Уреаплазма

  • 290 596
  • 915
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 1 134
Хм, много странно ми звучи, не знам как да коментирам изобщо. Защо не смениш лекаря, по това което пишеш, изглежда този те мотае? Или ако си доволна от него, попитай в прав текст защо отлага изследванията. Имаш право да знаеш. Все пак му плащаш за консултацията, не е като да ти върши услуга.

# 886
  • Мнения: 1 472
Нямам и аз обяснение...то реално всяко АГ може да ми го вземе този секрет...но гледах да комбинирам нещата , защото там си следя за фоликули....обаче всеки път нещо излиза,че не е подходящ моментът...ами, ако и сега ме върне просто отивам другаде...
Като цяло,докато измоля някой да ме изследва за тези уреаплазми  обиколих 5 доктора....всички казваха няма смисъл,излишно е .....говорим за частни клиники,където искам да си платя и пак ме убеждават,че било безсмислено, а накрая какво излезе положителен резултат.

# 887
  • Мнения: 1 134
И аз бях така, само че не подозирах за уреаплазмата, а съм минала през поне 5-ма АГ и всеки път бях с циститни оплаквания. Настръхват ми косите като си помисля колко практикуващи некадърници има.

# 888
  • Варна
  • Мнения: 31
Kalina_2018 аз също не схващам логиката на гинеколога ти. В лаб. Надежда (Варна) има и клиника, има гинеколог, който може само да ти вземе секрет и да го оставиш за изследване. Може би и това някакъв вариант.
Аз да споделя, че от стерилна урина не ми се изолира уреаплазма, съответно нямам и антибиограма. Голяма каша. Едва ли съм я излекувала с флажила... имам парене, никаква промяна не усещам. Ще пия клиндамицин "на сляпо"... или пък да пусна и едно днк, въпреки че мисля, че ще е положителен... не знам вече:confused:

# 889
  • Мнения: 1 472
В Пловдив препоръчват единствено Геника като най-достоверни и реални резултати и те и АГ-тата ги изпращат там за изследване, само дето никой не ми взима секрет иначе и сама ще си го занеса ..... тук като съм питала от стерилна урина не изследват уреаплазма .... за по-сигурно според мен е хубаво да си е от секрет, иначе антибиограма ми твърдят, че не се правило на тези бактерии, защото само една-две групи антибиотик им действали и явно си ги карат на късмет, което подейства.......а флажила той не е за уреаплазмата, вероятно като противогъбично ти е изписано (на мен са ми го изписвали срещу трихомонас)....много неприятна работа....в началото като четях,че момичета се лекуват по 3-6 месеца и ми се стори невероятно, а ето че на практика така излиза, докато смениш два-три антибиотика и то минала половин година....

# 890
  • Мнения: 1 099
Хмм.. Аз пък започнах лечение точно с началото на менструацията , на преглед ми казаха да отида пак след 3 седмици . Ще се записвам за другата седмица тоест. Не знам дали пак ще взема секрет и ще пускаме изследвания. Добре че този път съм с направление , че предните пъти дадох сумайси пари за преглед, иследвания и консултация после ....
Обаче мъжа ми не успя да си доизкара лечението, защото получи странични ефекти много рано. Аз си пия медикаментите оше. Дано това не е проблем ... по принцип той не се оплаква от никакви симптоми за уреаплазма , както и аз нямах , освен тежест ниско долу от край време .

# 891
  • Мнения: 1 472
Ами те като цяло я водят безсимптомна тази гадна бактерия, някои имат проблеми, други изобщо никакви признаци за нищо...... като цяло казват, че и двамата партньори следва да се лекуват, единствено доц.Конова ме посъветва и мъжът ми да се изследва преди да пие и той антибиотик, защото в 30 на 100 от случаите единия партньор може и да не е носител, въпреки че другият има положителен резултат.....
При нас по същия начин аз направих целия курс на лечение с Азакс (9 дни), а ММ само 6 дни издържа....сега ще си покаже

