Суха кашлица при бебе на 7 месеца

  • 13 494
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте малката е на 7 месеца и има суха кашлица усещам, че по някога и хъркат гърдите.Ходихме преди седмица на лекар и ни изписаха Оспамокс и Стодал изпихмего но не ни помогна и продължаваме да кашля.Не е хремава няма и храчки, не е вдигала и температура.Можели някой да ми каже дали е имал същия проблем и как се е справил.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 462
На мен ми се е случвало на няколко пъти ... отидете на УНГ!!!!!!! СЛагам много удивителни, защото педиатърът може да каже чисти ли са гърдите или не, но до там! УНГ гледа и уши, и нос, и гърло, тъй като те са свързани и това, че кашля, може да значи прекалено много неща!!!!!
При моято дъщеря веднъж мина с антибиотик, а останалите пъти - без абсолютно нищо ...

Успех и дано не е нещо сериозно!  Peace

# 2
  • Мнения: 30
Да ходихме и днес на лекар направиха и снимка но на нея няма нищо,гърдите и са чисти.Изписаха ни друг антибиотик който пихме 3 дена.Пихме и Стодал но не помага сега сме на Цироксин ще го пием до вторник и ще отидем пак на преглед.Не искам да я тровя с лекарства но немога да я гледам как кашля Tired

# 3
  • Мнения: 408
Аз лично Стодала не го уважавам. Никога не е помагал нито на голямата, нито на малката. Щом гърдите са чисти, може би е от гърлото. И пак опирате до УНГ. Лично аз като боледувам - примерно лека хрема, настинка, става на кашлица от гърлото и продължава поне месец. Тази година с хомеопатични и клеева тинктура - да не чуе дявола, но се справям по-бързо  Peace

# 4
  • Мнения: 11 313
Дали пък не е възможно да става дума за алергия? Кашлицата може да е симптом на алергия към белтъка на кравето мляко - сменете млякото с подходящо и ще разберете дали е това. Може да е алергия към домашен прах и повече към акари - започни да сменяш чаршафите през ден, ако ползвате нечие старо легълце сменете дюшечето, ако бебето спи между вас същата процедура и с вашите завивки. Махнете вълнениете одеала и килими. НЕ метете с прахосмукачка когато бебето е в стаята, а след метене хубаво проветрявайте, бърши прах колкото можеш по-често.
Имам познати, които след година и половина тровене с антибиотици си откриха алергията /АБКМ/ и решиха проблема за дни.
Поне помисли и поговори с лекаря си за това  Peace

Алергията към краве белтък има и характерен, но не задължителен признак - червени, изпръхнали бузки.  Blush

# 5
  • Мнения: 30
Благодаря ви за съветите, ще помисля и за това което ми писахте.Немога да си обесня защо лекарите изписват толкова антибиотици като незнаят причината за кашлицата.Наистина ние ядем кисело мляко вече 2 месеца ,но тогава когато го въведох не забелязах да е имала някакъв проблем.Сега като ми писахте че може да има АБКМ се сетих че преди месец получи обрив и не разбрахме от какво е бил.Моля кажете ми и други симптоми на АБКМ защото сега чувам за такава алергия.

# 6
  • Мнения: 11 313
Разстройство, повръщане, кървави жилки в изпражненията, сенки под очите, кашлица, задух, хрипове, червени бузки, обриви къде ли не по тялото при по-светлите деца все МОАГТ да са признаци за алергия към белтъка на кравето мляко.

Според мен трябва на 100 % да минеш на сухо мляко подходящо за деца с такава алергия и до 1 - 2 седмици ще стане ясно. После пак ще дадеш кисело мляко и ако пак се върне кашлицата то тогава ще трябва повече да внимаваш в бъдеще какво даваш на детето да яде.

А лекарите дават антибиотици, защото като не виждат причината предпочитат да дадат антибиоток отколкото да изпуснат положението.

Общи условия

Активация на акаунт