количка

  • 4 025
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Здравейте! Grinning

Една бъдеща мам на две дечица (от София) търси съвет за количка - марка, модел, магазин - каквото се сетите. Wink

Благодарим ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 521
виж по-долу темата намерихте ли си количка - доста я разчепкахме тогава  Grinning  - успех  и добре дошла при нас (разкажи нещо повече за теб - кога ги чакаш и т.н.)!!!

# 2
  • Мнения: 1 422
Цитат на: bibi
кога ги чакаш


Не съм аз  Cry

# 3
  • Мнения: 2 051
Цитат на: NVN
Здравейте! Grinning Една бъдеща мам на две дечица (от София) търси съвет за количка - марка, модел, магазин - каквото се сетите. Wink Благодарим ви!



Много зависи от възможностите на бъдещото семейство.
Без да съм изчерпателна ще ти изброя какво видяхме ние на пазара. Не е голямо изобилие от модели.
Най-евтините колички са на Чиполино - между 190 и 230 лв. (те са най-разпространени) и на Бертони - между 180 и 210. И двете марки са китайско производство.
Има колички на Хаук, малко по-скъпи, но нещо не ги виждам навсякъде - около 250-300 лв са те. Марката е немска, но също се правят на ишлеме, в Тайван ли беше вече не помня.
Тези три вида ти има в каталозите на почти всички магазини за бебешки стоки. Някои могат да се купят веднага.

Азаф преди време разказваше за полска количка, но не си спомням марката и. От полските колички тук се продават Маг Ингланд, но не знам дали беше такава, а и момичето се отказа от нея.
Българските Бебе Мах също се очаквало да пуснат двойна количка, но аз лично не съм ги виждала.

Нататък има по-скъпи варианти - италиански  и немски колички, които варират между 520 и 980, в зависимост от модела - става дума за марки като Пег-Перего и Инглесина(Ит), АВС-дизайн(Гер). Изключвам Чико, защото за близнаци предлагат само много лека лятна количка (поне по каталог). За тези знам, че се прави поръчка с капаро в магазина и за няколко седмици количката пристига.
Има и значително по-скъпи френски или английски колички на Бебеконфорт или  Макларън, но тук става дума за цени от 1600 лв нагоре.

В он-лайн магазина на Мамма дългата количка(като влакче) на Пег-перего е малко по-евтина от пазарните цени.

Може би хората трябва да решат какво могат да си позволят и тогава да го търсят (или направо да го купят).
Количка може да се купи и втора ръка по обяви, дори тук във форума има оферти.

# 4
  • София
  • Мнения: 173
Аз имам две сладурчета на 1г.4м. Още като бях в 5м. започнахме да си търсим количка. Оказа се, че са много тесни, трудно минават през вратите, а през зимата като им облечеш космонавтчета не се знае дали ще хванат в тази количка. Решихме проблема! Купихме две колички на Чико (модел 2002). Страхотни са. При нужда се съединяват с 3 пластмасови планки, макар, че е много трудно сам човек да излезе с близнаци. Излизаме на разходка с тати и/или с кака (10г.) и за тази година и 4м. сме ги съединявали десетина пъти. Страхотни са тези колички, още повече, че всяко детенце си има своята количка и достатъчно пространство. Сгъват се много лесно, имат си чувалчета, дъждобранчета и багажници.
Двете струваха около 1000лв., но си заслужава!
Препоръчвам ти ги.

# 5
Здравейте!
За първи път се включвам в този форум. Въпреки малкото свободно време, с което разполагам, бих се радвала да помогна с каквото мога на всички настоящи и бъдещи майки-героини.
Аз имам трима сина, смея да твърдя вече поотгледани. От последните двама имам останали две бебешки колички за близнаци - немски, малко употребявани и много запазени. Ако някой проявява интерес може да ми се обади - ще се споразумеем! Засега чао!

# 6
Цитат на: Бистра
Здравейте!
За първи път се включвам в този форум. Въпреки малкото свободно време, с което разполагам, бих се радвала да помогна с каквото мога на всички настоящи и бъдещи майки-героини.
Аз имам трима сина, смея да твърдя вече поотгледани. От последните двама имам останали две бебешки колички за близнаци - немски, малко употребявани и много запазени. Ако някой проявява интерес може да ми се обади - ще се споразумеем! Засега чао!