# 892
  • Мнения: 1 134
Kalina_2018 аз също не схващам логиката на гинеколога ти. В лаб. Надежда (Варна) има и клиника, има гинеколог, който може само да ти вземе секрет и да го оставиш за изследване. Може би и това някакъв вариант.
Аз да споделя, че от стерилна урина не ми се изолира уреаплазма, съответно нямам и антибиограма. Голяма каша. Едва ли съм я излекувала с флажила... имам парене, никаква промяна не усещам. Ще пия клиндамицин "на сляпо"... или пък да пусна и едно днк, въпреки че мисля, че ще е положителен... не знам вече:confused:

Недей на сляпо да лекуваш, само по-зле може да стане, бактериите бързо придобиват резистентност, когато се използват неподходящи антибиотици. А това, че не ти излиза в урината, не значи че я нямаш във влагалищния секрет. Има го и момента, че за изследване на уреаплазма от стерилна урина се дава първа сутрешна, само че без да правиш тоалет. В противен случай нищо няма да излезе. Вземи си пусни най-добре секрет за антибиограма. По-сигурно от това няма. А и щом имаш още оплаквания, по-добре не лекувай на сляпо. Аз също имах жестоко парене и дискомфорт.

# 893
  • Варна
  • Мнения: 31
Именно...затова казвам, че едва ли съм я излекувала точно с флажила Unamused
Така направих със стерилната уринa и в лабор. това ми обясниха, което казваш Sunny 555, но цък.

# 894
  • Мнения: 1 134
Вероятно си права, но най-добре е да се изследва влагалищен секрет. Дано следващият антибиотик да е правилният и да се оправиш бързо.

# 895
  • Мнения: 35 891
Моля някой да пусне нова тема.

# 896
  • Мнения: 1 472
Момичета днес съм на контролно изследване за уреаплазмата,обаче не съм оптимист -   от снощи имам усещане, че започва нещо като цистит.....някоя от вас да е успявала да го стопира в ранен етап без антибиотици...какво мислите за Monural преди години са ми го изписвали при съмнения за цистит...нещо като еднократен прием на антибиотик (питам,защото правим опити за бебе...знам,че трябва да видя първо отриц.резултат от уреаплазмата,ама ...)

# 897
  • Мнения: 206
Момичета днес съм на контролно изследване за уреаплазмата,обаче не съм оптимист -   от снощи имам усещане, че започва нещо като цистит.....някоя от вас да е успявала да го стопира в ранен етап без антибиотици...какво мислите за Monural преди години са ми го изписвали при съмнения за цистит...нещо като еднократен прием на антибиотик (питам,защото правим опити за бебе...знам,че трябва да видя първо отриц.резултат от уреаплазмата,ама ...)

Аз взимах Цистирен и като че ли облекчаваше нещата. Но препоръчвам да го започнеш след като ти вземат секрет, за всеки случай макар, че това е чисто билков продукт.

# 898
  • Мнения: 1 472
Да,ще изчакам малко...така или иначе преди обед съм на преглед...
Аз се притеснявам,защото при мен циститът винаги е вървял с еширихиа коли 10на 5 степен....и да не стигна пак до някакви 10дневни приеми на антибиотик и после тая уреаплазма и тя , ако излезе,че иска още лечение....и аман вече...

# 899
  • Мнения: 206
Да,ще изчакам малко...така или иначе преди обед съм на преглед...
Аз се притеснявам,защото при мен циститът винаги е вървял с еширихиа коли 10на 5 степен....и да не стигна пак до някакви 10дневни приеми на антибиотик и после тая уреаплазма и тя , ако излезе,че иска още лечение....и аман вече...

Стискам палци да не е това!
Аз борих уреаплазмата с два антибиотика преди 2 години, и тази пролет пак се оказах с нея, при положение, че я излекувахме и двамата. Та, още два курса антибиотик по-късно съм с отрицателен резултат отново, но със същите симптоми. Брутално е! Желая ти успех и дано да си изчистила всичко!

Общи условия

Активация на акаунт