Верни ли са тестовете за СПИН при бременни?

  • 4 810
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте, мами, попаднах на някакви апокрифни информация в интернет за това, че т.нар. тестове за СПИН (те всъщност са за ЧИВ/HIV) не бива да се правят от бременни, защото самата бременност може да доведе до образуване на антитела в организма, които да дадат положителен резултат на теста.

Чували/чели/попадали ли сте на подобни информации. Дайте мнение.

# 1
  • Мнения: 1 095
И аз бях чела нещо такова.Мисля че авторката е руска учена. Беше написано,че и при други заболявания има опасност теста да излезе положителен. В общи линии, тезата, която тя защитава е , че такова животно като вируса на СПИН няма. По-точно казано СПИН не е вирус.
Много ме е яд, че не съм си запазила линковете.Ако някой попадне на тези статии, моля да даде линк.
Лично аз си мисля,че СПИН е биологично оръжие, но разбира се нямам никакви доказателства.

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И аз бях чела нещо такова.Мисля че авторката е руска учена. Беше написано,че и при други заболявания има опасност теста да излезе положителен. В общи линии, тезата, която тя защитава е , че такова животно като вируса на СПИН няма. По-точно казано СПИН не е вирус.
Много ме е яд, че не съм си запазила линковете.Ако някой попадне на тези статии, моля да даде линк.
Лично аз си мисля,че СПИН е биологично оръжие, но разбира се нямам никакви доказателства.

 HIV е вируса, който след известен латентен период (1 - 2 години) причинява Синдрома на имунната недостатъчност, наречен СПИН.

# 3
  • Мнения: 1 095
И аз бях чела нещо такова.Мисля че авторката е руска учена. Беше написано,че и при други заболявания има опасност теста да излезе положителен. В общи линии, тезата, която тя защитава е , че такова животно като вируса на СПИН няма. По-точно казано СПИН не е вирус.
Много ме е яд, че не съм си запазила линковете.Ако някой попадне на тези статии, моля да даде линк.
Лично аз си мисля,че СПИН е биологично оръжие, но разбира се нямам никакви доказателства.

 HIV е вируса, който след известен латентен период (1 - 2 години) причинява Синдрома на имунната недостатъчност, наречен СПИН.

Да, не съм се изразила правилно. Имах предвид HIV. И все пак смятам, че има нещо вярно в тезата на рускинята, разбира се,аз  не съм учен, нито доктор, просто ми се връзва. Искат да се отърват от бедните народи в Африка, от гейовете ,наркоманите или най-общо казано от "измета на света" според тях.

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А някой знае ли за случай на излекуван HIV позитивен?

# 5
  • Мнения: 1 095
А някой знае ли за случай на излекуван HIV позитивен?

 Аз не знам за такъв случай.
А хомеопатията може ли да помогне?

# 6
  • Мнения: 558
А някой знае ли за случай на излекуван HIV позитивен?

 Аз не знам за такъв случай.

аз съм чела в един швейцарски форум за жена в швейцария-  "излекувала" се е без лечение... през 90г или малко по-рано; то тогава така или иначе не е имало кой знае каква терапия.
А иначе ХИВ-тестът е много чувствителен и може да се повлияе, ако да речем има6 или си имал някаква инфекция наскоро. Но така или иначе, когато тестът излезе положителен, се прави още 1 тест.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А някой знае ли за случай на излекуван HIV позитивен?

 Аз не знам за такъв случай.
А хомеопатията може ли да помогне?

 Всъщност има излекуван случай на HIV - позитивен, преди 2 години в България, използван е комбиниран метод включващ и хомеопатия!  Peace


 Предупреждение:
  - Ползвайте всички предпазни мерки с-у зарази от HIV и други предавани по кръвен и полов път зарази!!!

# 8
  • Мнения: 1 085
Всъщност има излекуван случай на HIV - позитивен, преди 2 години в България, използван е комбиниран метод включващ и хомеопатия!  Peace[/b][/color]

Много интересно!
Алекс, знаеш ли кой е хомеопата, участвал в лечението?
Във всеки случай на много места вече чета, че такова животно като СПИН няма.

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За съжаление има. Той се спотайва в ядрото на клетките и убива левкоцитите, които вземат генетичен материал от нашествениците вируси и когато човек остане без тях, остава без имунна система и умира и от една пъпчица.

  Пиша ти и на Лични.

# 10
  • Мнения: 157
Това, което аз съм чела, и заради което пуснах темата е, че според самите производители на тестове за ХИВ съществуват редица заболявания и състояния при тествания, които могат да доведат до образуване на съответните антитела, които пък дават положителния резултат на теста. Тестовете на откриват вируса в кръвта, а антитела. Според прочетенето от мен (само в интернет обаче) бременността е едно от тези състояния, също хемофилия, алкохолизъм, грип, ваксинация, херпес, гъбички и още много. Интересно ми е, защото имаше период, коагто тестовете бяха задължителни и безплатни за бременни. По време на бременноста ми вече не бяха задължителни. Аз обаче си направих поради пълен срив на имунната ми система и съответно големи притеснения да не би това да е причината. Тестът беше отрицателен. Жената, която работеше в тази лаборатория ми каза, че трябвало да се правят 2 пъти през време на бременоста, и че има терапия, която може да предпази бебето от заразяване. Казах си, че е много лошо, че всички жени не си правят тестовете както за хепатит и васерман. После ми стана интересни и започнах да чета. Това, което научих е, че тази "терапия" за бременни е убийствено токсична и води до сериозен риск от увреждане на плода и дори до смърт на бебето. След това попаднах на теорията за неточноста на тестовете, а след това на простия факт, че тестът не засича вируса в кръвта, а антитела, за които се приема, че са на този вирус. Стана ми странно, защото аз съм противник на ваксините, а според терията за тях именно антителата изработват имунитет, в този случай обаче те гарантират, че ще се разболеете и умрете.
И още едно нещо, питахте за оздравели от СПИН. Няма статистика, защото никой не следи какво се случва с хората, които са серопозитивни - какво се случва с тях.
Всички мнения ще са ми интересни.

# 11
  • Мнения: 143
Стана ми странно, защото аз съм противник на ваксините, а според терията за тях именно антителата изработват имунитет, в този случай обаче те гарантират, че ще се разболеете и умрете.

Мисля, че нещо си се объркала ...  Peace

Тестовете естествено откриват наличие на антигена (т.е. ХИВ вируса), а не антитела...

Наличието на антитела, означава реакция на организма (имунната система) срещу конкретен вирус (антиген). Можеш да си заразен (да имаш антиген) и да нямаш имунен отговор (антитела) и съответно да се разболяваш.

Антителата също може само да показват отминала вече инфекция (т.е. антигените отдавна ги няма – не си болен).

При хепатита антигенът (популярен като австралийски, нищо че в Австралия почти няма хепатит В), показва, че болният е бил или още е носител на хепатит В вирус. Мисля, че всички знаем какво се прави, ако по време на бременност се установи наличието му - поставя се HBIG (имуноглобулин), както и ваксина срещу хеп В (мисля беше до 12 часа след раждането).

А иначе, Васерман и Хепатит за задължителни по време на бременност. Ако даряваш кръв - само хепатит ... както се бъзикаше един приятел - ходи да даряваш - хем си пречистваш организма, хем безплатно изследване ти правят, хем и подаръци получаваш ... Simple Smile ( сори за офф-а)

Последна редакция: вт, 09 мар 2010, 16:34 от Didian

# 12
  • Мнения: 957
Тестът за ХИВ е еднакво валиден и за бременни. Понякога СЛЕД раждане родилката се из4иства от вируса и това все още е без нау4но обяснение. В последните години в България се правят изследвания за ХИВ седмица преди раждането, но само, за да се предпази лекарския персонал, а не за да се следи здравето на родилката или плода. Така е в България. Sad А на бъдещите майки с открит ХИВ статус, се отказва раждане, до колкото знам, - само една лекарка в страната поема без проблеми такива родилки.
Ако се открие ХИВ при бременна, тя трябва веднага да премине на антиретровирусна терапия, това де факто е терапията за носители на ХИВ. Но преминаването към тази терапия не гарантира 100 % здравето на плода. По тази при4ина е най-добре и двамата родители да се изследват преди на4алото на бременността!

Това, 4е имало излекуван от ХИВ в България и Швейцария, не отговаря на истината. Досега е имало един единствен слу4ай на слу4айно излекувал се, ако добре си спомням от Канада и никой не знае как това е станало. В последните години не са задължителни ваксините за бременни нито за хепатит, нито за ХИВ! #Cussing out

Няма ваксина за ХИВ!

Цитат
Това, което научих е, че тази "терапия" за бременни е убийствено токсична и води до сериозен риск от увреждане на плода и дори до смърт на бебето.

Това не е вярно! Ако с тия лекарства - антиретровирусна терапия се запо4не преди бременността, за плода има само 3-5% риск да бъде заразен.

Латентният период не е 1-2 години. Има три фази от заразяването до смъртта на позитивен и срокът може да е между 7-15 години, а понякога и пове4е. Става въпрос, ако не се премине на терапия.  Но в момента ми е трудно да пиша заради непознатата клавиатура, която използвам тия дни...
Мога да ви отговоря на всякакви въпроси, а най-добре е да ползвате българския СПИН форум, където ще полу4ите информация от първа ръка и отговори на това, което ви интересува.

Общи условия

Активация на акаунт