Харесва ли ви името Сирма?

  • 8 661
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!

Ще се радвам да споделите дали името Сирма ви допада. Второто ми бебче ще е момиченце и бащата настоява да го кръстим така, а аз имам колебания. Не знам защо, но името ми звучи малко грубичко и не съм сигурна дали ще пасне на едно нежно бебче. Не мога да му измисля и галена форма.
На мен лично ми се иска малката да се казва Ивомира - на баща си.

# 1
  • Мнения: 13
Сирма не е лошо, но ако искате със буквичката С, Савина на мен лично по ми харесва и на кратко Ина Heart Eyes, а Ивомира изобщо пък не ми харесва Peace

# 2
  • Мнения: 4 555
Сирма ми се струва ужасно.
Таткото как се казва? Вместо Ивомира, по-добре или Ива или Мира. Той защо държи на Сирма?

# 3
  • Мнения: 1 128
На мен Сирма ми харесва, а на галено можете да и казвате Сими, но частно казано предложената Савина от мимето80 ми харесва повече, звучи по-женствено и нежно. А твоят избор Ивомира, извинявай, но изобщо не ми се връзва, с идеята ти да пасне на едно нежно бебче , звучи ми много грубо  Peace

# 4
  • Мнения: 574
Не ми харесват и двете имена. Има много по-хубави и с двете букви Peace

# 5
  • Мнения: 948
От двете, предпочитам Сирма, защото Ивомира е просто ужасно. Но и Сирма не ми харесва Rolling Eyes

Може да помислите още; за момиченце има толкова избор! Как ще и викате на Сирма?

Сирме, Сирче, Сире? Сими е за кученце. Истината е, че и да не искат родителите, имената се съкращават - езикът ни е такъв - обичаме умалителни Laughing

# 6
  • Мнения: 399
Сирма ми харесва много!Звучи ми женствено,запомнящо се и силно! Heart Eyes Поздравления за нестандартния и добър (според мен  Peace ) вкус на таткото!   bouquet Вярвам,че няма да съжаляваш,ако му се довериш! Wink
Савина и Ивомира не ми допадат. Rolling Eyes
Ето още едно много красиво (според мен  Peace ) предложение - ИваяHeart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 277
Сирма ми харесва много повече. По-скоро Ивомира звучи грубичко.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 190
Не ми харесва особено.
От една страна малко ми звучи като "сърма", от друга ми напомня за една девойка със същото име, която през соц-а водеше някакво пропагандно предаване за пионери - "Експедиция следа 12".

# 9
  • Мнения: 340
Имаше някаква Сирма Бошнакова, ама каква беше не помня.

Сирма не ми харесва много, но е приемливо.  Идеята на името ми харесва, но не ми звучи много хубаво.  Но бих го ползвала.

Виж, Ивомира, е направо ужасно.  Няма да шокира никой, но е пример за една много глупава (според мен) тенденция да се измислят нови имена като се комбинират стандартни имена. 

# 10
  • гр.София
  • Мнения: 380
На мен Сирма много ми харесва, учудвам се, че някои приемат, че звучи грубо. За мен излъчва едновременно сила и женственост. Свързвам го със Сирма войвода. А Ивомира не ми харесва, много е "измислено".

# 11
  • Мнения: 141
Сирма ми харесва, но не бих си кръстила детето така, мисля си ,че ще отнесе доста подигравки след време..Ивомира ми е прекалено измислено. Савина ,Севина или Славина/ аз така се казвам/ ми харесват повече Simple Smile

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сирма ми харесва много!Звучи ми женствено,запомнящо се и силно! Heart Eyes Поздравления за нестандартния и добър (според мен  Peace ) вкус на таткото!   bouquet Вярвам,че няма да съжаляваш,ако му се довериш! Wink

1:1.

Що за словосъчетание е Ивомира  Crazy ooooh! Tired

# 13
  • Мнения: 6 992
Сирма е чудно име.
И аз намирам, че съчетава и женственост, и сила в себе си.

Ивомира...не си падам по съставни имена. Измислени иди-дойди, ама съставни и измислени вече в множко ми идва.

# 14
  • Мнения: 3 016
И двете имена лично на мен не ми допадат.

# 15
  • София
  • Мнения: 33
Благодаря на всички за мненията Hug.

Не ми харесва особено.
От една страна малко ми звучи като "сърма"....

И на мен ми звучи така и това ми е главната спирачка да кръстя детето си Сирма.

