Афти в устата

  • 6 475
  • 14
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Препоръчайте ми нещо. Постоянно ми излизат. Може би заради слабата имунна система след раждането,а сега и кърменето помага.Мазах се с Дактарин, ама това така щипе, че ми се насълзяват очите чак  Confused
Помагайте  Hug

# 1
  • Мнения: 86
amanita, жабуркай се със сода, разтворена във вода и си вземи "Сандрин" - това са лекове за възпалени венци, но помагат общо за лигавицата в устата. И могат да се ползват, докато кърмиш. Peace

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Имам "Сандрин". Благодаря  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 376
Това не лекува афтите, а само симптомите. Аз след раждането имах афти почти всеки месец, които зарастваха много бавно. Гинекологът ми ме прати за три дни в болницата на Микосист на системи, защото имах и вагинални гъбички. Така оправих и двата проблема. От 3 години вече не съм имала нито една афта в устата. Обаче не можеш да лекуваш афти докато кърмиш. Микомакс на таблетки може би също помага.

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 11:33 от Инера

# 4
  • Мнения: 1 677
Когато бях дете, майка ми ме мажеше с едно зелено лекарство - грамафорин, ако не се лъжа се казваше  newsm78 Но не знам дали се предлага и дали е подходящо след като кърмиш.
На мен ми помага следното - топвам клечка за уши в мед и после в сода за хляб и туширам афтата, повтарям това през около час.
Защо не попиташ лекаря си, какво е подходящо да ползваш, като медикамент след като кърмиш?

# 5
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Има едно розово лекарство. Като отидеш в аптеката и попиташ те знаят. То по принцип е за профилактика на венците. За гаргара. Струва около осем лева. Само, че в момента просто забравих как се казва.Но помага. Нашият син с него се спаси.

# 6
  • Мнения: 1 418
аз съм ползвала основно Дактарин.В аптеките съм правила и някакво лекарство за мазане комбинация от нистатин и глицерин.Ако искаш питай в някоя аптека или личният лекар

# 7
  • Мнения: 125
аз съм ползвала основно Дактарин.В аптеките съм правила и някакво лекарство за мазане комбинация от нистатин и глицерин.Ако искаш питай в някоя аптека или личният лекар
Да това наистина е много ефикасно.

# 8
  • Мнения: 350
минават ми само като ги мажа със сода

# 9
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Eludril се казва. Сега се сетих.  Hug

# 10
  • Мнения: 60
Аз също имам проблем с афти и ви препоръчвам прополис, но бих пробвала и друго, ако е по-ефикасно.  Така, че ще ви следя.

# 11
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Благодаря за идеите   bouquet

# 12
  • Мнения: 16
Концетрат от Елудрил действа много добре.Директно се тушира афтата,също е много добър и за кървящи венци.

# 13
  • Мнения: 2 480
Матсан дойч за жабурене, Солкозарил, В-комплекс

# 14
  • Мнения: 2 386
Афти избиват и при стомашни проблеми, киселини и рефлукс. Провери си стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт