Аспиратор за носле?Бебешки прах за пране.

  • 2 130
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 952
Кажете момичета , използвате ли го(аспиратора)  всъщност или е само част от  списъка за покупки , ще  го купим , но ми беше интересно  практиката какво казва, нямам понятие , първо бебе  ми е.

Ами прах , какъв ползвате (не БГ)?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 164
Ползвам го, но само когато се наложи.
Преди месец беба беше хремава и тогава ми свърши много добра работа.

# 2
  • Мнения: 5 255
Kупихме aспиратор , но не съм го ползвала и скоро го подарих.
Прах за пране ползвам Sano Maxima, както и омекотител на същата фирма.

# 3
  • Мнения: 176
 newsm78  за прах за пране ползвам български но аспиратора според мене е много необходим за сега два пъти ме е спасявал от тежка хрема

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 916
Когато беше по-малка неуспях да ползвам аспиратора, имам в предвид към 7-8 месечна възраст тогава чак ни протекоха сополите, неможех да и издърпам секрета с него. Виж сега е друго по-голяма е и върши работа. Но явно всичко си е до опит.
За праха - доволна съм от Персил сенситив.

# 5
  • Мнения: 527
Аспираторът, както го купихме, само веднъж сме го изкарали да го пробваме - нищо и пак обратно в кутийката. Ползвам окенска вода "Стеримар", а след нея ако има нещо - тампон. А за прах за пране определено Сано Максима, който предполагам знаеш е Израелски. Интересно, защо питаш нас в Бг., като тук марките и качеството не са като в Израел  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 999
И ние си купихме аспиратор, но още не сме го ползвали. Засега чистим сополките с физиологичен разтвор и фитилче от памук.

# 7
  • Мнения: 5 228
Kупихме aспиратор , но не съм го ползвала ... Прах за пране ползвам Sano Maxima, както и омекотител на същата фирма.


И аз така. Сано е израелска фирма, така че сигурно няма да имаш проблеми с намирането му.

# 8
  • Мнения: 1 711
            Малко встрани от темата- този физиологичен разтвор, който вие ползвате в банка като глюкоза ли е или е под някаква друга форма?Защото тази сутрин ни се наложи да дърпаме сополи с помпичка, но на банката пише интравенозно и не се престрашихме. А имам някаъв смътен спомен,че като го купувах ме питаха; за мазане ли или в банка?

# 9
  • Мнения: 5 255
...този физиологичен разтвор.... или е под някаква друга форма?...

Това е   Arrow

# 10
  • Мнения: 5 299
Аз си купих помпичка, когато беба беше хремава, но не ми свърши никаква работа и сега така си стои. Единствено помогна Стеримар(на горната снимка). Прах за пране ползвам Персил +Ленор:mrgreen:

# 11
  • Мнения: 5 228
            ...физиологичен разтвор ...,

Освен Стеримар, който е много добър, има на Чико и на още една фирма, забравих й името, физиологичен разтвор под формата на пластмасови ампули - много удобно се капят в нослето или очите. Продават се в аптеките и в детските магазини.

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 916
Малко встрани от темата- този физиологичен разтвор, който вие ползвате в банка като глюкоза ли е или е под някаква друга форма?Защото тази сутрин ни се наложи да дърпаме сополи с помпичка, но на банката пише интравенозно и не се престрашихме. А имам някаъв смътен спомен,че като го купувах ме питаха; за мазане ли или в банка?
Физиологичен разтвор има и на ампули, този в банка като глюкоза е същия.
Иначе може да ползваш освен Стеримара има и Низита, което също е на спрей и е морска сол.

# 13
  • Мнения: 255
Аспираторчето върши добра работа. Пожелавам ти да не се налага да го използваш (ние не сме го употребявали вече 2 месеца поне), но си го купи задължително! Със запушено носле бебето не може да се храни! Само не си взимай този на Нук,  него и възрастен човек не би могъл да го използва. Важно е да има мек и тънък накрайник, за да не дразни носленцето и да не може да го нарани, хубави са помпичките на Нуби и на Чико.Предварително трябва да пръснеш в ноздричките физиологичен разтвор, най-добре Стеримар, защото омекотява и много  улеснява отпушването на нослето.
Прах - ползваме Persil sensitive  и омекотител Coccolino sensitive, нямаме проблеми засега. За праха на Сано също съм чувала само добри отзиви.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 356
Помпичката на Чико е най добрата на пазара - има два силиконови накрайника, които могат да се стерилизират. Така имаш накрайник и за едната и другата ноздра, когато са запушени и двете, ползваш и двата, не тичаш да миеш помпичка. Ние я ползвахме много редовно в началото, защото непрекъснато имаше секрети в нослето. После загубих двата накрайника (паднаха в мивката) и купихме нова, но почти не съм я ползвала. Дай боже да не ти трябва, но ако се наложи някоя вечер, къде ще я търсиш по спешност. Така че си я купи.
Спрей не съм ползвала, а ампулите на чико, но ги спряха от детските магазини и не съм ги виждала повече.

Прах ползвам на Роса бебе, и на Тео бебе, добри са и двата и са евтини.

Sorry, аз не видях, че не си в БГ.  Embarassed

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 10:17 от Denat

# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аспиратор никога не съм ползвала.
За праха- в началото купих Сано максима и бях доволна. Сега използвам бебешкия на Amway и пак съм доволна  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 35 962
аспираторът ни върши страхотна работа, защото от болницата ни заразиха със стафилококи в носа и има много секрети; добре е, както пишат момичетата горе, да ги размекнеш с физ. р-р и после с аспиратора
прах - използвам български, там не мога да помогна

# 17
  • Мнения: 150
Аспиратор взехме и го ползвах 3-4 пъти но бебо се сърдеше( може би защото е малък) а и педиатърката ни посъветва до 3 месечна възраст да не го ползваме за да не разраним лигавицата на нослето.Стеримар, за който вече са ти писали е чудесен и няма нужда от аспиратор.За праха, аз съм много доволна от Сано Максима- близо 10 лв е, но е доста икономичен, понеже се слага малко количество.

# 18
  • Мнения: 2 807
Ами аспиратора за нослето го пробвах го само веднъж, но нищо от течните секрети не можех да извадя.
За щастие не ми се е налагало да го ползвам повече.

За прах, ползвам българската Тео Бебе, ама ти такава няма как да намериш  Wink

# 19
  • Мнения: 523
и аз ползвам Сано Максима прах (течен и на прах) и омекотител и съм много доволна:)
Помпичка имаме, купихме я като се роди дани, за всеки случай.  Слава богу никога още не ни се е налагало да я ползваме, надявам се скоро и да не се случи Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 1 057
При нас аспиратора за нос не вършеше работа. Педиатъра ни каза да си купим "Sterimar" спрей за нос - върши идеална работа. Абсолютно безвреден е. Съдържа преварена морска вода. Пръска се в ноздрите и размеква сополите. Изчиствам ги с памуче. Много съм доволна.

# 21
  • Мнения: 7
Аспиратора ни свърши добра работа. Един месец( на 2м.) бяхме с хрема. И аз се тревожех дали не може да нарани нослето, но 2-ма лекари ме успокоиха че няма никакъв риск.
Използвам Сано Максима и Персил Сензитив. И от 2-та  съм много доволна.

# 22
  • Мнения: 35 962
за аспиратора - много зависи какъв вид са секретите в нослето! за по-гъсти и евентуално станали твърди е подходящ, за течни като водичка - естествено, че не става!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Абе и аз купих помпичка на Камера, но работа не ми свърши тогава , чак когато Силви навърши 1г. ми влезе в употреба и то зависи наистина какви са сополите. Когато беше бебе ползвах и аз като другите майки стеримар или физиологичен разтвор.
Прах за пране ползвах Сано максима, сега вече /1г. 8м./ пера дрешките и с Персил.

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При аспиратора има значение начина му на ползване. И аз в началото не се светнах, докато сестра ми не ми показа как се действа. Първо трябва да се запуши едната ноздра, стиска се аспиратора, след това се пъха в другата ноздра и се пуска.
 Иначе аз в момента ползвам за почистване "Humex" на "URGO". Като "Стеримар"-а е, но излиза по-изгодно/100мл. "Стеримар" струва колкото 150мл. "Humex"/.

# 25
  • Мнения: 138
А аз използвам течен прах на Frosch- много е хубав и е абсолютно неутрален!Омекотители не е хубаво да се използват , дори и бебешки , защото много бебета развиват алергии , поради съдължашите се т.нар. омекотяващи съставки , които имат и канцерогенен ефект. Този течен прах е напълно достатъчен и прави дрехите достатъчно меки!А ако имате сушилен барабан , тогава омекотителя е абсолютно излишен.
От аспиратора на Чико и аз съм доволна , в комбинация със Стеримар.
  bouquet

# 26
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Аспираторът е много полезна вещ, поне за мен. Докато Денислав се научи да си духа нослето, само с аспиратор съм го прочиствала.
Купих на Чико, но се оказа боклук, след това взех аспиратор на "Камера" - страхотен е Peace

