Кървене след цитонамазка - моля за мнение!

  • 27 957
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,

Първо искам да благодаря на всички, които някога са питали или отговаряли в този форум, самата аз много пъти съм търсила информация в него и винаги съм оставала безкрайно доволна от многообразието на теми и мнения!
Но ето, че този път реших лично да се допитам до вас, още повече, че вече се чувствам много по-съпричастна към темите тук, тъй като от известно време правим опити за бебе  Simple Smile
Предисторията на моя въпрос е, че след няколко месеца опити за бебе реших, че няма да е зле да си направя това изследване, тъй като преди това ми бе правено преди повече от година и половина. Иначе общо взето през 6 - 9 месеца си ходя на профилактични АГ прегледи, както и точно преди да почнем да правим опити за бебе и всичко беше наред. Та вчера отидох при една лекарка, при която отивам за пръв път, просто да ми направи това изследване. По време на самата манипулация изпитвах болка, не знам дали защото пипа грубо, или не, но накрая на четчицата имаше кръв, за която тя каза да не се притеснявам, тъй като била бръкнала по-дълбоко в каналчето и че това прокървяване е еднократно. Дискомфортът, който чувствах, отмина след няколко часа, но като ходя до тоалетна все още има червена кръв, дори видях и едно като парченцата, които се виждат при цикъл (нещо такова поне изглеждаше...).
Сега са минали около 24 часа след изследването, но все още имам леко кървене и се притеснявам...  Sad
Преди да реша да ви занимавам с моя проблем потърсих, разбира се, информация в интернет, но всички мнения, които намерих, бяха опреди няколко години. Имам предвид това, което прочетох, но ми се искаше да видя и за нови мнения, все пак нали дискутиращите в този форум непрекъснато се увеличаваме, а с това и "базата данни" от опит и мнения  Wink
Последно може би трябва да добавя, че понякога ми се случва да прокървя по време на овулация... Ранички нямам, поне при последният преглед не ми откриха нищо такова...
Предварително благодаря на всички, които ще дадат мнение и се извинявам за многословността...  Embarassed

# 1
  • Мнения: 50
Не зная, jeravka, не съм лекар, но на твое място не бих ходила повече при същата лекарка, която е бръкнала малко по-дълбоко отклокото трябва. Никога досега не ми се е случвало подобно нещо, а аз също си правя редовно цитонамазки. След като ти е казала, че кървенето ще е еднократно, но то всъщност не е, може би ще е добре да отидеш при друг лекар, за да разбереш какво точно е натворила тази г-жа.

# 2
  • Мнения: 35
Благодаря ти, 1fairy, и аз така мисля, ако не ми мине до два-три дни максимум, веднага ще отида при моята гинеколожка! Просто тя работи само на частно и ми беше казала да се възползвам все пак от това, че изследването се поема от здравна каса, но трябва да ми го направи някой, работещ с касата.
Иначе се чудех дали пък просто не ми е много чувствителна лигавицата, или ... знам ли, може при някои жени това да се случва, и въпреки това всичко да е наред... това всъщност искам да разбера  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 50
На кой ден от цикъла ти направиха цитонамазката? Маточната лигавица е тънка непосредствено след цикъла, а след това се самовъзстановява, за да може на нея евентуално да се закачи оплодената яйцеклетка. Не съм много сигурна, но мисля, че материал за цитонамазка се взима от цервикалния канал, не от самата лигавична повръхност. Чувала съм за жени, които не са могли да задържат плода си, заради разкъсан или много широк цервикален канал и за това мисля, че е по-добре да не чакаш, а да отидеш по-скоро да се прегледаш да не е направила някоя беля докторката. Но разбира се решението е твое. Аз също ще се радвам, ако и други момичета с такъв опит се включат и споделят мнение.