Предстой ми да ставам майка и то на близнаци  Grinning  как да се споразумеем за количката

# 7
  • Мнения: 2 839
Цитат на: vedrra
Има и значително по-скъпи френски или английски колички на Бебеконфорт или  Макларън, но тук става дума за цени от 1600 лв нагоре.

 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Ние сме с Макларън, но брат ми я прати от Щатите и струваше 290 долара и то последния модел, от тази година. 1600 .... не са ОК тия хора. Аз разбирам да е система някаква с кошове за спане, седалки, толчета за кола и т.н., а тя си е най-обикновена сгъваема количка. Наистина е много маневрена и лека за близнашка количка ама чак пък толкова ... 1600 ... ама се натоварих ...
Иначе аз имах първо Чиполино, но никак не съм доволна - тромава, тежка. Колелото ни се счупи в 3-4 месец някъде.
Една позната е с АВС и ми се вижда добра, а и тя е доволна.

# 8
  • Мнения: 2 051
Цитат на: DiVA
Иначе аз имах първо Чиполино, но никак не съм доволна - тромава, тежка. Колелото ни се счупи в 3-4 месец някъде.
Една позната е с АВС и ми се вижда добра, а и тя е доволна.


Ами цената на Чиполиното? Хора търговци ми казаха, че ги вносят за малко над 40 долара. Цена отговаряща на качеството им.  А какво плащаме ние за тях Imp
Аз съм с АВС, но още не сме излизали с нея, само спим на балкона, нямам много впечатления.

# 9
Мен ако питаш за Чиполиното, хич не ти трябва. Едно момиче вече писа тук, че тези, които ги продават в България сигурно ги произвеждат в Китай. Не знам дали в това е причината, но тази количка за близнаци е толкова минимална (малка), сякаш е предвидена за китайчета. Същевременно като габарити е огромна. А отвътре е много тясна, даже водичка не можеш да дадеш на дечицата, защото не знаеш накъде да завъртиш шишето. Нашата е такава и ме е яд всеки път като я погледна. Все едно тикаш ракла на колела! Търси по-добро решение, за да ти е приятна всяка разходка. Пък и освен това близнаците май използват по-дълго време количката, защото са две дечица, а майките им не са Шива.
Нека другите мами да кажат, ако преувеличавам.

# 10
  • София
  • Мнения: 512
Цитат на: Дора
Пък и освен това близнаците май използват по-дълго време количката, защото са две дечица, а майките им не са Шива.
Нека другите мами да кажат, ако преувеличавам.


Моите бандити са  на 2 години и половина и количката още е в обръщение ( за по-далечните места ) макар и рядко . Оги и Ники много обичат да се возят , да спят в количката дори сами си влизат вече . И на мен ми е по-лесно особено ако се наложи да пазарувам  иначе много се измъчвам с децата и торбите с покупки.

# 11
Az pak sam dovolna ot 4ipolin0 .izkarani 2 godini  mnogo e zdrava tazi marka moge da ne sa hubavi na van6en vid no ina4e sa izdarglivi.

# 12
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Anonymous
Az pak sam dovolna ot 4ipolin0 .izkarani 2 godini  mnogo e zdrava tazi marka moge da ne sa hubavi na van6en vid no ina4e sa izdarglivi.


Особено моята дето счупи колело на 3 месеца  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 512
Нашият танк досега не е сдавал багажа .След основно миене в банята малко колелата проскърцват ама като ги смажа и няма никакви проблеми . Ама си е Hаuck.

# 14
  • Мнения: 8
Когато си търсиш количка, според мен, трябва да прецениш къде ще я караш. В смисъл, дали  има много стълби и дали на тях има релси, ако има - какво е разстоянието между тях (количките имат различни растояния между колелата), дали ще я носите в багажника на колата и колко е голям той, дали ще влиза в асансьора и т.н.

Ние специално, когато си избирахме, гледахме столчетата да са едно след друго, за да може да минава през вратите и асансьорите на нашия блок от една страна, а от друга за да минава и по релсите на стълбищата (е, оказа се че нашата количка е с по-късо растояние между колелата и не може да влезне във повечето релси...). След вече девет месеца обаче смятам изборът ни за доста сполучлив. Мисля че този вид колички са доста по-маневрени и практични от другите, при които децата са едно до друго.

На картинката по-долу може да видите количката, която си купихме. За съжаление точно такава не знам от къде може да се купи в България. Ния си я взехме от Турция за 360 лв.

Общи условия

Активация на акаунт