Уреаплазма

  • 291 480
  • 915
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 849
Здравейте, момичета, за жалост се включвам към темата, нужен ми е съвет.
Днес си получих резултата от изследване за хламидия, микоплазма и уреаплазма и за мое ужасно учудване си имам уреаплазма  Cry
Записаха ми час за коментар с доки (Шефкетова, Надежда), но чак за 8 април, а дотогава ще се побъркам от притеснение, защото около 15 април трябваше да почнем стимулация за ин витро  Confused
Побърквам се- дори и днес да почна лечение, сигурно е по-разумно преди стартиране на опита да имам повторно изследване с отрицателен резултат.
В резултата няма антибиограма, тя допълнително ли се пуска при положителен резултат (правено е в ГЕНИКА)?
Едва ли по време на стимулацията е удачно да пия и антибиотик, знам ли?  #Crazy
Пуснах изследванията ей така, за за ги отметна преди инвитрото, а то какво излезе.... По принцип съм много предпазлива и бих изчакала, но доки ще работи до май и ако изпусна този месец, изпускам и нея, а знаете как е с доверието към лекаря  Cry

# 346
  • Мнения: 13 929
Тара, според мен отиди там без час и искай рецепта. Дори можеш да помолиш за съдействие акушерката. Твоето присъствие не е необходимо и на база резултата спокойно могат да ти напишат рецептата. Моето ин витро не беше отложено в друга клиника. За съжаление първия антибиотик не помогна и пих втори.

# 347
  • Мнения: 1 782
И според мен задължително не чакай ! И аз си имах уреаплазма, открих я през януари...лекувахме се с партньора ми с Азакс и при нас от първия курс контролата излезе отрицателна  Peace
Имай предвид, че 7-10 дни се пие антибиотик, след това се чакат15-20 дни, за да подейства и чак след това се прави контролно изследване.
Дай Боже да се оправите от първия път и да действате, но задължително лекувайте и двамата!

# 348
  • Мнения: 1 849
Благодаря ви, момичета!
Днес ще отида да си искам рецепта, ще се лекуваме и двамата, само съжалявам, че няма антибиограма и ще стреляме на посоки, дано успеем бързо да се преборим.

# 349
  • Мнения: 1 844
Здравейте!
Искам да попитам дали някоя от вас има информация възможно ли е излекувана уреаплазма да рецидивира през определени периоди без ново заразяване?
Лекувах уреаплазма, след това имах два отрицателни контролни резултата и след няколко месеца при профилактични изследвания отново се показа, че имам уреаплазма. През това време не съм имала рискови контакти, водя полов живот само със съпруга си и то с кондом, а и неговите изследвания за уреаплазма винаги са отрицателни - той никога не е имал.
Остава варианта уреаплазмата да рецидивира от само себе си - възможно ли е това? Гинеколожката ми каза, че има такава вероятност. На мен ми се струва странно напълно излекувана инфекция обаче да си се появява сама, когато си пожелае. Как мислите?

# 350
  • Мнения: 106
Аз лично вече не знам какво да мисля и на какво да вярвам, последно ходихме при венеролог и тя ни препоръча само и единствено да ходим в София при д-р Елена Петрова в Медицинска академия, Александровска болница. Като си помисля каква камара пари похарчихме, без особен резултат с тези микоплазми...не знам вече, наистина.

# 351
  • Мнения: 13 929
Има такава възможност. Уреаплазмата нормално си живурка в организма ни, но при един отслабен имунитет популацията и нараства  Sad

# 352
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Може да се появи пак да..при слаба имунна система..след като се излекува, трябва да се възстановят лактобацилите и всички полезни микроорганизми..ако "флората и фауната" отдолу, както аз им викам, не са добри, гадините често се завръщат..

# 353
  • Мнения: 1 849
Предписаха на мен и ММ Сумамед 500 мг за 3 дни и Микомакс, като 10 дни след приема ще пуснем контролно изследване, тогава ще искам и антибиограма, ако случайно не сме преборили гадината. Още веднъж благодаря   bouquet

# 354
  • Мнения: 20
Уреаплазмата до 10 на 5 степен се приема за нормална за лица, водещи полов живот. Незнам дали Ви прави впечатление, че масово в изследванията в лабораториите пише, "+" резултат от уреаплазма без въобще да пише в каква концентрация е. В Геника е така, в Цибалаб пишат > от 10 на 5 и толкова.... аз лично след като също се трових 2 пъти с антибитотици и двата пъти след 30 дни ми излезе отрицателен, а после след месец и след ползване на презерватив, пак положителен резултата от уреаплазма съм мн скептично настроена към лекуването на нещо, което може да си е и абсолютно нормален обитател в организма, когато е в ниска концентрация, която лабораториите не дават, а и нямат сметка да дават/...може да се досетите защо.Така че лекувайте се, но имайте едно наум.
Четох и доста международни изследвания по отношение на уреаплазмата, (както и форуми), с които не е доказано напълно каква е нейната вреда, но във всички случаи при лабораторните изследвания се дава точната концентрация при положителен резултат, за да има яснота защо подлежи на лечение!

# 355
  • Мнения: 1 782
Да, и на мен ми направи впечатление, че няма никакви стойности....просто +
Аз правих PCR изследване в Ин витро центъра в Плевен.

# 356
  • Мнения: 13 929
При мен има референтни стойности и ми назначиха лечение когато излезе извън допустимото.

# 357
  • Мнения: 241
Здравейте! Нова съм, но за съжаление имам какво да споделя и попитам относно уреяплазмата. Имам уреяплзма, пихме и двмата Доксициклин (7 дни) и след 10 дни - Азатрил (2 пъти по 3 дни, този антибиотик се пие така, на принципа на натрупването в организма). Проблемът ми е, че отново усещам дискомфорт, което значи, че не е излекувана на 100 %. Чета, че момичетата са се оправили с по един-два курса АБ и започвам да се притеснявам дали при мен не е станала резистентна към АБ тази бактерия? Някой да е имал по-упорити преживявания с тази гад?  Sad

# 358
  • Мнения: 2 726
mishkin, искам да те питам какъв дискомфорт усещаш, аз сега ще се изследвам за пръв път.
И как ти я откриха Уреаплазмата - чрез кръв или секрет?   bouquet

# 359
  • Мнения: 241
polin4eto, изолираха я чрез цервикален секрет. Дискомфортът се изразява в промяна на консистенцията на течението (не е толкова прозрачно) и с едно леко пощипване навътре. Преди усещах пощипването много често, сега след двата АБ - значително по-рядко, но пак го има  Cry
Без да искам да те плаша, четейки тук по темата, много момичета споделят, че нямат симптоми, аз обаче имам.... Стискам палци да не ти открият нищо и да не се занимаваш с такива тъпотии....

Общи условия

Активация на акаунт