Висока температура - спешно

  • 5 192
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Бебчо вдигна висока температура. Идеи за сваляне /освен Панадол/. Никнат му 2 зъба, но според доктора му е зачервено и гърлото.

# 1
  • Мнения: 2 952
Звънни на  доктора ...бързо и сигурно ...тук не се  знае кога и какъв  отговор ще получиш...докато чакаш....Да се оправяте бързо пожелавам ....и дребосъка и ти покрай него от притеснение Grinning

# 2
  • Мнения: 1 722
Ами доктора току-що беше тук. Гърдите са му чисти. Само гърлото му е зачервено. Той предписа свещички Ефералган, но може би има и други методи?

# 3
  • Мнения: 3 116
Хмм, Панадол за бебета не става ли  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 722
Давам му, но засега не действа, явно по-бавно произвежда ефект.
Имам предвид някакви бабински рецепти няма ли, има нещо с оцет - четох такава тема в здравословния форум, ей такива неща ... то е ясно, че няма голям избор лекарства.
А утре искат да му взимам антибиотик, ама не ми се ще, не е толкова болно детето.

# 5
  • Мнения: 3 116
Аз като бях малка ме завиваха в чаршаф напоен с оцет и студена вода. Действа за отрицателно време но не знам за толкова малки бебета дали може да се прилага. Другото е кърпа напоена със студена вода на челото и сърчицето но пак си мисля че за такова малко бебче ще е сериозен температурен шок  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 423
аз имах оня ден висока температура и се лекувах с оцет разреден с вода -слагах си кърпички на челото ,обух си чорапки накиснати в оцет и на ръцете кърпички.аз го разредих по равни части с водата.незнам за бебенца дали е добре обаче-да не се изприщи от оцета newsm78
успех ти пожелавам

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 890
Свещичките Еферелган и ако не спада след 4 часа Нурофен, така се редуват.
При нас обаче свещичките винаги действат бързо.

# 8
  • Мнения: 696
Опитай с Нурофен-действа много бързо.Чувала съм,че помага и чаршафа с оцета, но когато температурата е по-висока.

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 890
Забравих да питам, всъщност колко ви е висока температурата ?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Винаги успешно съм сваляла Т именно със свещичките Ефералган, защо не ги приложиш?

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Свещичките Еферелган и ако не спада след 4 часа Нурофен, така се редуват.
При нас обаче свещичките винаги действат бързо.
Онази вечер след имунизация вдигна 38.5. Със свещичката я смъкна до нормална за десет минути.

# 12
Моя син беше с Т и то 39.7, казаха да му дам антибиотик ако не спадне до 5 дена. Така че не бързай. Редувай панадол и нурофен прес 3 часа. Ако Т е под 38.5 нищо не давай Naughty

# 13
  • Мнения: 5 228
Не го облича дебело и не го завивай - облечи бебето възможно най-леко и проветрявай често стаята. Свикнали сме когато имаме температура да се обличаме дебело и да се завиваме, но при бебоците това има обратен ефект. Можеш да сложиш кърпа с хладка вода на челцето. Ако температурата е много висока (39 и нагоре) е добре да започнеш с влажни обтривания на краниците и тялото с вода, по-студена от температурата на детето с 2-3 градуса. Не със студена вода, защото тогава организмът реагира като още покачва температурата.

# 14
  • Мнения: 800
4-5 капки течен аналгин разтворени в малко вода или сок.Има голям ефект

Общи условия

Активация на акаунт