Колкото до Ивомира - не е моя измислица. Мъжът ми се казва Ивомир и на него много му отива. Харесва ми, защото е доста нестадартно, но наистина в женски вариант не съм го чувала. Предложих го само като алтерантива на Сирма.
Не е важна буквата, с която ще започва името, тъй като нямам намерение да го кръщавам на никого от родните си. Дадоха ми идея да измисля име с тире, напр. Катерина-Сирма /което не ми допада/ - така хем ще се съобразя с желанието на мъжа ми, хем основното име няма да е Сирма. Само че не мога да измисля такова съчетание от имена, което да ми звучи хубаво и Сирма да е второ, а не първо име. Ако имате предложения в тази насока, ше съм ви много благодарна, ако ги споделите.

# 16
  • Мнения: 141
Това с тирето според мен не е добра идея...Ще стане някаква безумна комбинация ....Но така мисля аз, може някой да даде добро предложение Peace

# 17
  • Мнения: 4 555
При толкова красиви женски имена, какво му гласите на горкото момиче... Confused

Мъжът ми се казва Ивомир.
И аз точно така си помислих и затова те попитах как се казва. Още в първото си мнение щях директно да напиша, че Ивомира Ивомирова ми звучи малко като Енгибар Енгибаров.

Историите с тиренцата също не бих ти ги препоръчала. Съставните имена ми звучат добре, ако едното от двете е Мария. Иначе рядко са сполучливи и благозвучни комбинациите и повечето звучат смешно.

Ако Катерина ти харесва, кръсти си така детето. Името е чудно хубаво. Зарежи Сирма и тиренцата. Дъщеря ти един ден ще ти е много благодарна.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако Катерина ти харесва, кръсти си така детето. Името е чудно хубаво. Зарежи Сирма и тиренцата. Дъщеря ти един ден ще ти е много благодарна.

не бих казала... Име супер популярно (крайно нелюбимо за мен) и традиционно. Въобще се не "мери" със Сирма.

Хора, какво да ви кажа... Тия дни бях на род. среща. Учителите минаваха покрай всеки родител и само питаха на кое дете си, за да споделят как се представя наследникът... Ми ако разрешите... Казвам името на щерката и всеки учител му "святка" отведнъж коя е... Няма, ма почакайте, да си извадя тефтера, да видя кой точно беше вашия Николай/Георги/Симона/Ана-Мария и т.н. Дано ме разбрахте.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Изобщо не ми харесва.

# 20
  • Мнения: 2
Направо зарежи идеята за Сирма във всичките и варианти. По-добре седнете с таткото и помислете за някое друго име което да допада и на двамата.

# 21
  • Мнения: 948
Ми ако разрешите... Казвам името на щерката и всеки учител му "святка" отведнъж коя е...

Шани - дъщеря ти Сирма ли се казва? Или имаш предвид просто по-рядко име?

# 22
  • Мнения: 399
И на мен не ми допада идеята за Сирма с тире... Rolling Eyes

Шани, Peace (по повод това с дребния шрифт)

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Сирма никак не ми харесва ,нито Ивомира.
И мисля ,че няма да си пасват с второто име. ThinkingСирма Ивомирова  ThinkingИвомира Ивомирова ooooh!
 София или Сияна   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 7 190
Силва (близко е до Сирма) или Силвия, Стела...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 425
Имах съученичка Сирма, много умно и приятно момиче. Всички й казваха Сирма. Но вариант за умалително е Ира.

Ивомира въобще не ми допада. Катерина много ми харесва. А фамилията? И тя ли е дълга и сложна като Ивомирова? Ако е така - едно "стройно" име като Сирма ще звучи добре.

# 26
  • Мнения: 322
Нито едното,нито другото SadНе мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.                                                                                                                                                                                                                                                    Шани,бр много добре казано и аз съм за оригинални,но хубави имена Peace

# 27
  • Мнения: 340
Не мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.                                                                                                                                                                                                                                                    Шани,бр много добре казано и аз съм за оригинални,но хубави имена Peace

Аз не мога да разбера, не е ли очевадно, че обективно "хубави" и "красиви" имена няма.  И колкото по-оригинално е едно име, толкова по-вероятно е, че малцинство са тези, които го смятат за хубаво и красиво.  Ако мнозинство го смятаха за красиво, името щеше да е по-популярно.  Толкова е проста логиката...

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не ми харесва името Сирма, съжалявам.

