Сняг се сипе на парцали, ОКТОМВРИйските мами ,4е са бременни са разбрали

  • 22 543
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 65
огнена стихия,стискаме палци чакането да си даде своят резултат Simple Smile И скоро и ти да се запишеш тук при нас  Whistling Peace
Благодаря на всички за топлото посрещане.  bouquet

# 31
  • Мнения: 27
Здравейте бъдещи мами на октомврийски човечета!

Аз също съм от октомврийки 2009 .Желая на всички ви успешна , лека и безпроблемна бременност и  най - прекрасният подарък през октомври 2010  bouquet

# 32
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте момичета
аз си следя септемврийската темичка,но желанието ми и предчувствието ми е ,че моето бебе ще дойде на 01.10.2010
аз съм родена на 01.12.1983 и мн бих искала и бебенцето да е на 1-во число.
изчисленията ми са в края на септември.
е ще следя и вас разбира се Simple Smile
лек ден и дано сме многоооооооо
п.с това ми е 1 бременност, стана на 2-я опит,планувано.Предчувствие -момиченце.

# 33
  • Мнения: 270
Вмъквам се лекичко  в тази тема с огромната надежда, че ще  си остана в нея до октомври 2010 година!  Praynig

Току-що видях положителен тест за бременност. Имах много проблеми и се бях отчаяла, че ще забременея скоро, но се случи. 

По мои изчисления терминът ми е около  Crazy 2-7 октомври 2010 година. Имам нередовен цикъл и затова не съм съвсем сигурна.  След няколко дни ще отида на преглед и тогава ще напиша моята дата.  Heart Eyes


Чакам ви октомврийски мами!!!    Нямам търпение да се "запознаем" Hug


# 34
  • Мнения: 65
Здравей,Зеленоочка Hug И аз стискам палци всичко да е наред с теб,дано всички се закрепим здраво в темичката и си останем тук чак до края,а и след това Simple Smile   bouquetЧакаме резултата ти от лекаря с огромни надежди.  bouquet

# 35
  • Мнения: 15
Здравейте. И аз се престашавам да се запиша в темата. На 21 януари видях две чертички след три дни закъснение и още ми е малко странно. Като че ли не мога да го повярвам. Мисля да отида на лекар в началото на другата седмица. Честно казано, малко съм се паникьосала. Мисля само какво да ям и ме е страх да не си направя нещо. Имам доста апетит. Сутрин ми се гади, но определено все още не мога да повярвам. Чакам лекарят да потвърди, за да съм сигурна и да се зарадвам истински.
Успех на всички и се надявам скоро тук да се напълни с октомврийски мами Simple Smile.

# 36
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
stellty, хапвай колкото ти душа иска в момента и ти и бебо имате нужда от калории!
Момичета стискаме палци за вас Simple Smile само бъдете спокойни и всичко ще се нареди!  Hug


# 37
  • Мнения: 15
Благодаря, usmifchica. Определено си хапвам Simple Smile Мен ме притеснявам нещо друго. Това ми е първа бременност и тъй като при нас стана много бързо. Докато решим да имаме бебче, и то стана. Не съм вземала фолиева киселина, а чета че е много важна. Да бързам ли да купувам или като отида на лекар, той ще ми изпише?
 newsm78

# 38
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Извинявам се, че се вмъквам така, но stellty, мила, честито и лека бременност, но тичай до аптеката.  Hug

# 39
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
И при нас беше така - както говорихме и след 3 седмици бях бременна Simple Smile
Тичай бързо и пий всеки ден - много е важна!
Другото, за което трябва да проверят всички бъдещи мами - евентуално, ако са с анемия - каква е тя.
Желязодефицитна, при която има недостиг на желязо и се приема желязо или Таласамия, която е свързана с червените кръвни телца и при която се приема фолиева киселина, но не и желязо (то не се обработва и се натрупва в черния дроб). Аз цял живот мислех, че съм с желязодефицитна и чак в 8м. разбрах, че съм си товарила излишно с желязо. При нужда - изследванията за вида на анемията се правят само в Хематологията в Дървеница (намира се до Онкологията) не се поемат от здравната каса и струват 60 лв! И друго важно за бебчетата - ако майката е с таласамия минор - задължително таткото да се изследва за анемия, защото ако и 2-мата родители са с таласамия може да стане опасно за бебко.
Не искам да изплаша някой - аз 25 години живеех с мисълта, че анемията е нещо несериозно, а  в края на бременността си гризях ноктите да не съм направила нещо на бебко!  Hug

# 40
  • Мнения: 65
Stellty ,добре дошла   bouquet Само спокойствие и оптимизъм,пийвай си фолиевата киселина и хапвай колкото ти душа иска,но да гледаме само полезна храна  WinkАз съм на лекар сега в пеък и направо нямам търпение да разбера дали всичко е наред Simple Smile Много целувки и лек ден!  bouquet

# 41
  • Мнения: 270
Добър ден момичета!  Hug

Днес съм много щастлива, бях на лекар и се видя малката точка в матката. Отговаря на 5 г.с. и на 3 реална (от зачеването). След 2 седмици ме викат за пулс и разни други изследвания.


Nad1_Nad!, стискам палци за прегледа в петък и да пишеш как е минал!  Flutter  Ти си много търпелива, браво!

Stellty, добре дошла мила, в нашият скромен (засега) колектив! И аз още не мога да осъзная, че съм бременна, много е странно усещането сега. Аз видях теста след теб (на 24 януари), но днес бях на преглед, защото много се притеснявах да не е извънматочна. Взимай фолиева киселина и чакам да пишеш след прегледа!  Grinning

usmifchica, много благодаря за полезната информация! Аз съм си малко анемична на вид, но не съм се изследвала досега. Ще имам предвид думите ти.  Wink

# 42
  • Мнения: 15
Здравейтее! Зеленоочка, много се радвам за хубавите новини. Надявам се, скоро с Nad1_Nad1 да се похвалим със същото. Благодаря на всички за съвета. Веднага изтичах до близката аптека и си купих фолиева киселина. Относно здравословното хранене, мога да ви кажа, че никога през живота си не съм внимавала толкова какво ям, колкото тия няколко дни.
целувки и до скоро!

# 43
  • Мнения: 65
Зеленоочка Hug,много се радвам за теб.Ох,как се развълнувах само Simple Smile   bouquetЛека и безпроблемна бременност  Praynig
Момичета,някоя от вас да има болки,аз изпитвам нещо като придърпване цял ден,отделно доста болезнен кръст Sad Дано не е нещо лошо,едвам ще издържа до петък.

# 44
  • Мнения: 15
Аз усещам понякога нещо, което не мога да го опиша точно като болка. Но определено си усещам корема в частта около ячниците и матката. МИсля си и се надявам да е нормално. Относно кръста, със сигурност четох някъде, че е нормално при ранна бременност да имаш болки ниско долу в кръста. Мен от време на време ме боли, но не силно. Знам, че никак не е лесно да запазиш спокойствие, но наистина се придържам към идеята за позитивните мисли.  Simple Smile Стискам палци за петък и вярвам, че всичко ще е наред. Аз реших да отида другата седмица и не знам как ще издържа дотогава, но искам със сигурност да се види, ако има нещо и нали навсякъде препоръчват седмица или десет дни след закъснението.
Относно първите симптоми, какво чувствате вие? Вечер като се прибера от работа, съм адски изтощена. Не че друг път не съм била изморена, но сега съм готова да заспя в осем. Отделно този глад .. Не знам как ще му смогна. Какво друго ... Гади ми се от времена време и непрекъснато се уригвам ..  Embarassed
Момичета, надявам се всичко да минава добре. Дано имате лека и безпроблемна бременност. ... и ... дано съвсем скоро увеличим списъка си на мами октомврийки.

Общи условия

Активация на акаунт