# 27
  • Мнения: 3 342
Мили мамчета, използвам темата, за да попитам какви са точно функциите на "Sterimar". Спомням си, че когато синът ми беше бебе/сега вече е на шест и половина/ и аз го използвах няколко пъти, но не си спомням точно с каква цел. Дали има някакви профилактични функции или само размеква секретите в носа? Ще съм благодарна, ако ми кажете какво пише на опаковката...
Искам да взема на сина ми нещо, което да използвам още съвсем в началото, ако забележа и най-малките признаци на запушване на носа или сополи. Защото обикновено със сополи започваме, после те тръгват към гърлото... Знаете как е. А тази зима ми се иска да взема всички възможни профилактични мерки и да се разболява възможно по-малко.
Благодаря ви! Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Естествено, че ползвам аспиратор за носа. Особено от началото, като се роди Боби, докато му се изчистваше още дихателната система и почти непрекъснато имаше засъхнали секрети в нослето. Капвах физиологичен разтвор и изсмуквах с аспиратора. Иначе незнам как щях да се оправя. При хрема също действа - докато му избиха първите 2 зъба носа му течеше като чешма, тогава просто не става с фитилчета и някакви такива.
Прах ползвам български...

# 29
  • Мнения: 2 498
Имам аспиратор, но не ми върши никаква работа....
А прах за пране ползвам бебешки Ариел(когато има доста петна от пюрета ) или Сано Максима(не изпира петната) и такъв омекотител.......

# 30
  • Мнения: 129
Да попитам за "Стеримар": колко струва и има ли други подобни продукти? Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 2 498
На моя Стеримар пише, че струва 6.21 лв., но съм го купувала още като бях бременна и го ползвах при хрема....

# 32
  • Мнения: 528
Ние всяка вечер след баня го ползваме аспиратора а праха май беше Бебе но не съм го ползвала защото й пера дрешките на беба веднага на ръка със сапун Бебе

# 33
  • Мнения: 90
Аспиратора още не съм го ползвала,даже незнам и как Embarassed Embarassed пък не ми се е и налагало. А прах за пране-бебешките Ариел и Ленор и съм страшно доволна-прането ми става 4исти4ко и меки4ко и без петна и на беб4о му е екстра

# 34
  • Мнения: 4 073
Ползваме аспиратор всяка вечер преди банята - първо физ. разтвор, след това с аспиратора. Отделно през деня й чистя нослето с памучни фитилчета. Прах за пране - Сано Максима.

# 35
  • Мнения: 2 407
Аспиратора е много полезен за издърпване не сополки, без него ще ти е много трудно!
Прах за пране ползвам тео- бебешки и съм много доволна!

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да попитам за "Стеримар": колко струва и има ли други подобни продукти? Rolling Eyes

Точна цена не мога да ти кажа, но има и друг продукт, който струва 7-7 и нещо лв. Той е 150мл. и е на същата цена като Стеримара от 100мл./големия флакон/. Казва се "Хюмекс" на "УРГО"

# 37
  • Мнения: 523
Мили мамчета, използвам темата, за да попитам какви са точно функциите на "Sterimar". Спомням си, че когато синът ми беше бебе/сега вече е на шест и половина/ и аз го използвах няколко пъти, но не си спомням точно с каква цел. Дали има някакви профилактични функции или само размеква секретите в носа? Ще съм благодарна, ако ми кажете какво пише на опаковката...
Искам да взема на сина ми нещо, което да използвам още съвсем в началото, ако забележа и най-малките признаци на запушване на носа или сополи. Защото обикновено със сополи започваме, после те тръгват към гърлото... Знаете как е. А тази зима ми се иска да взема всички възможни профилактични мерки и да се разболява възможно по-малко.
Благодаря ви! Laughing
Да попитам за "Стеримар": колко струва и има ли други подобни продукти? Rolling Eyes

Точна цена не мога да ти кажа, но има и друг продукт, който струва 7-7 и нещо лв. Той е 150мл. и е на същата цена като Стеримара от 100мл./големия флакон/. Казва се "Хюмекс" на "УРГО"
newsm74  202uu
и аз взех "Humex- spray nasal" на URGO, препоръка от 2 педиатърки и майка ми Laughing, която е фармацефт.
sweet_gold ако може да ти помогне в листовката пише:
Предназначение:
за хигиена на ноздрите. Да улеснява изтичането на секретите от носа. Да овлажнява носната лигавица в сухи атмосферни влияния.
състав:
Причистена вода, филтрирана морска вода (2%), натриев хлорид

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз ползвам Сано Максима - много съм доволна.Аспиратор за нос имаме, но до сега не ми се е налагало да го ползвам и дано не ми се налага Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 окт 2005, 21:29 от mimi_82

# 39
  • Мнения: 3 342
beti_bratanova, много ти благодаря!
Ще го купя, когато имам път към аптека - дори и да не помогне кой знае колко, най-малкото няма да навреди Laughing

Общи условия

Активация на акаунт