# 4
  • Мнения: 35
На 15-тия ден от началото на цикъла. Замислям се да не би това кървене да е по време на овулация, преди няколко пъти ми се е случвало, и сега просто нещата да са съвпаднали...  Rolling Eyes Няма начин да е свързано с евентуална бременност, тъй като от началото на този ми цикъл не сме правили опити.
Иначе да, от цервикалното каналче се взема материала, аз съм се изразила неправилно.

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 14:23 от jeravka

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И на мен веднъж ми се случи да ми се появи кафяво зацапване след вземане на цитонамазка. Бях десетина дни преди цикъл и това зацапване започна от момента на вземането на намазката до самия цикъл. След това на резултата ми пишеше, че има наличие на еритроцити, които предполагам са били в канала още преди наместа на лекаря. След това повече не съм имала проблеми при вземането на материала. При мен е възможно да е било и зацапване преди цикъл, понеже доста често получавах такова, но 2-3 дни преди същинската менструация.

# 6
  • Мнения: 35
Здравейте,

включвам се отново, за да споделя, че явно това кървене наистина е било от може би по-грубите действия на лекарката, защото спря след 4-5 дни. След това мисля, че всичко беше наред. Сега чакам и резултатите, дано и те са добри! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 682
Дано резултатите са добри и скоро да имате детенце.Аз никога не съм изпитвала дискомфорт или кървене след цитонамазка.Не знам, колко грубо трябва да подходи лекарят, за да се получи това.Наистина май не е добре да ходиш при тази лекарка вече.

# 8
  • Мнения: 3 695
когато ходя на преглед и ми правят цитонамазка, лекаря винаги ме предупреждава, че може да имам кървене след това, но никога не съм имала  Peace

# 9
  • Мнения: 2 898
Момичета, темата е позамряла, но ето, че сега аз съм притеснена и пиша. Днес при вземането на цито видях на "клечката" ярка кръв. Док каза, че не било притеснително. Да, ама аз съм с конизация и всичко ми е притеснително. Постоянно мисля доколко нормално е това  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 868
Здравейте и от мен, аз също съм с конизация и си правя доста често цитонамазки, на всичкото отгоре и от време на време помагам на колежката от съседния кабинет а именно гинекологичен, кървенето при вземане на цитонамазка е нормално и доста често срещано, не се дължи на грубостта на доктора, целта е да се остържат клетки, които хистопатологът да огледа за евентуални изменения.Има жени, като мен например с чувствителна лигавица и аз не съм имала вземане на цитонамазка без кръв, аз също бях притеснена и обиколих и изчетох де що намеря, но се оказва че щом с резултата всичко е наред, значи няма повод за безпокойство.
Съжалявам, че поста ми е дълъг, но понеже аз бях много притеснена ми се ще ако някой попадне на темата да се успокои Wink
Желая ви добри резултати и ходете редовно на прегледи, че аз навремето от страх и срам си докарах такава беля, че сега се мъча за бебче от 5 години ooooh! Cry

# 11
  • Мнения: 491
И на мен ми се случи наскоро при вземането на материал за цитонамазка да покървя .Смятам, че се   случва често но нетрябва. motoneti малко ще отменя темата с моя въпрос .Как така от страх и срам си се докарала до 5 год. стерилитет ,какво не сте хванали на време? Tired Hug

# 12
  • Мнения: 2 898
motoneti , благодаря ти за успокоението. Аз правя цито на 3 месеца след конизацията и ето - пак се страхуивам, все едно че нищо не знам. Сигурно и друг път се е случвало, но аз не съм гледала. Що ли погледнах сега?! Иначе, лекарката не беше никак груба.

# 13
  • Мнения: 14
Последния път при взимане на цитонамазка получих кървене, което беше слабо и с тъмна кръв, но продължи 2 - 3 дни. Това нормално ли е?

# 14
  • Мнения: 72
И на мен последния път при цитонамазка ми тече 1-2 дни,но само по тоалетната хартия,не мисля че е притеснително,щом така казват гинеколозите

Общи условия

Активация на акаунт