# 29
  • София
  • Мнения: 33
Не мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.

Искам, разбира се. Аз по принцип си падам по по-традиционни имена - напр. Ема или Велина, но имам две много основателни причини, поради които трудно ще се преборя с мъжа ми.
Първата е, че много исках той да измисли име на първото ни детенце /момче/ и тогава той ми предложи два абсолютно абсурдни варианта ooooh! /поне за мен/ - Аксиандър и Ихтимир, които категорично отхвърлих. В крайна сметка аз избрах името на детето - Алекс.
Втората, по-основателна според мен причина е, че мъжа ми казва, че името му е било "дадено" и че детето си идва с него. Под "дадено" имам предвид, че му е било подсказано от когиталността /под това разбирайте - Бог, колективно несъзнавано, Енерго-информационна система и др. от тоя род/, а съм се убедила, че при такива случай той винаги е прав, колкото и нелогично да ми се струва дадено негово решение. Сигурно на доста от вас това звучи меко казано несериозно, но за мен не е така. И за това, въпреки че ми е трудно, най-вероятно ще се примиря с името Сирма. Пуснах темата, за да сондирам все пак общественото мнение.
Иначе цялото име на детето ще е Сирма Ивомир Димчева.

# 30
  • Мнения: 340
Аксиандър и Ихтимир, наистина са пълен абсурд.  Сирма е сууупер. Съгласявай се смело.  Сирма Димчева даже доста се връзва и е звучно. 

Интересно ми е как се съгласи мъжа ти да кръстите голямото дете Алекс?  Алекс ми се струва диаметрално противоположно на типа имена, които се харесват на мъжа ти. 

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 17:59 от Сиси Боата

# 31
  • Мнения: 4 555
Мъжът ти явно е фен на научната фантастика и по-конкретно на Беляев.
Аз знам за човек на име Ихтиандър, който основал фирма и я кръстил Амфибия  Laughing

В светлината на тази нова информация, Сирма е чудесно.
И първото ви дете ли е с презиме Ивомир, а не Ивомиров?

# 32
  • Мнения: 6 992
Коментара за Беляев и аз щях да го изтърся, но ми се стори грубо в последния момент и го изтрих  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 674
 Не, не ми харесва  Confused

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Сирма е хубаво и интересно име. Малко прекалено твърдо ми звучи, но то е до свикване.

# 35
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Сирма е супер име.Когато щерката ходеше на детска градина имаха една Сирма,много нежно и красиво детенце,затова и името го свързвам с нея.
Ивомира също ми харесва,но аз бих предпочела Сирма.Не харесвам повторенията в имената.

# 36
  • Мнения: 54
Много е хубаво.

# 37
  • Мнения: 305
Не,и двете не ми допадат.

# 38
  • Мнения: 488
ЗА! ЗА! ЗА!
Сирма Ивомир Димчева!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Ивомира не ми допада....даже никак  Confused А Ивомира Ивомир Димчева  Rolling Eyes ми ...........не!
Сирма е рядко срещано име, силно, но и нежно... Страхотно е... Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 54
Сирма винаги ми е звучало много силно. Имах приятелка Сирма, кръстена беше на Сирма войвода. Simple Smile Не ми е най-любимото име, но не е и лошо.

# 40
  • Мнения: 81
Сирма ми звучи арабски. Но не, не е никак лошо.

# 41
  • Мнения: 5
името Сирма е интересно,но за6то то4но Сирма?Аз примерно харесжам Симона или Савина.Но знае6 ли ако на вас с мажа ти ви харесва не виждам при4ина да не крустите малката така.Сигурна сьм,4е 6те изберете наи подходя6тото за своето бебенце! newsm10

# 42
  • Мнения: 160
Ивомира не ми харсва, по-добре само Ива.

# 43
  • Мнения: 116
Ивомира не ми харсва, по-добре само Ива.


И аз точно това щях да напиша !
Обаче съм леко пристрастна,защото кръстих малката дъщеря Ива - на баща си Иван.Много е щастлива,че си има Имен ден и то на празник,който е много популярен,даже ми каза, че обмисля да празнува и на  Цветница , защото има върба с това име.

Сирма е силно и запомнящо се име,но не на всички деца им е приятно да са с толкова нестандартни имена.
Майка ми се казва Кипра-гръцко име...Аз дори като нейна дъщеря отнасях подигравки,да не говорим пък тя какво е изтрадала.

Съпругът ти би могъл да измисли още женски имена и да дискутирате.

