваш в нещата, защото то и въздуха, който дишаме не е чист, но продължаваме да си го дишаме.  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 251
Аз също захраних моите деца с риба тон и мерлуза , умират за риба и двамата. Помолих един познат да ми донесе от Турция камбала и треска , че тук не съм срещала по магазините. Донесе ми пакетирано филе от камбала - замръзено , много го харесаха и двамата. Като съвет е :по-добре отбягвай мазните риби,тези които са с по-тъмно месо .

# 3
  • Мнения: 4 244
В рецептурника на Хипп, Нестле и други фирми за бебешки пюрета се почва с сьомга
Ако ви е много скъпа - с пъстърва
Това са най меките на вкус и лесно смилаеми риби

# 4
  • Мнения: 5 183
В рецептурника на Хипп, Нестле и други фирми за бебешки пюрета се почва с сьомга
Това са най меките на вкус и лесно смилаеми риби
Моя син обожава сьомга. По принцип той си оби4а риба, де. Риба тон също яде, дори от консерва.
Наскоро про4етох следната рецепта за рибен пастет в едно детско местно списание: риба тон от консерва, авокадо, лимонов сок и сол. Нама4ках му ги с вилица и намазах на филия.
Друг вариант /не помня къде го 4етох ...дали не е било някъде във форума.../: риба тон или сьомга от консерва, нахут /консерва или сварен и отцеден/, сол, може подправки на вкус. Пасира се.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 763
Да си призная аз май почнах с някакви филета (сьомга най-вероятно), след това правех и скумрия. Сега Дияна си похапва всякаква риба и много обича. Само бялата риба й идва малко сухичка, яде и мрънка Simple Smile

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
When you're pregnant or planning to get pregnant, you shouldn't eat shark, swordfish or marlin. You should also limit the amount of tuna you eat to no more than two tuna steaks (weighing about 140g when cooked, or 170g raw) or four medium-size cans of tuna a week (with a drained weight of about 140g per can).

This is because these fish contain more mercury than other types of fish. The amount of mercury we get from food isn't harmful for most people, but if you take in high levels of mercury when you're pregnant this could affect your baby's developing nervous system. When you're breastfeeding you don't need to avoid shark, swordfish or marlin, or limit the amount of tinned tuna you eat.


Значи месото от акула, риба меч и риба тон съдържа много живак и може да увреди нервната система......

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето какво пише за мазните риби:

Oily fish, such as salmon, trout, mackerel, herring, eel and whitebait, can contain pollutants called dioxins and PCBs (polychlorinated biphenyls). These can build up in our bodies over a long period of time.


# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето сайта, много е интересен и има за всякакво хранене, на бебета, деца, тийнейджъри и т.н......
http://www.eatwell.gov.uk/


А за рибите от тук:
http://www.eatwell.gov.uk/asksam/healthydiet/fiasandshellfishq/#A218451

Общи условия

Активация на акаунт