Страшен обрив от антибиотик

  • 24 096
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289

Много се притесних на 6 ти ден от лечението така се е изприштил, като шаркав е.
Имаше ушна инфекция и му изписаха  антибиотик с капки за уши и капки за нос - пак на основа на антибиотик , на листовките и на трите пише, че е възможен обрив но отминава със спирането им, доктора каза ,ако не му мине до понеделник да отидем .
Дали ще има винаги алергии от антибиотици и случвало ли ви се е така да се изприщи детето ви. НЯМА 5 МЕСЕЦА ОЩЕ Sad

# 1
  • Мнения: 290
Според мен това изприщване е точно показател за алергия към антибиотика. Ще има алергия към този антибиотик, към тази група, но това не означава че ще е алергичен към ВСИЧКИ антибиотици. те са различни групи и могат да се заменят като знаете, че бебо е показал арелгия към този вид Peace

# 2
  • Мнения: 269
Според мен това изприщване е точно показател за алергия към антибиотика. Ще има алергия към този антибиотик, към тази група, но това не означава че ще е алергичен към ВСИЧКИ антибиотици. те са различни групи и могат да се заменят като знаете, че бебо е показал арелгия към този вид Peace
Точно така това,че детето е направило алергична реакция към този антибиотик не значи,че ще е така с всички.Дано се оправи скоро Praynig

# 3
  • Мнения: 289

Още нещо да питам - може ли да бъде изкъпан, ако е така изприщен .

# 4
  • Мнения: 2 082
може да го изкъпеш и кой е антибиотика?

# 5
  • Мнения: 460
Алергията от антибиотик въобще не е безобидна, още повече за такова малко дете. Моят съвет е да го заведеш на лекар.

# 6
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
спирай веднага антибиотика.синът ми на 1г пи аб и се изприщи ужасно,педито като го видя и ми се развика,защо още на същият ден като се е появил обрива не съм се обадила,спрях го моментално.след година ни предписаха друг пеницилинов антибиотик и пак стана обрив,от тогава пеницилинов антибиотик не давам и моята док не му ги предписва.

# 7
  • Мнения: 803
kailid, не ми се ще да те плаша, но и аз бих ти казала веднага да спреш АБ.
И ми се струва, че е твърде много времето до понеделник.  
Синът ми, когато беше на 6 месеца, в болницата направи алергия към окситоцин, който му правеха мускулно, заради бронхиолит.
Освен, че го спряха веднага, му включиха калций и урбазон на система.
Дано не е толкова сериозно положението при вас.И бързо да оздравява!   bouquet

# 8
  • Мнения: 8
Най -добре е да спреш АБ веднага и да го прегледа педиатър,възможно е да направи комбинирана алергия особено ,ако капките ви за уши са "Otipax" вътре има лидокаин и може да прояви алергия и към него.Аз лично веднага бих потърсила лекарска помощ при толкова малко дете и най-вече при децата алергичните реакции са много бурни и протичат по-сериозно.В спешните центрове винаги има педиатър на смяна,ако не ще извикат съответния консултант който е на разположение за преглед.

# 9
  • Мнения: 1 512
Този обрив е отговор на алергична реакция към някое от прилаганите лекарства.Консултацията с лекар е задължителна както и да се установи към какво точно е алергичната реакция за да се избегне евентуално в бъдеще време.

# 10
  • Мнения: 290
така... аз от поста на притеснената мама разбирам, че тя се е консултирала с лекар. не стои да чете само в нета и бг мама Stop а тя не е споменала, че продължават да пият антибиотика newsm78 аз го разбирам така - спрели са антибиотика и лекар е казал, ако обрива не мине до понеделник пак да отидат на преглед Peace

# 11
  • Мнения: 1 512
така... аз от поста на притеснената мама разбирам, че тя се е консултирала с лекар. не стои да чете само в нета и бг мама Stop а тя не е споменала, че продължават да пият антибиотика newsm78 аз го разбирам така - спрели са антибиотика и лекар е казал, ако обрива не мине до понеделник пак да отидат на преглед Peace

Я пак прочети внимателно поста на тази мама.И в другите постове да си прочела някоя да я обвинява че чете само в нета.
Не е спряла антибиотика, а е прочела,че в упътването към него пише,че обрива изчезва след като бъде спрян съответния антибиотик.

# 12
  • Мнения: 289
Момичета по - добре е малкия , антибиотика го спрях  просто защото го беше изпил вече когато са появи обрива, на 5 ден пише на упътването ,че се получава алергията ,само последната лъжичка не му дадох .Капките за уши са точно тези  OTYPAX , понамаля обрива, вече е доста слаб 20 процента от това което беше вчера ,но ще го следя  Peace

# 13
  • Мнения: 460
Дано да се оправи бързо малкия сладур! Hug

# 14
  • Мнения: 1 677
Аз на твое място бих спряла антибиотика и бих завела детето на лекар веднага, а не в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт