Уреаплазма

  • 291 193
  • 915
  •   1
Отговори
# 135
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Защо уреаплазмата е опасна

Коварството на уреаплазмата се състои в това, че много малка част, само 30 % от заразените имат оплаквания. При останалите те липсват или се появяват периодично без да се изясни причината за тях. С времето обаче тези микроорганизми нанасят немаловажни вреди на организма. Например, само при 10 % от жените, уреаплазмите не изискват лечение – приемат се за нормална част от микрофлората на влагалището. В останалите случаи обаче налагат сериозно лечение, тъй като могат да доведат до усложнения в половите органи и пикочните канали. Могат да засегнат ендометриума, фалопиевите тръби, яйчниците. Често уреаплазма се изолира при други назначени изследвания.

 

Носителството на уреаплазма е особено опасно по време на бременност. Микроорганизмите могат да се предадат вътреутробно на плода. Възможно е да предизвикат заразяване на плода, преждевременно раждане, загуба на бременността. Предават се по време на раждането от майката на новороденото. При най-драстичните случаи се развива гнойно-септично усложнение.



Явно могат да доведат до проблеми с тръбите и бременността. Аз мисля да ги изследвам и като причина за чести цистити, въпреки че никой от многото доктори при които съм ходила не ми е споменал за тях. В нормалните държави това е задължително изследване още преди да се реши забременяваме, но при нас явно всичко е различно.

Някой правил ли е уринарно изледване за мико и уреаплазма, забелязах че много лаборатории го предлагат и определено е по-удобния вариант?

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 13:28 от --Bella--

# 136
  • Мнения: 515
Не си прави изследване на урина за Уреа и микоплазма.За да ти покаже "+" изследване на урината,възпалението трябва да се е качило "много високо" /както ми казаха лекарите/.Пусни си микробиология и ще си спокойна. Simple Smile

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Тъкмо щях да пиша, че се  пуска МБ и Джинджър 82 ме е изпреварила Peace

# 138
  • Мнения: 515
Опс...
Да ти се реванширам с бонбонки   bouquet

# 139
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Благодаря, дайте съвет къде да отида, така че да ми направят изследването и да ми вземат материал...

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ми,няма да има проблем където и да отидеш.Казваш ,че искаш да си пуснеш изследване за уреалпазма и гинеколога ти взима секрет.Има доста лаборатории в които можеш да го занесеш Peace

# 141
  • Мнения: 39 245
При уреа и микоплазмата какво е течението ?

# 142
  • Мнения: 6 395
Сигме, на мен съвсем случайно ми откриха уреаплазма, течение-никакво. Съвсем случайно се откри, добре че лекарката се досети, че не сме тествали. Откриха ми само уреаплазма, без хламидия и мико, правихме днк тест в геника. Но мнението за уреата са спорни, според доста лекари, тя спада към нормалните обитатели на организма  Thinking аз пих антибиотик все пак....

# 143
  • Мнения: 515
...Но мнението за уреата са спорни, според доста лекари, тя спада към нормалните обитатели на организма  Thinking аз пих антибиотик все пак....
Така е.Само,ако концентрацията им стане прекалено голяма,предписват антибиотик и то по-скоро 'за всеки случай'.Така ни каза доки на нас.

# 144
  • Мнения: 354
Сигма при мен също случайно се откри след спонтанен аборт.
При уреаплазмата може да има течение, но често не му се обръща внимание.
Аз се лекувах с 2 антибиотика, защото уреаплазмата често е причина за спонтанен аборт в първия триместър на бременността. При мен за съжаление имаше 2 неуспешни бременности. Чела съм в статитии, че посочват това изследване, като задължително  в случай, че се планира бременност. Така, че ако имаш съмнения, задължително се изследвай и лекувай!

# 145
  • Мнения: 1
Здравейте, имам проблем с лекуването на уреаплазма, оказва се доста упорита, и наистина след неправилно лечение става все по-зле, аз не мога да видя отрицателен резултат вече година и половина Sad незнам какво да правя, чудя се дали да не сменя отново лекуващият ме лекар, след куп антибиотици и имуностимуланти симптомите не отшумяват, чувствам се ужасно, дайте съвет!

# 146
  • Мнения: 182
Пиша в тази тема, защото не открих такава за микоплазма. Дано не съм много off. Confused
След PCR тест ми откриха микоплазма (съпругът ми не е изследван) със стойност, показваща стара, поне двугодишна инфекция: 29,64 при 21,01 контрола. Хламидия и уреаплазма – отрицателен резултат. Изпаднах в паника, защото ми беше казано, че да имаш тази гадина е най-лошото от трите изброени, както и други работи, дето не искам да ви занимавам с тях. Изписани са ни антибиотик – Macropen (според антибиограма, която така и не видях), Fungolon и Gyno Pevaryl (за мен).
Четох много, но не мога да сглобя картинката – ту се казва, че инфекцията може да протича безсимптомно, ту точно обратното… ту се лекува сравнително бързо, ту отнема месеци и години; ту се заразяваш само по полов път (това ми беше казано), ту имало и други начини. Док не обясни нищо, само рече да не чета из нета, че щяла съм да се панирам. Аз, види се, не спазвам подобна „рецепта”  Laughing
Ясно е, че ще се пият АБ и ще се трепе гадината. Обаче не си обяснявам откъде се е взела, след като съм САМО с момчето си от много години и той – САМО с мен. Ако съм се заразила преди найсет години, то не трябваше ли той да е вече стерилен? За протокола – разширената му спермограма, направена в клиника по стерилитет, е направо шампионска. Нито той, нито аз имаме каквито и да било оплаквания – течения, сърбеж, парене при уриниране, болки и т. н.
В ужас съм, че може да са ми заминали тръбите… и то безсимптомно.
Само за сведение: МБ ми е чиста, цитото ми е ПАП II и според док имам раничка, която третираме със Solco.
Ще съм много благодарна ако някой сподели мнение, тъй като имам доста дни до следващия преглед и наистина се притеснявам bouquet

# 147
  • Мнения: 1 661
Пиша в тази тема, защото не открих такава за микоплазма. Дано не съм много off. Confused
След PCR тест ми откриха микоплазма (съпругът ми не е изследван) със стойност, показваща стара, поне двугодишна инфекция: 29,64 при 21,01 контрола. Хламидия и уреаплазма – отрицателен резултат.

Девора, не мога да съм ти много полезна, тъй като аз самата не съм правила изследване за мико и уреаплазми. Мислех си, че щом микробиологията е чиста няма и хлямидията ми е отрицарелна няма никакъв проблем. Според това, което си описала явно не е така. Искам да те попитам след като микробиологията и пап-а са ти наред какво те е накарало да пускаш ПСР тест? Заради хламидия ли?
Аз изследвах хламидия с кръвен тест.

# 148
  • Мнения: 182
Жълта Роза, това изследване ми беше назначено от док след МБ и цитото. На мен ми откри малък миомен възел, но на кофти място - вътре в матката. Тъй като той трябва да се премахне чрез хистероскопия, се налага предварително да сме изключили всякакви причинители на инфекции.
Това е при мен.

# 149
  • Мнения: 531
Девора, нищо ти няма на тръбите от микоплазмата, успокой се. Трябва обаче и двамата да се лекувате.
Ще я изтрепете лесно, вярвам!

Общи условия

Активация на акаунт