Сарина ,Ева ,Ема ,Карина ,Андреа ,Боряна ,Дарина са много хубави имена за момиче.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 090
Предполагам искаш откровени мнения - и двете имена ми звучат повече от зле, извини ме (особено Сирма)! Ива обаче много ми харесва  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 1 635

Принципно споделям мнението, че не името прави човека, а човека -- името.

Но ако ще разсъждавам от моята кампанария, не бих кръстила детето с това име.
Не бих и дублирала името на бащата - дядо - баба.
Не бих сложила тире. Звучи, ме точно като едните искат Софи, а другите Никол и станало на двата рода Софи-Никол. Тирето - разделя.
Бих търсила име, което да хареса и на двамата. Щом имаш съмнения. По- добре търсете друг вариант.
Ако нямаш съмнения за себе си. Тогава няма какво да обсъщдаме - името е избрано.

# 46
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз се казвам Сирма Simple Smile
Случайно попаднах на тази тема. Като бях малка отнасях доста бъзици относно името ми, но винаги съм си го харесвала. Това, че има много малко момичета с такова име ме кара да се чувствам уникална. Радвам се, че родителите ми са ме кръстили така, а не Мария, Ана или някое от всички популярни имена. Като имам деца искам и те да бъдат с уникални имена.

Приятен ден!

# 47
  • София
  • Мнения: 2 425
Здравейте! Аз се казвам Сирма Simple Smile
Случайно попаднах на тази тема. Като бях малка отнасях доста бъзици относно името ми, но винаги съм си го харесвала. Това, че има много малко момичета с такова име ме кара да се чувствам уникална. Радвам се, че родителите ми са ме кръстили така, а не Мария, Ана или някое от всички популярни имена. Като имам деца искам и те да бъдат с уникални имена.

Приятен ден!

ей, дали не си Сирма от моя клас? учила ли си в руско училище?

# 48
  • Мнения: 1 364
И двете имена не ми харесват.

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз се казвам Сирма Simple Smile
Случайно попаднах на тази тема. Като бях малка отнасях доста бъзици относно името ми, но винаги съм си го харесвала. Това, че има много малко момичета с такова име ме кара да се чувствам уникална. Радвам се, че родителите ми са ме кръстили така, а не Мария, Ана или някое от всички популярни имена. Като имам деца искам и те да бъдат с уникални имена.

Приятен ден!

ей, дали не си Сирма от моя клас? учила ли си в руско училище?

Не, не съм.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Да, харесва ми Сирма.

# 51
  • Мнения: 2 567
На мен лично не ми харесва. Но по-важното е, че и на теб явно не ти е по сърце Wink Имена-бол, ще намерите със сигурнсот някое, което да се харесва и на двамата  Hug

# 52
  • Мнения: 4
Сирма е уникално име. На мен много ми харесва но съм пристрастна и братовчедка ми и баба ми се казват Сирма де и мен да ме бяха кръстили на баба....... Ама не
А Ивомира е направо ужаснп

# 53
  • Мнения: 11 747
Изненадах се, колко много хора харесват името Сирма! Винаги ми е звучало ужасно, като нещо съсирено, може би, не знам някаква кофти асоциация от комбинацията от звуци идва.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 090
Изненадах се, колко много хора харесват името Сирма! Винаги ми е звучало ужасно, като нещо съсирено, може би, не знам някаква кофти асоциация от комбинацията от звуци идва.
pina, това е и моето мнение, ама понеже понякога ме обвиняват в крайности, та си замълчах  Crazy

# 55
  • UK
  • Мнения: 88
Името Сирма е страхотно,момиче! Хич и не се колебай  Mr. Green  Виж Ивомира не ми допада въобще..  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 300
Сирма е страхотно!   bouquet
Винаги съм казвала, че майките трябва да имат думата за имената, но Ивомира просто не звучи като женско име  Stop

# 57
  • Мнения: 2 627
Сирма е много хубаво име. Ако, живот и здраве, някога си имам момиченце, Сирма и Савина ще са сред фаворитите ми за име. Много ми допада като име и Севда, заради значението, което има, но не бих го дала на детето си.

# 58
  • Мнения: 1 906
Никак не ми харесват нито Сирма, нито Ивомира. Защо не само Ива, или само Мира?

# 59
  • Мнения: 4
Сирма е запомнящо се и хубаво име.

# 60
  • Мнения: 28
Не ми харесва нито Сирма нито Ивомира, но това е мое собствено мнение, когато малката се роди и я видиш тя сама ще ти потскаже как да се казва.

Общи условия

Активация на акаунт